Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Hodinu a půl se dvanáct chlápků v saku baví nepřetržitě v jedné místnosti? Ano. A je to zábava? ANO! Skvělý scénář a herecké výkony.

Iron Sky (2012)

Tohle je ten film, u kterého musíte odložit mozek stranou a jen se prostě bavit... Já to tak udělal a prostě jsem se bavil :-)

REC 3: Počátek (2012)

Slátanina s pár vydařenýma chvilkama (ruční mixér, motorová pila). Čtvrtý díl už prosím ne!

Amazing Spider-Man (2012)

Neočekával jsem žádný zázrak, jelikož jsem viděl poměrně rozporuplné názory. Do kina jsem se však vydal a byl jsem velice příjemně překvapen. Několik momentů je opsáno z již viděného prvního dílu od Raimiho, ale to vůbec nevadilo, naopak jsem se na věc podíval z jiného úhlu a opravdu Petera Parkera poznal mnohem blíž a osobněji. Ten kluk to vůbec nemá jednoduché, jeho blízcí umírají, zkrátka film je naladěn na temnou notu. Příběh příjemně odsýpá a i přes fakt, že se Spider-Man jako takový objeví až v druhé polovině filmu, jsem se bavil celou dobu. Možná mi chvílemi přišlo, že děj ubíhá až moc rychle kupředu a chce toho říct až příliš. Ale to nic nemění na faktu, že tento film je ukázka zručné filmařiny se všemi aspekty (kamera, zvuk, hudba), má sympatické postavy (Andrew Garfield si svou roli užíval) a hlavně baví malé i velké. Super! A chci pokračování :-)

Sedm (1995)

Výborné dílko...

Madagaskar 3 (2012)

Tento animák mě potěšil, bylo v něm hodně vtipných momentů a nebylo zde žádné hluché místo. Nenáročná a přitom zábavná záležitost...

Zrůda (2003)

Neuvěřitelný výkon Charlize Theron!!!

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Skvělý Johnny Depp i Benicio Del Toro, práce s kamerou, povedený soundtrack... Další skvělý film o drogách, tedy spíš o feťácích :-)

Jump street 21 (2012)

Jedna z nejvtipnějších komedií, které jsem viděl v roce 2012...

Voda pro slony (2011)

Velice příjemný film. Pattison mě přesvědčil, že i bez toho bílého make-upu a vyfénovaných vlasů dokáže zahrát i nějakou tu vážnější roli. Vizuální stránka filmu je okouzlující, líbivá a kamera taktéž skvělá. Mezi Pattisonem a Witherspoonovou to opravdu jiskří. Co mě však dostalo nejvíc, byl ohromující výkon Christopha Waltze.