• Fantasy

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Kdyby podobnou tečku za seriálem udělala celá osmá série, asi bych ten seriál měl o hodně radši. Takhle je to průměr... snad to na podruhé bude lepší.

IO (2019)

Celý je to takový tuhý a pomalý. To, že se ve filmu objevují všehovšudy tři postavy by nemuselo nutně být na škodu, ale tady to po chvíli začne být nuda. Já jsem nikdy Sam nevěřil, že to udělá. Nebylo to tam dostatečně vyjádřené. Věděl jsem jak to dopadne a momnet překvapení je ve filmu podobné atmosféry to jediné, co by vás mohlo držet u obrazovky, co by mohlo držet vaši pozornost. Respektive jinak, ono vás to drží a čekáte, že se něco stane, ale ono se nestane a vy shlížíte titulky velice zklamaní. A to i já, který si post-apo filmy hodně užívá. Ocenil bych u tohohle filmu lehce banálnější konec. Možná je to moc deep a to jsme všichni čekali.

Joker (2019)

Nečekaně na první pohled sofistikovaný snímek, který je v první polovině velmi pomalý a těžký. Nevadí to, stejně všichni víme, jak to skončí. Konec mě však stejně zklamal svojí doslovností.

Kiruna - překrásný nový svět (2019)

Naprosto precizně natočený dokument. Příběhy, které končí jinak, než kdokoliv čeká. Švédský klid a smířenost spojená s jakýmsi severským nomádstvím překvapí. Vizuální zážitek velmi silný. Je to těžké a pomalé.

Králíček Jojo (2019)

No, tak jo. Super je to. Poselství filmu, že náckové byli taky lidi je celkem jasný. Změny tempa nejsou na škodu. Baví mě hlavně ten vizuál. Na nic si to nehraje. Ocenil bych více vtipu na účet Hitlera.

Ledové království II (2019)

Asi je blbý, když tě u muzikálu nebaví muzika. Řemeslně skvěle zvládnutý ale stejně to nějak nefungovalo na plno. Myslím, že jednička nastavila laťku hodně vysoko, ale i tak důstojné pokračování. Spousta dobrý nápadů, některé ale bohužel nevyslovené nebo nedořečené. Škoda. I tak musím dát o něco víc než tři.

Na nože (2019)

Spoiler: Byla to sebevražda.

No není to romantika? (2019)

Dělá si to prdel z romantických klišé, do kterých se to na posledních deset minut docela zásadně potopí, ale furt je to sranda. Jedna z těch lepších. Znovu to vidět nepotřebuju.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Princezna a půl StarDance, jak napsala Spáčilová mě přijde poněkud trefné. Nicméně po loňsku příjemná Štědrovečerní pohádka. Mohli by po letech ale dát pauzu a někdy zkusit pustit něco, co už bylo.