noby

Tom A.

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 13.2.2018  22:57

Alan Bennett je ve filmu ukázán jako nepříliš dobrý spisovatel, a samotný film tomu odpovídá. Škoda, příběh samotný je silný, a zahraný je veskrze skvěle.

• 13.2.2018  22:37
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Altered Carbon mohl být snadno o dost lepší. Sice se technicky vzato nevyhýbá hlubším tématům ani jejich ne úplně příjemným závěrům, zároveň se ale snaží tvářit, že tam vlastně nejsou, nebo je alespoň redukuje na obezličku pro posun děje. Je to pořád dobrý seriál, jen s trochu nenaplněným potenciálem. Mnohdy jen protože zbytečně spěchá.

• 13.2.2018  22:26

Povedená vypínačka. Určitě neoslní ani nepřekvapí, ale zároveň plyne bez jediného škobrtnutí - bez hluchých míst, špatných vtipů nebo trapných momentů, což se u podobných filmů moc nevidí.

• 28.12.2017  23:53
    Velká hra (2017)

Řemeslně výtečné, ale obsahově trochu prázdné. Herci, prostředí i tempo mě lehce vtáhli do děje, ale přesto se už během filmu našlo pár momentů, kdy mi chybělo něco víc než základní obrysy zápletky, ač hezky malované. A s koncem se ukázalo, že si nic víc neodnesu.

• 10.11.2017  20:02

Být to dotažené jako komedie (jak je to označeno na Netflixu), mohlo to být na jedno použití super. Bohužel není, a tak není.

• 20.10.2017  23:37
    Wheelman (2017)

Chlápek za volantem jezdí městem a snaží se dostat ze značně prekérní situace. Minimalistická, dobře udělaná žánrovka, kde není nic navíc, ale ani nic nechybí.

• 8.10.2017  22:38
    Janička (2017)

Janička není pro každého diváka, nepochybně není ani pro každou chvíli a situaci. Dvouhodinový plnokrevný trolling, balancující na hraně humoru a otravnosti, se nutně strefuje do diváckého vkusu zatraceně těžko. Ale když se trefí, stojí to za to. Pozor, první zhruba půlhodinu vás bude hlavně otravovat, než se správně naladíte. Na druhou stranu vás taky může otravovat celou dobu. Hodně štěstí.

• 26.9.2017  09:55
    The Saint (TV film) (2017)

Je to pilot seriálu, který nemá zvláštní ambice, a podle toho to vypadá. Vcelku příjemný průměr.

• 26.9.2017  09:46
    Merlin (TV seriál) (2008)

Že si tvůrci hodili jména z legend do klobouku a náhodně je losovali pro postavy mi nijak nevadí. Že přišli asi se třemi zápletkami a vystačili si s nimi pět sérií je horší. Že jediný vývoj postav za pět sérií je Morgana je hodné děvče - Morgana je naštvané děvče - Morgana je zlo (pokud tedy nepočítám Uther žije - Uther nežije) už dost bolí. Nikdy to nemělo být Quality TV, ale na oddechový seriál měl Merlin nakročeno skvěle. Svět i chemie postav jsou fajn, mix humoru, akce, vztahů a vůbec funguje, zpracování je trochu laciné, ale odpustitelně. Bohužel pokud jste viděli pět dílů, viděli jste pět sérií.

• 14.9.2017  01:43
    Designated Survivor (TV seriál) (2016)

Velmi slibně rozjetý seriál, bohužel postupem času ztrácí na zajímavosti. Na začátku stojí neotřelá situace a logických lapsů jsem si nevšiml. Koncem série už se jen opakuje a nelogický a nerealistický je tolik, že přehlížet to dá pořádnou práci.

• 4.7.2017  09:13

Má pár překvapivě dobrých momentů, které byste od takového filmu nečekali, ale i přes ně je to pořád takový film, jaký byste čekali.

• 23.6.2017  23:23
    Kolos (2016)

Námět skvělý, zejména včetně zasazení do kontextu životní situace obou hrdinů. A některé scény vážně dobře kombinují komičnost a drama - asi jako když vidíte opilce, přijde vám komický, ale zároveň víte, o jak vážnou věc jde. Hodněkrát jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale nemůžu. Celkově film bohužel trpí množstvím nedotažených scén a často špatným tempem. Jako zajímavá oddechovka je ale fajn.

• 2.6.2017  01:20
    John Wick 2 (2017)

Věčná škoda, že co se dělo ve dvojce si budete po týdnu pamatovat ještě mnohem míň než u jedničky. Protože jakkoli rychle všechno po konci vyprchá, až do té doby je to famózní koncert jedinečného stylu a poetiky - vizuálu, choreografie, mytologie i svěžích nápadů. Návnadu na trojku jsem spolkl s úsměvem.

• 14.5.2017  22:15

Sled povětšinou podařených gagů, který se bohužel často zadrhne a najednou je vidět, že film nemá nic dalšího, co by ho pak udrželo. Slušná nenáročná zábava, ale stejně tak promrhaný potenciál - s tímhle tvůrčím týmem obzvlášť.

• 15.4.2017  23:37

Sympaticky hravý a kouzelný v jednotlivostech, mdlý a nesmyslný jako celek. Škoda.

