• Pohádka

Dva mrazíci (1954)

Velice podařená varianta na přísloví, že: "Kdo se povyšuje, bude ponížen."

Johnny English (2003)

Beanův humor mi vždy nesedne, ale tady se mi opravdu líbil. Ty nádherné kontrasty naprostého seběvědomí a trapných situací nenechávají diváka v klidu. Navíc japonský přípitek s koleginí mně doslova vyrazil dech.

Život je krásný (1997)

Opravdu pěkný, vtipný a dojemný snímek v typickém italském prostředí. Jednoduchý příběh, který nutí člověka přemýšlet co je v životě opravdu důležité.

Purpurové řeky (2000)

Velice tajuplná atmosféra a od počátku dost vysoká laťka na očkávání diváka. Žel nakonec jsem se dočkal opravdu nepříjemného překvapení ve formě na hlavu postaveného rozuzlení poměrně jinak originální kriminálky.

Uprchlík (1993)

Osvědčený Harrison Ford opět nezklamal. Vkusně udělaný thriler, který si jen mírně zapřeháněl. Velice nápadité je, že náš hlavní hrdina na útěku stačí zachránit dva lidské životy. Konec je dobrý a dobře uzavřený s pěkným morálním vyústěním.

Letuška 1. třídy (2003)

Přineslo mi to přesně to, co jsem očekával. Přijemný a zábavný film, který se nesnaží být něčím víc.

Zamřížovaná zahrada (2000)

Něžné, zábavné, povzbuzující. Velice chytrý a poutavý příběh. Na malé ploše vyjádřeno mnoho tak hlubokých věcí, jako jsou smysl života, přátelství, hodnota člověka, svoboda a láska.

Velké vítězství (1992)

Pěkný sportovní film který není jen o sportu, ale i o vztahu starší a mladší sestry. Tom Hanks opět předvedl, že čůrací scény mu opravdu jdou (také v Zelené míli mu to pěkně šlo). Navíc jeho bouřlivý herecký výkon překvapí ty, kteří ho mají nějak žánrově zařazeného.

Velká ryba (2003)

Zajímavou formou zpracované téma vztahu otce a syna. Plno překvapujících scén a zvratů, kdy fikce je živena realitou a realita fikcí. Strhující závěr a velice originální rozuzlení.

Roboti (2005)

Americký sen v podobě mladého robota, který se z naprosté nicky vypracoval na přední místo ve společnosti robotů.