Ministerstvo strachu (1966) (TV film)

Výborné drama s tísnivou atmosférou všeobecného strachu z války, plné obav komu věřit a komu ne, strachu o život i o znovunalezenou lásku hezky vygradované ve druhé části (ta první je spíš tříhvězdičková) s výbornými hereckými výkony (M. Dvorskou nepočítám, ta spíš krášlí), to celé korunované vskutku noblesním Jiřím Adamírou a jeho sametovým hlasem... "Vždycky, když jsem miloval, měl jsem strach... Měl jsem strach za toho druhého, že udělá něco, kvůli čemu ho budu muset přestat milovat..."

Bakaláři - Přání (1978) (epizoda)

Já mám všeobecně ráda takové ty příběhy, kdy prudící rodič s cigárem v puse zahuluje celej kvartýr a do toho uděluje rady svým dětem typu "nevylejzejte z vany, nesahejte na pojistky, neskákejte z okna..." a pak odkráčí středem a děti s ním na oplátku vyjebou, takže za mě dobrý.

Z archivu Sherlocka Holmese - Skandál v Čechách (1984) (epizoda)

Českému království hrozí skandál, což donutí samotného českého krále vyžádat pomoc u Holmese... Potud dobrý... Jenže král vypadá jak maďarskej husar, hystericky koulí očima, ze kterých chvíli předtím strhnul pásku (aby ho jako nikdo nepoznal) a chová se jak tajtrlík. SH a Watson pak společně dělají kejkle, aby tomu pitomcovi pomohli, ale je to takový nemastný - neslaný, prostě divný. Moje první setkání se Sherlockem v podání J. Bretta nedopadlo moc dobře. Nicméně tomu šanci ještě někdy dám, teda až nebudu mít nic lepšího na práci.

Dirigent (1988) (TV film)

Kvalitou srovnatelné s naším o rok starším Dirigentem (1987), i když tohle se snaží tvářit sofistikovaněji. Ovšem v podstatě je to úplně stejnej vopruz.

Místo v houfu (1964)

Zařazuji do své soukromé složky "To horší, co bylo v 60. letech natočeno".

Bakaláři - Primář (1985) (epizoda)

Distributor píše v ofi textu něco o zapeklité situaci... Hm, vona je tahle povídka tak nějak celá zapeklitá. Obsazení má sice luxusní, jenže příběh je dost banální a nějakou tu jiskru v tomhle doutnajícím baka ohýnku vykřeše až Bydžovská svým klasickým nástupem á la neřízená střela. Jenže pak to jde zase do hajzlu...

Klobouk plný deště (1973) (TV film)

Zcela určitě je tato inscenace plná hodně přepjatých výkonů, díky nimž mi po půl hodině lezli téměř všichni na nervy s výjimkou pana Pivce, který jako jediný nehrál excentricky a dalo se na něj koukat.

Konfrontace (1971) (TV film)

Dobré, ale 133 minut je prostě moc...

1890 - Konec (2017) (epizoda)

Tak až na to, že Démon byl ve finále víc směšnej než démonickej a že s jeho obsazením udělali tvůrci krok vedle, to nebylo vůbec špatný. Mám na mysli celý seriál, o tomto posledním dílu by se samozřejmě dalo diskutovat, protože masakrózně kulervoucí finále si představuji jinak. Ne, že se u něj směju nad trapností vraha a jeho vyjadřovacími schopnostmi. Suma sumárum za 4, když jsem se prokoukala bez větší újmy až do konce.