Americký sniper (2014)

Absolutní špička! Clint Eastwood si s tím neskutečně pohrál, celé to prostě funguje. Film na motiv skutečného příběhu popisující chlápka ze zapadákova, kterýho už nebaví být nula. V srdci zarytý patriot narukuje do armády a hned do tý nejdrsnější. Navy Seal! Ve filmu uvidíte nejen to hlavní, ale i celý průběh výcviku a 4 turnusů. Jasně je to trochu až moc Americký, no a? Rozhodně lepší film než na podobné téma "30 minut po půlnoci", který jsem viděl den po tomto skvostu. Kdo se trochu o Chrise "Legendu" Kyla zajímal, tak ví že ve filmu je pár věci poupravených, ale to už tak bývá. Celkový film hodnotím velice kladně, ať si říká kdo chce co chce, tenhle film si prostě zaslouží víc než dosavadních 76%. Stále nedokážu pochopit zásah ze 2 kilometrů! Klobouk dolů. Za mě 5* Kdo chce vědět víc tak tady je Chris u Conana: https://www.youtube.com/watch?v=IiVDtNjORbY Nebo český článek den po jeho smrti: http://zpravy.idnes.cz/slavny-odstrelovac-padnul-za-obet-jinemu-strelci-f72-/zahranicni.aspx?c=A130203_131311_zahranicni_paw

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Jeden z nejlepších akčních filmů včele s "něžným" pohlavím. Jak tu již bylo několikrát napsáno je to něco mezi Bondem a Wickem, ale funguje to perfektně. Možná se budete místy ztrácet, ale blesku rychle se zase zorientujete. 5* 80% není o čem

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Neskutečně geniální. Temný, napínavý, nepředvídatelný a místy dokonce i vtipný. Tohle vše nabízí 10 černoušků. Celé to podtrhuje výborná hudba a herecké výkony s dokonalou britskou angličtinou. Dle mého názoru se jedná o druhý nejtemnější "seriál" co jsem kdy viděl. První příčce samozřejmě vévodí 1. série True Detective. Bez mrknutí oka 5* a doufám, že se ustálí u 90%. Tohle si to opravdu zaslouží. PS: doporučuji vypnout před ukázkami na další díl, jsou tam trochu spoilery :)

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Lituji těch 5ti minut kdy jsem při proklikávání stanic omylem zůstal na Barandově... Zasloužený odpad!

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Gangsterka z trochu jiného pohledu s hvězdným obsazením, které se jen tak nevidí. V hlavní roli Depp jako gangster "slizoun" nezklamal. Místy jsem se sice ztrácel ve všech těch jménech, ale celkově mě film bavil. Parádní byl hudební doprovod. Určitě stojí za zhlédnutí. 4* - 75% si to zaslouží

Blade Runner (1982)

S týdenním odstupem měním hodnocení na 5* a proč? Protože to je jeden z těch filmů, který má v sobě daleko víc a po prvním shlédnutí se těšíte na další. Navíc vám zůstane v hlavě a vy jste za to rádi. I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die... Dokonalost sama

Boj o ředitelnu (2016) (seriál)

Po prvním dílu jsem si říkal, že je to docela dobrý. Druhý díl každopádně převyšuje ten první, zatím solidní komedie, aneb hon na zmrdskou ředitelku! :D zatím 4*

Bůh masakru (2011)

Opravdu výborná podívaná, kterou jsem rozhodně neviděl naposledy. Tahounem celého snímku je bez pochyby Christoph Waltz, který je ostatně výborný v čemkoliv. Ale abych nechválil jen jeho, tak musím říct, že mi sedla celá čtveřice. Byla to zkrátka jízda od pomalého začátku po luxusní a velmi vtipný střed až k šílenému konci. Dejte dvoum párům láhev 18ti leté whisky a uvidíte co se bude dít, naprosto absurdně uvěřitelná záležitost. Bez váhání 5*

Casino (1995)

Hláška která mi zůstala v hlavě hned od začátku filmu: "Las Vegas obklopuje poušť kterou v noci nevidíte, ale právě tady se vždycky vyřešilo nejvíc problémů. V poušti je spousta děr a v nich je pohřbena spousta problémů. Ale musíte vědět jak na to. Díru je třeba vykopat předem, dřív než se tam objevíte s nacpaným kufrem, jinak vám to zabere tak půl až třičtvrtě hodiny. A kdo ví kdo tam během tý doby zavítá, s takovou abyste kopali další díry no a tak byste tam mohli skejsnout celou noc" Stopáž je nastavena proklatě vysoko, ale díky tomu můžete alespoň poznat pořádně charaktery jednotlivých postav. Nedivím se že si film drží zasloužených 89%

Catastrophe (2015) (seriál)

Výborná britská odreagovačka se skvělým pilotem. Pilot byl jednoznačně nejlepší dílem, ale i tak si ostatní díly drží příjemnou vtipnost a ponurost. Pochválení hodná je především ta ironie/drsnost vtipů. Zasloužené 4*