noby

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 20.10.2017  23:37
    Wheelman (2017)

Chlápek za volantem jezdí městem a snaží se dostat ze značně prekérní situace. Minimalistická, dobře udělaná žánrovka, kde není nic navíc, ale ani nic nechybí.

• 8.10.2017  22:38
    Janička (2017)

Janička není pro každého diváka, nepochybně není ani pro každou chvíli a situaci. Dvouhodinový plnokrevný trolling, balancující na hraně humoru a otravnosti, se nutně strefuje do diváckého vkusu zatraceně těžko. Ale když se trefí, stojí to za to. Pozor, první zhruba půlhodinu vás bude hlavně otravovat, než se správně naladíte. Na druhou stranu vás taky může otravovat celou dobu. Hodně štěstí.

• 26.9.2017  09:55
    The Saint (TV film) (2017)

Je to pilot seriálu, který nemá zvláštní ambice, a podle toho to vypadá. Vcelku příjemný průměr.

• 26.9.2017  09:46
    Merlin (TV seriál) (2008)

Že si tvůrci hodili jména z legend do klobouku a náhodně je losovali pro postavy mi nijak nevadí. Že přišli asi se třemi zápletkami a vystačili si s nimi pět sérií je horší. Že jediný vývoj postav za pět sérií je Morgana je hodné děvče - Morgana je naštvané děvče - Morgana je zlo (pokud tedy nepočítám Uther žije - Uther nežije) už dost bolí. Nikdy to nemělo být Quality TV, ale na oddechový seriál měl Merlin nakročeno skvěle. Svět i chemie postav jsou fajn, mix humoru, akce, vztahů a vůbec funguje, zpracování je trochu laciné, ale odpustitelně. Bohužel pokud jste viděli pět dílů, viděli jste pět sérií.

• 14.9.2017  01:43
    Designated Survivor (TV seriál) (2016)

Velmi slibně rozjetý seriál, bohužel postupem času ztrácí na zajímavosti. Na začátku stojí neotřelá situace a logických lapsů jsem si nevšiml. Koncem série už se jen opakuje a nelogický a nerealistický je tolik, že přehlížet to dá pořádnou práci.

• 4.7.2017  09:13

Má pár překvapivě dobrých momentů, které byste od takového filmu nečekali, ale i přes ně je to pořád takový film, jaký byste čekali.

• 23.6.2017  23:23
    Kolos (2016)

Námět skvělý, zejména včetně zasazení do kontextu životní situace obou hrdinů. A některé scény vážně dobře kombinují komičnost a drama - asi jako když vidíte opilce, přijde vám komický, ale zároveň víte, o jak vážnou věc jde. Hodněkrát jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale nemůžu. Celkově film bohužel trpí množstvím nedotažených scén a často špatným tempem. Jako zajímavá oddechovka je ale fajn.

• 2.6.2017  01:20
    John Wick 2 (2017)

Věčná škoda, že co se dělo ve dvojce si budete po týdnu pamatovat ještě mnohem míň než u jedničky. Protože jakkoli rychle všechno po konci vyprchá, až do té doby je to famózní koncert jedinečného stylu a poetiky - vizuálu, choreografie, mytologie i svěžích nápadů. Návnadu na trojku jsem spolkl s úsměvem.

• 14.5.2017  22:15

Sled povětšinou podařených gagů, který se bohužel často zadrhne a najednou je vidět, že film nemá nic dalšího, co by ho pak udrželo. Slušná nenáročná zábava, ale stejně tak promrhaný potenciál - s tímhle tvůrčím týmem obzvlášť.

• 15.4.2017  23:37

Sympaticky hravý a kouzelný v jednotlivostech, mdlý a nesmyslný jako celek. Škoda.

• 15.4.2017  23:31
    Inferno (2016)

Jsou knihy, u kterých si oproti předloze tradičně výrazně blbější filmovou adaptaci můžete dovolit. Knihy, které jsou samy blbé tak akorát na nenáročné zabíjení času, to nejsou. Obzvlášť mne zaujal inovativní přístup k postavám - kdo není v předloze zmíněn, tváří se jako by se nic nedělo. S většinou děje na místech plných lidí vytváří vskutku pozoruhodnou disharmonii!

