Cena za lidskost (2008) (seriál)

Britský skvost. Mno nevím. První série možná. Ale To co děla Mitchell v druhé sérii mu nevěřím ani za mák. Nějak se ten děj změnil ze zajímavého na nevěrohodný. George pořád válí a Annie . . . No uvidíme.

Machete (2010)

Solid don't text too!

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Twilightáci jděte domů. Tady je Potterovo a Yatesovo. Nevím kolik z vás četlo knihu a kolik ne. Nebudu nikoho nutit, aby si ji četl, když chce tenhle film pochopit. To je blbost. Obrázky by se měly umět pohybovat pro všechny stejně, znalci předlohy pak mají výhodu/nevýhodu navíc. Problém tohoto filmu nevidím v předloze samotné či ve špatném scénáři. Ale napsat scénař pro takovýto film, který měl před sebou mít šest předcházejícíh, s tímto filmem celistvě provázáných filmů, které neměl, je takřka nemožné a musel by mít oskarové hodnoty. A to vzhledem k angažovanému ansáblu asi nikdo nečekal. Takže problém je, jak už Kiddo psal, v chybějícím kontextu s ostatními filmy. Na tom bohužel HP7-1/2 padá. Na čem ale stojí, jsou postavy a po HP6 pro změnu ucházející dialogy. Nebudu vypisovat scény, které byly fajn(hřbitov) nebo scény, které byly dechberoucí(tři bratři), zmíním jen pro mne osudovou scénu, která mne hodně zkalamala a myslím, je i možným zdrojem srovnání s Twilight. Honba v lese. Tak hrůzně natočený a nepřehledný maglajs jsem opravdu nečekal. Chápu nutkání scénaristy zaměnit knižní statickou scénu zajetí něčím dynamičtějším a souhlasím s tím. Ale tak špatně zrealizoavný záměr jsem od Yatese nečekal. Pan režisér možná umí, ale pro mně zůstává stále tam, kde skončila pětka a sám sebe pro mne nepřekonal. Podtrženo sečteno, nehodnotím film jako celek, pouze polovinu závěrečného dílu filmové série, se kterou trávím již desátý rok, nejen jako divák, ale jako fanoušek knižní předlohy. Nejsem zklamán, ale bohužel ani mile překvapen. Jako našlápnutí to je opravdu dobré, ale nutné je doplnit to ještě lepším závěrem. A na ten jsem vzhledem k veliké absenci příběhově důležitých stupínků v předchozích dílech opravdu velice zvědavý. . . Druhá projekce však ukázala více negativ než pozitiv (zbytečná stylizace ministerstva na nacisty např). Takže hvězda dolů, ale o to větší zvědavost na konečný díl.

Život brouka (1998)

Pro mě jeden z nej Pixarů. Nevím proč. Asi že byl jeden z prvních.

Tooth Fairy (2004)

Velmi příjemný a veselý večerníček.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Lizzard, Lizzard, Lizzard!!!