• 15.4.2017  23:31
    Inferno (2016)

Jsou knihy, u kterých si oproti předloze tradičně výrazně blbější filmovou adaptaci můžete dovolit. Knihy, které jsou samy blbé tak akorát na nenáročné zabíjení času, to nejsou. Obzvlášť mne zaujal inovativní přístup k postavám - kdo není v předloze zmíněn, tváří se jako by se nic nedělo. S většinou děje na místech plných lidí vytváří vskutku pozoruhodnou disharmonii!

• 3.12.2016  20:59

Co má American Ultra, má i Mr. Right. Ale navíc má i to, co American Ultra nemělo - drží pohromadě celou dobu.

• 2.12.2016  17:36

Zase o kus slabší, ale pořád ještě dobré. Hloubkou film sice neoplývá, ale tempem se příjemně hlásí k seriálovým kořenům.

• 24.11.2016  21:49

Jednoduchá, příjemná oddychovka, která funguje, jak má. Bohužel jen tak polovinu času, tu druhou…ne.

• 13.11.2016  22:05

Victor Frankenstein není špatný horor, není to vůbec horor. Je to jednoduchý zábavný film, a jako takový se povedl. Ve srovnání se staršími klasikami sice příliš neobstojí, ale to srovnání není na místě.

• 22.10.2016  21:42

Škoda, že režisér se nerozhodl, co dělá, protože všechno ostatní se povedlo. Ani tak by to nebylo nic převratného, ale mohl to být vážně podařený oddechový film. Místo toho má sice většinu času slušnou formu, ale pravidelně se po čase zadrhne.

• 21.4.2016  22:11

Milá jednorázovka, plná skvělých nápadů, bohužel veskrze nedotažených. Místy jsem v mělkém brodění obskurnostmi našel kouzlo, ale většinou zůstalo u fantastických výmyslů bez dopadu. I to má nakonec něco do sebe.

• 3.4.2016  23:13

Překotné uvádění plochých postav, střídané tu a tam pomrknutím na fanouška, mě na začátku lehce vyděsilo, ale naštěstí mi to nevydrželo dlouho. Ne že by se v tom film nějak zlepšil, spíš ujistil, že to nedělá omylem. I po zbytek stopáže je věrný pohádkové jednoduchosti svých předchůdců (na které pořád mrká a mrká), ale zároveň je mnohem živější. Prkenná aranžmá jsou ta tam, ale ani na potoky potu a krve nedojde. Abramsovi se vůbec tak nějak povedlo balancovat kdeco, a výsledek je potěšující. Jen tím, že jeden záporák vypadá jako by utekl z Bradavic a druhý Marvelu, si nejsem úplně jist.

• 26.3.2016  23:23
    Daredevil - Série 2 (série) (2016)

V zásadě si Daredevil stále drží kvalitu první série, jen se na můj vkus příliš rozmělnil mezi několik dějových linek, které by všechny užily víc prostoru. Paradoxně je zároveň hromada prostoru věnovaná soubojům, které jistě do Daredevila patří, ale osobně jsem několikrát čekal, kdy už skončí.

• 26.3.2016  23:16
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Je to samozřejmě oddechovka, a samozřejmě jde jen o hlavní postavu s vatou okolo. Hlavní postava se ovšem náramně povedla, takže je vše v nejlepším pořádku. Tedy bylo by, kdyby to přeci jen nebylo pořád tak stejné, ale alespoň že zatím neztrácí dech.

• 26.3.2016  23:08
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Seriál s výtečným obsazením, scénářem i produkcí. Zkrátka skvělý, ale pozor - dá se sice říct, že seriál zobrazuje drsné zákulisí světa, ale o tu drsnost mu až tolik nejde. Místo toho se věnuje postavám, které sice stojí uprostřed dění, ale od následků jsou většinou izolované. Pokud hledáte „současný“ seriál realistický až na dřeň, poohlédněte se jinde. Night Manager se spíš podobá svým postavám a zápletce - pod povrchem je válka, na povrchu jen nezúčastněný klid. Ani tak není 100%, ale určitě stojí za to.

• 4.9.2015  22:50

Delší a slabší epizoda seriálu, omílající pořád dvě tři témata najednou a silně nafouknutá výplňovými sekvencemi, naštěstí ale se stejnou svěží atmosférou jako seriál. Jako film ani náhodou neobstojí, jako milá připomínka seriálu neohromí, ale potěší.

• 29.8.2015  11:38
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

Produkce tradičně na vysoké úrovni, herci ve valné většině stejně tak. Ovšem příběh je plochý a nepříliš zajímavý po většinu dílů, což by nemuselo vadit, kdyby nebylo těch posledních. Seriál končí nemožně chaotickým zmatkem (sic), ve kterém se vše třikrát obrátí, aby nakonec nemělo žádný výsledek.

• 22.7.2015  20:44
    Krize (TV seriál) (2015)

Pilot navnadil, v dalších několika dílech většinou jde o zbytečně přehnané zápletky se zbytečně přehrávajícími herci, ale v druhé polovině série už Brink opět stojí za podívání. Snad vydrží a ke slabší úrovni se nevrátí.

• 24.5.2015  13:21

Tolik nádherných nápadů…a tolik neutuchajícího tlačení na pilu. Gentleman nikdy netlačí na pilu!

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14