• 3.12.2016  20:59

Co má American Ultra, má i Mr. Right. Ale navíc má i to, co American Ultra nemělo - drží pohromadě celou dobu.

• 2.12.2016  17:36

Zase o kus slabší, ale pořád ještě dobré. Hloubkou film sice neoplývá, ale tempem se příjemně hlásí k seriálovým kořenům.

• 24.11.2016  21:49

Jednoduchá, příjemná oddychovka, která funguje, jak má. Bohužel jen tak polovinu času, tu druhou…ne.

• 13.11.2016  22:05

Victor Frankenstein není špatný horor, není to vůbec horor. Je to jednoduchý zábavný film, a jako takový se povedl. Ve srovnání se staršími klasikami sice příliš neobstojí, ale to srovnání není na místě.

• 22.10.2016  21:42

Škoda, že režisér se nerozhodl, co dělá, protože všechno ostatní se povedlo. Ani tak by to nebylo nic převratného, ale mohl to být vážně podařený oddechový film. Místo toho má sice většinu času slušnou formu, ale pravidelně se po čase zadrhne.

• 21.4.2016  22:11

Milá jednorázovka, plná skvělých nápadů, bohužel veskrze nedotažených. Místy jsem v mělkém brodění obskurnostmi našel kouzlo, ale většinou zůstalo u fantastických výmyslů bez dopadu. I to má nakonec něco do sebe.

• 3.4.2016  23:13

Překotné uvádění plochých postav, střídané tu a tam pomrknutím na fanouška, mě na začátku lehce vyděsilo, ale naštěstí mi to nevydrželo dlouho. Ne že by se v tom film nějak zlepšil, spíš ujistil, že to nedělá omylem. I po zbytek stopáže je věrný pohádkové jednoduchosti svých předchůdců (na které pořád mrká a mrká), ale zároveň je mnohem živější. Prkenná aranžmá jsou ta tam, ale ani na potoky potu a krve nedojde. Abramsovi se vůbec tak nějak povedlo balancovat kdeco, a výsledek je potěšující. Jen tím, že jeden záporák vypadá jako by utekl z Bradavic a druhý Marvelu, si nejsem úplně jist.

• 26.3.2016  23:23
    Daredevil - Série 2 (série) (2016)

V zásadě si Daredevil stále drží kvalitu první série, jen se na můj vkus příliš rozmělnil mezi několik dějových linek, které by všechny užily víc prostoru. Paradoxně je zároveň hromada prostoru věnovaná soubojům, které jistě do Daredevila patří, ale osobně jsem několikrát čekal, kdy už skončí.

• 26.3.2016  23:16
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Je to samozřejmě oddechovka, a samozřejmě jde jen o hlavní postavu s vatou okolo. Hlavní postava se ovšem náramně povedla, takže je vše v nejlepším pořádku. Tedy bylo by, kdyby to přeci jen nebylo pořád tak stejné, ale alespoň že zatím neztrácí dech.

• 26.3.2016  23:08
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Seriál s výtečným obsazením, scénářem i produkcí. Zkrátka skvělý, ale pozor - dá se sice říct, že seriál zobrazuje drsné zákulisí světa, ale o tu drsnost mu až tolik nejde. Místo toho se věnuje postavám, které sice stojí uprostřed dění, ale od následků jsou většinou izolované. Pokud hledáte „současný“ seriál realistický až na dřeň, poohlédněte se jinde. Night Manager se spíš podobá svým postavám a zápletce - pod povrchem je válka, na povrchu jen nezúčastněný klid. Ani tak není 100%, ale určitě stojí za to.

• 4.9.2015  22:50

Delší a slabší epizoda seriálu, omílající pořád dvě tři témata najednou a silně nafouknutá výplňovými sekvencemi, naštěstí ale se stejnou svěží atmosférou jako seriál. Jako film ani náhodou neobstojí, jako milá připomínka seriálu neohromí, ale potěší.

• 29.8.2015  11:38
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

Produkce tradičně na vysoké úrovni, herci ve valné většině stejně tak. Ovšem příběh je plochý a nepříliš zajímavý po většinu dílů, což by nemuselo vadit, kdyby nebylo těch posledních. Seriál končí nemožně chaotickým zmatkem (sic), ve kterém se vše třikrát obrátí, aby nakonec nemělo žádný výsledek.

