Zdrojový kód (2011)

Hodnocení pro pana režiséra a celých zhruba 80 minut filmu. Konci, který naprosto nedává smysl průměrnému studentovi vysoké školy holt nemohlo ještě zabránit ani jméno pana režiséra. Ten si ho bude muset ještě udělat na jiných, doufám že stejně dobrých filmech. Pak bude moci říct ať si film s tak nesmyslnými posledními 5 minutami strčí někam. Aspoň doufám, že by to řekl. Budu tomu věřit.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

WTH? Dyt to bylo zatracene cool. Teda byl jsem teprve v osme tride, takze muj pohled na vec muze byt trochu zkresleny, ale dejte pokoj, me se to libilo.

Hanna (2011)

Kdo chce Hanna Ultimatum všichni ruce nahoruuuu! Luxusní hudba, kamera a celkový feeling filmu. Bohužel to neumím specifičtěji vyjádřit.

X-Men: První třída (2011)

Michael mi prodal Magneta tak, jak se to Ianovi nepovedlo za celé tři předchozí díly a při odchodu z kina jsem byl ochoten se hned přidat k Bratrstvu. Opravdu jediná věc, která se dá První třídě vytknout, pokud vůbec něco, je ta zkratkovitost a rychlý běh událostí. Ale ono to prostě pro kina nešlo udělat moc jinak, protože film by klidně mohl trvat 2x déle, ale možná by nebyl tak dobrý. Zářný příklad režijního řemesla, který stojí v opozici k bezmozkovým blockbustrům, které nám Hollywood každý rok servíruje. První týden promítání, čas začátku 19:15 a půlka kina prázdná, vtipům odkazujícím na ostatní X-men snímky jsme se smáli skoro pořád jen mi tři (já, žena a kamarád), no prostě je vidět, že tohle není mainstream. A já jsem rád, protože tenhle film nejen zamíchal mojí topten, ale i hodně pokazil očekávání na další letošní komiksové akčňáky a možná nejen na ty letošní. Prostě paráda od začátku do konce, včetně hudby, odkazů, minirolí, humoru, provázaností, detailů ve všem a hlavně castingu i ve vedlejších rolích. Asi nejvíc mě pobavila dvojice generálů, která mi dost připomněla naši vlastní známou dvojici a dokonce jak nad tím přemýšlím tak Matthew musel vidět Šíleně smutnou princeznu, nebo fakt nevím kde by to vzal.

Pařba v Bangkoku (2011)

Tak nějak bylo jasné, že pokud se pojede ve stejném složení jen do jiného města, tak se bude opakovat. Ale oni si to prostě znova užili a zase jim to vyšlo. Není to sice taková pecka jako jednička a holt to mi nikdo nevymluví, ta byla famózní. Takže až na záležitost s shemale a celkový postoj k tomu podvádění to zase byla dobrá jízda. Pokud se trojka ponese v duchu Alanovy svatby tak se máme na co těšit. Jsem zvědav jakým způsobem chcou scénaristi "narušit ten kruh". Ale teším se.

One Piece (1999) (seriál)

Nemůžu si pomoci, přestože mne straší ta délka tak už po 8 dílech jsem nadšen. Prostě z toho čiší něco, co mě přitáhlo a myslím, že nepustí až do konce. Parádní hudba a to očekávání jaká bude Grand Line. No moc se těším. Ale pak jsem zjistil, že původní manga má teď 628 dílů a to ještě nejsou ani za Grand Line. Takže dobré, ale protože čtu mangu, tak seriál budu jen okrajově pro dokreslení. Změna: Manga mě nadchla tak, že nemůžu než změnit hodnocení na max. Protože tohle je epický příběh o přátelství, odpuštění a vůli jít si za svým snem.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Výjimečný seriál o bežném vyšetřování amerických policajtů, kterým když se nes*re nic v rukách, tak jim s*rou na hlavu jejich nadřízený, nebo si to pos*rou sami. A to je život.

Kauzy podle Kate (2011) (seriál)

Je to fajn koukatelné, ale nevím jestli se mi za poslední dobu zvýšily standardy, ale zatím to je pouze mírný nadprůměr. Na druhou stranu, tohle není tak úplně můj šálek káva, takže kdo ví.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Bylo by hloupé po prvním dílu hodnotit celý seriál. Ale protože ten bude velmy dlouhý, stále čekáme na dva poslední knižní díly, tak ještě pár let čekat se mi taky nechce. Ale počkám si alespoň na celou sérii. EP1 - První díl velmi dobrý, ale to nic neznamená a bohužel jsem zaznamenal sice nutnou, ale pro čtenáře předlohy nepříjemnou zkratkovitost při představení postav. Doufám, že v dalších dílech to bude vypadat lépe. EP2 - Tak druhá epizoda zvedla laťku ještě výše a já se rozhodl, že seriál nebudu hodnotit v porovnání s knihou, protože se zřejmě nevyhne změnám v detailech a bude příběh vyprávět svou cestou. EP3 - . EP4 - Pro mne asi nejlepší díl prozatím. Viděno hodně dlouho po třetí a zároveň s pátou epizodou a naladěnost po této skvělé epizodě byla veliká. Dokonce jsem jasně chápal nutnost udělat pro seriál některé věci jinak. Prostě to dávalo smysl. EP5 - Kde je to fejsbůčkovské tlačítko: Už se mi to nelíbí? Neboli jak marná je snaha snažit se nesrovnávat seriál s knižní předlohou, která dává smysl, narozdíl od seriálu. V pětce mi totiž přišlo, že věci nedávají smysl ani v rámci seriálu, natož knihy. OMG Renly jako gay? Did not see that coming.