Bobule (2008)

Páni, to má jen 90minut? I přesto, že mě to ze začátku nad očekávání bavilo, od krojovaného plesu už jsem se neubránila myšlenkám typu "jak dlouho to ještě bude trvat?" a tak nějak mi bylo jedno, jak se ty osudy vyvrbí.

S tebou mě baví svět (1982)

Už to prosím neopakujte!!! Před deseti lety jsem se bavila, ale teď už toho mám plný zuby...

Comeback (2008) (seriál)

Je mi až stydno, podruhé v krátké době hodnotím produkci z Novy kladně. Ale tohle je prostě konečně něco nového a chvílema to dost dobře funguje. A přiznám se, že po osmém dílu s ožralym Lexou jsem začala uvažovat i nad 4*. A teď už se fakt hodně červenám.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Zajímavé. Chvílemi hodně sugestivní, až to člověka rozhodí. Pochybnosti a strach nabírají na intenzitě. Pak to ale tihle bojovníci proti manipulaci přeženou právě s manipulací. S manipulací s divákem. Sami sobě si v podstatě podkopávají laťku- ke konci už divák nevěří ničemu a díkybohu ani jim.

Žralok v hlavě (2005)

Fantazie je nádherná věc.... Jako film jsem to ale bohužel nezvládla. Ale já jsem poslední dobou strašně roztěkaná, tak to třeba bylo tim. Doufám:)

Občan Kane (1941)

Přehnaná očekávání legendárního filmu a následné rozčarování. Chápu že ve své době to byl zlom, ale nedokázala jsem se do pocitů diváků ze 40.let vcítit a viděla jsem to prostě jen ze svého, současným filmem zhýčkaného pohledu. Je prostě škoda, že jsem viděla dřív všechny možné filmy, které na Kanea navazují a přebírají jeho postupy a až po nich samotný originál.

Rembrandt (1999)

Pěkná kamera, ale až přehnaně se stylizuje do dobových obrazů. Hudba mě dost rušila (třeba takový Caravaggio si vystačil jen s ruchy, a jakou měl panečku atmosféru) a třeba po scéně s pitvou mě i nechtěně rozesmála- tajemná, patetická, aby každému hňupovi došlo, že teď bylo řečeno něco opravdu "závažného". A patetický byl v podstatě celý film, navíc bylo vše takové očekávatelné, bez výraznějšího dramatu, nebo kontroverze (i když Rembrandtův příběh sám o sobě je opravdu hodně dramatický). Ke konci sem si začala řikat, že už se to docela zlepšilo, když v tom začala Cornelie poskakovat před bílym pozadím s výkřiky "můj otec je mrtvý, zemřel s úsměvem" a já šla zase do kolen.

Všechno nejlepší! (2006)

Byla jsem připravena na nejhorší, ale nakonec, i díky nulovému očekávání, jsem byla docela příjemně přkvapená.