• 22.7.2015  20:44
    Krize (TV seriál) (2015)

Pilot navnadil, v dalších několika dílech většinou jde o zbytečně přehnané zápletky se zbytečně přehrávajícími herci, ale v druhé polovině série už Brink opět stojí za podívání. Snad vydrží a ke slabší úrovni se nevrátí.

• 24.5.2015  13:21

Tolik nádherných nápadů…a tolik neutuchajícího tlačení na pilu. Gentleman nikdy netlačí na pilu!

• 24.5.2015  13:08

Velká škoda nepříliš dobře zvládnutých scén, které mají posouvat děj a přibližovat postavy, protože zpracování toho ostatního, o což naštěstí šlo, je fenomenální. Kde příběh se rozvíjí ledabyle, aby se neřeklo, v detailu je film zatraceně silný. Je to hlavně výtvarný nářez, víc než cokoli jiného, ale to vůbec není na škodu. Naopak, jsou to chvíle, kdy ze silné stylizace vypadne, které filmu ubírají.

• 2.5.2015  10:43

Kde jednička trpěla nahuštěním plochých motivů, dvojka není nic jiného než ploché motivy. Zápletky, postavy, scény, vtípky, zvraty, vztahy, gradace, kontext, hudba - všechno. Když už něco téměř vyčnívá, je to nejpozději po minutě useknuto a zatlačeno zpět do masy. Jedině s blížícím se závěrem se prosazuje akce, kterou se vracíme alespoň jen k zběsilosti a přeplácanosti na úrovni prvního dílu. S jednou změnou - v Marvelu jako by si po vychrlení deseti seriálů bokem o obyčejnějších příbězích ze svého vesmíru uvědomili, že existují nějací civilisté, a tak se mezi akcí kocháme masami zachráněných (kde z mas je vybráno jen několik dekoltů, pardon, jedinců). Nerozumím tomu, jak nekonečný sled vtípek - akce - hláška - akce - dvě repliky - mikrozvrat (sic) - vtípek - akce - hláška - akce - lehká romance - mikrozvrat - akce - tři repliky - jiná akce, ještě podpořený primitivní hudbou, která se omezuje na návod, jak se divák má v příštích vteřinách cítit (což je nakonec pochopitelné, bez toho by to možná nestihl), může někoho cokoli jiného než unavit a otrávit, nicméně soudě dle reakcí v sále to funguje dobře, pročež si to pusťte a mne omluvte, jdu si najít nějaký tichý domov důchodců. P.S.: Zombie robots included!

• 29.4.2015  09:33
    Ex Machina (2014)

V první řadě je třeba říct, že Ex Machina je komorní film. Nejen proto, že si většinu stopáže vystačí se čtyřmi herci a jedním místem, ale zejména proto, že všechno zajímavé, co nabízí, je v detailech. Pokud čekáte inovativní milník sci-fi žánru, máte smůlu (ale to už jste si s takovou asi všimli, že máte smůlu u desítek filmů každý rok) a dostanete tak akorát reklamu na Juvet Landscape Hotel (jako by ještě nějakou potřeboval!). V zápletce i rozuzlení a základních filosofických otázkách je film předvídatelný, ale naštěstí se nepokouší tvářit jinak. Zvraty včetně celého závěru nepůsobí ani tak jako zvraty, ale spíš jako nutné důsledky. Ex Machina nenabízí nové výzvy, nakonec ani moc nenabízí nové odpovědi na ně, ale nabízí na obojí příjemně střízlivý a realistický pohled. A výbornou postavu geniálního boháče. (A za ně nakonec vybírám to lepší hodnocení.)

• 24.11.2014  15:55

Povedené prostředí, úžasná choreografie, a…šmitec. Pozitiva se mi přejedla po třetině, a do konce už nic dojem nezvedlo.

• 24.11.2014  15:50
    THX 1138 (1971)

Vizuálně působivé, ale zcela zbytečně těžko stravitelné. Bezútěšná atmosféra sice docela funguje, ale spíš skrze násilnou útržkovitou stavbu než skrze obsah. A o děj nebo příběh tu nešlo.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14