• Pohádka

Umučení Krista (2004)

Velice autentické zpracování, které se drží popisu v evangeliích a není náboženské (modrooký Ježíš s jemnou tváří a ovečkou v ruce) . Říká se, že když tento film viděl paež Jan Pavel II, tak prohlásil ... ano, takhle to zřejmě bylo. Film jsem viděl jen jednou v kině a nemohu říct, že to byl pěkný film a také jsem se na něj nedíval podruhé, i když jsem si pořídil DVD. Takový film v člověku zanechá velice hlüboký dojem a není třeba si ho každou chvíli přehrávat.

Arthur a Minimojové (2006)

Na tento film jsem se velice těšil, ale byl pro mě trochu zklamáním. Opravdu jsem čekal víc a zvláště od takového kanóna jako je Luc Besson. V tomto snímku bylo naprosto vše, co by měl takový film mít, leč měl jsem pocit, že mi tam stále něco chybí. Když jsem nad tím přemýšlel, zjistil jsem, že je to tím, že tento film má právě to co má mít, ale už nic navíc. Žádný opravdu nový nápad, žádné opravdové překvapení nebo nečekaný zvrat. Vše se odvíjelo přesně tak, jak se dalo očekávat. Po skončení filmu mi bylo jasné, že si tvůrce udělal prostor pro to, aby mohl udělat ještě jeden díl, ale já si nejsem jistý, zda mě pokračování zajímá. Možná se mýlím...

Hvězdný prach (2007)

Ano. tento film má poezii, humor, pohádkovost, napětí, akci. Známí herci tu nehrají samoúčelně (dosadíme hvězdy a výdělek je jistý...), ale ukazují, že jsou mistři ve svém oboru. To co předvedl Robert De Niro mě naprosto uchvátilo. Ještě po několika dnech jsem o tom musel přemýšlet. Děj je velice přehledný a neunikají souvislosti, přesto si tvůrce dovolil odskočit aniž by tím narušil hlavní linii příběhu.

Záře (1996)

Nechci se tu opakovat. Myslím, že zde již bylo vše důležité řečeno. Velice přesvědčivé dílo. Zkrátka a dobře geniové to nemají vždy jednoduché. Snad bych jen podtrhnul velice zajímavý pohled na komunismunistické hnutí v USA a na vztah hlavního hrdiny s představitelkou tohoto hnutí. Velice mě překvapilo, jak tvůrce filmu neřešil závadnost ideologie, ale zaměřoval se na to kým ona starší dáma byla pro Davida Helfgotta.

Yes Man (2008)

Tak tohle byl opravdu rachot. dávám pět hvězdiček. Skvělý nápad a absurdní situace, které Vám pocuchají bránici. Dávám pět hvězdiček

Vodonoš (1998)

Není to žádný trhák, ale určitě vtipnější než TELE-TELE. Je to komedie, která se nesnaží říct: "podívejte,jak jsem strašně originální". Buranská komedie. To je asi nejvýstižnější, jak už bylo řečeno.

Hra (1997)

Velice originální. Do poslední chvíle divák neví, jak to dopadne. Naprostá mystifikace za mystifikací. Skvěle udělaný thriller

Barva peněz (1986)

Pěkně se na to kouká a člověk čeká, jaké to bude mít rozuzlení, avšak nedočká se.

Smrt jí sluší (1992)

Tento film je opravdu divočina. Jsou věci, které ani získaná nesmrtelnost a věčné mládí nevyřeší.