Strážci - Watchmen (2009)

Tak opravdu nevím. Něco tomu chybělo nebo přebývalo. Nejsem si jistý a tím pádem ani hodnocení není jisté. Nechám zatím 4 a uvídím zda se to po druhém pokoukání zvedne nebo sníží. Každopádně comiks jsem nedočetl, takže to nejdříve dokončím, pak se kouknu a uvidíme. Každopádně doporučuju. Zklamání to není.

Zuřivost v krvi (2005)

Parádní akční sekvence, nenudící příběh bez zbytečného patosu, ale s pěkným jednoduchým vykreslením postav. A samozřejmě ta akce s pěknýma mladýma čínskýma holkama=D.

Dostaňte agenty Bruce a Lloyda (2008)

Tohle je jasně film jen pro vybrané publikum. A to především pro fanoušky Masi Oka. Jinak po shlédnutí Get Smart se na to koukalo dobře, mohlo tam být víc vychytávek, kluci se snažili i tak, ale neuškodilo by to. Proč jen tyhle méně zajímavé filmečky mají ale mnohem méně předvídatelné scénaře? Jasně že to nebylo vůbec složité drama, ale nečekal jsem nic a líbilo se mi to dost tak WTH?

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Ale jo. Tohle nebylo špatné. Mohlo by to být lepší. Ale co už. A Anne je zatraceně sexy kus. Škoda jen zas opět předvídatelného scénáře. Jinak všechny složky byly dobré, chtělo to možná jen víc protřepat a nemíchat. Nebo naopak?

Jmenuji se Bruce (2007)

Bruce is back! Or is he? No co dodat? Nebylo to zlé, ale ještě by měl tu režii potrénovat. Nebyly tam vyloženě hluché místa a fakt se snažil být klišoidně originální. Prostě tomu jen něco chybělo. Snad příště.

Howlův kráčející hrad (2004)

Další Masterpiece z dílny jednoho z nejlepších režiséru co znám. Co na tom, že jeho herce nepotkáme na ulici ani na párty. Jeho filmové postavy jsou tak dokonale zpracované a pokaždé utvářejí dechberoucí příběh, že nemůžeme nic namítat, jen se dívat a hltat očima vše, co nám naservíruje. Číslo dvě na mém pomyslném Miyazakiho žebříčku.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Létání je sice parádní, ale celovečerák na tom neutáhneš. Jiji je sice eso a to nejen navigátorské, ale tady Kiki zachránit nedokázal. 70% a pro me zatím nejslabší Miyazaki.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Nausicaa je pro mě něco jako animovaná Duna. Prostě jiný svět, jiné formy života a perfektně propracované fungující prostředí se stejně dobrým příběhěm a animací.

Lupin III: Cagliostrův hrad (1979)

Tohle je taky parádní Animák, ale přesto se mi zdál o krapet horší než Miyazakiho ostatní. Snad kdyby Lupin dostal více miísta než jen v hlavní dějové linii. Přesto je to 85% jako vyšitých.

Princezna Mononoke (1997)

Tohle je už anime klasika a těžko někdo udělá něco lepšího. Leda Miyazaki sám. Co dodat. Plná palba.