Bakaláři - Hračička (1981) (epizoda)

Bakalářská povídka na téma Jeden za všechny, všichni za jednoho vypráví o čtyřech kamarádech pracujících v jednom podniku. Nejstarší z nich (Jiří Císler) má koníčka - sbírá žertovné předměty, kterými rád šokuje své kolegy...

Bakaláři - Manželská hra (1972) (epizoda)

Ano, chemie mezi oběma protagonisty překvapivě dobře funguje, Hanzlík je v roli žárlivýho kreténa velmi přesvědčivý, Čočková mu zdárně sekunduje, jiskří to mezi nimi a nebýt textu distributora člověk by se i těšil na pointu. Jenže OTD Baka příběhů píše nějakej zanícenej fanatik, kterej pokaždý vykecá 90 - 100% obsahu, tentokrát byl asi v útlumu, takže tady je prozrazeno pouhých 80 procent, páč distributor zapomněl napsat, že ještě dřív než Helga se o kufr přerazí Hanzlík.

Hamernická povídačka (1975) (TV film)

Za (pro mne) edukační význam dávám dvě hvězdy, protože mě tahle (v podstatě nudná) pohádka donutila vyhledat si, kdo to vlastně byl hamerník (řemeslník vyrábějící ze surového železa svářkatou ocel vytloukáním na hamrech obvykle s kolem na spodní vodu, které pohání kladivo dopadající na kovadlinu), čemuž teda až tak úplně nerozumím, ale stejně tak nerozumím tomu, proč je tahle pohádka v červených číslech.

Mumie (2017)

Jako zásadní nedostatek vidím obsazení princezny Ahmanet, protože koukat se skoro dvě hodiny na frajerku, která má míň sexeapelu než můj soused (účinkující v travestie show), mě teda nebaví. Jinak je to taková žánrová spatlanina, která má výbornou první polovinu, ale pak se to nějak podělá a mě to najednou přestalo bavit. Na zaplácnutí dlouhé chvíle to ovšem funguje.

Manžel na hodinu (2016) odpad!

Za scénář a režii vzkazuji autorovi jediné - na ruce nasrat a týden k vodě nepustit.

Byt je vykraden, maminko (1984) (TV film)

Celkem v pohodě koukatelná záležitost, která se ovšem posledních 15 minut nepěkně táhne a závěrečná pointa je z ranku těch debilních, takže tři hvězdy jsou až až.

Strom vědění dobrého (1976) (TV film)

Nejinteresantnější na celé inscenaci je to, jak vcelku zajímavé téma dokázali v ČST Brno totálně zabít nudným provedením.

Recept na milování (1984) (TV film)

V podstatě obyčejná papundeklová inscenace s pár highlighty (Synková, Poloczek) a J. Wimmerem v jedné ze svých opravdu dobrých rolí.

Psíčci lorda Carltona (1970) (TV film)

Ono by to vůbec nebylo špatný, kdyby to netrvalo tak dlouho. Udělat z toho bakalářskou povídku se stopáží kolem 20ti minut klidně bych hvězdy přihodila, ale 90 minut je děs. Kopecký a Herz jsou standardně výborní, ovšem když v průběhu první půl hodiny člověk slyší 60x "Vaše lordstvo" má chuť kopnout do monitoru. Největší přínos vidím v tom, že konečně vím kde vzal Jay Kay z Jamiroquai inspiraci na svou (asi nejslavnější) pokrývku hlavy. Ano, myslím ten giga klóbrc co měla Marie Drahokoupilová na hlavě. Ten byl totiž na celém filmu asi nejvtipnější a sekundovat mu může max. tak espézetka s nechtěně vtipnou zkratkou na Kopeckého Rollsu, se kterým důležitě brázdil ulice Londýna.