Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (268)

plakát

Stále naživu (2023) (seriál) 

Chtělo by to být vtipné, ale není.

plakát

Petr Holec ŽIVĚ (2020) (pořad) odpad!

Cynický druhořadý "novinář" somruje drobné od frustrovaných dezolátů v rádoby satirické, ve skutečnosti jen trapné podívané. Informační hodnota nula, zábava nula, ale aspoň se snad luza odreaguje. Smutné.

plakát

Vraždy na Shetlandech - Série 8 (2023) (série) 

O úroveň slabší než ty předchozí řady. Příliš mnoho postav, nepřehledný děj, nezajímaví herci bez charismatu. Anglofil (Skotofil) si nepošmákne - a z jiných důvodů na podobné spotřební zboží koukat netřeba.

plakát

Temný případ - Part 2 (2024) (epizoda) 

Úplně to ti pitomci dorazili, působí to jak nechtěná parodie. No nic, ušetřený čas věnuji lepším věcem, např. čumění do zdi.

plakát

Radost z myšlení (2023) (TV film) 

Velmi průměrné. Místy iritující, např. proč mám, dokonce opakovaně, poslouchat bigotního pomatence Piťhu řečnícího na pohřbu ZN? Dále: ZN byl myslitel, měl nějaké myšlenky, to nebylo možné najít někoho, kdo by jejich sukus dokázal reprodukovat? I relativně povrchní zájemce o dílo ZN si může snadno zjistit, že ZN dělá v zásadě to, že atakuje novověkou/moderní vědu z pozic z hlediska tradiční vědy tzv. problematických: mýtu a některých náboženských a filosofických motivů. To je to hlavní. Dále: ZN ve filmu občas filosoficky promlouvá, což kdosi komentuje slovy, že mu vlastně nikdo "nerozuměl". ZN ale povětšinou mluví o věcech dobře známých z dějin filosofie (např. "duše je nějak vším, forma bytí mi vstupuje do duše" apod., to je Aristotelés). A konečně. Atd. atp. Slabé.

plakát

Můj otec, kníže (2022) 

Filmařsky je to průměrná záležitost, KS je ovšem osobnost natolik fascinující a strhující, že kdo ho má rád/zajímá se o něj, může být myslím spokojen. Nemálo iritující je bohužel druhá protagonistka, autorka/dcera, s žensky vyčítavým, kyselým výrazem. Její jediná deviza je ublíženost, která si hledá fackovacího panáka (v podobě KS). Mluví z jí ale čiré sobectví: vyčítá otci, je jí neposkytoval větší (emoční) komfort. Ale KS to říká správně: v životě jsou vyšší cíle než pohodlí a komfort. Jeho dcera, typický produkt dnešní doby, to ovšem nechápe... O tom je ta jejich nezajímavá konfrontace režírovaná dcerou. Naštěstí ale, jak řečeno, je ve filmu KS přítomen i jinak, čímž se to zachraňuje a díky tomu to stojí za zhlédnutí.

plakát

Bostonský škrtič (2023) 

Zcela neinvenční, nudný, sterilní výrobek. Nedokoukáno.

plakát

Linie 1 (1988) 

Čistokrevný německý bizár at its best, vlastně worst.

plakát

Festival pana Rifkina (2020) 

Posté ohřívaná polívka, smutný stín toho, kým Allen kdysi býval. Nedokoukáno.

plakát

Pozadí událostí (2022) (seriál) 

"Sadismus, čůrání, kákání." - Ano, takto by se dal shrnout zážitek z další ubohosti dua břídilů Hřebejk - Jarchovský. Málem jsem už na ten jejich idiotsky doslovný, prkenný, nepřirozený, antisexuální styl - ke své úlevě - zapomněl, tohle mi oživilo nejeden nepříjemný filmový zížitek spjatý s těmito hrobaři českého filmu. Budu se snažit na vše zase rychle zapomenout. Lepším zahraničním produkcím tohohle typu to nesahá ani po kotníky.