7 životů (2017)

Pondělí, úterý, středa, čtvrtek... 7 dní mi trvalo, než jsem dokoukala tenhle bláboloidní slint. Asi jsem viděla jinou verzi, než zdejší většina. Jinak si nedovedu vysvětlit přítomnost tohoto filmu v červených číslech.

Muzikant (1971) (TV film) odpad!

Hrůza!

Krejčí Šajtle Dobrodruh (1975) (TV film)

Dost zoufalá podívaná. Moje oblíbená Slávka tady vypadá a žvatlá jak Mickey Mouse, Luba působí natolik ordinérně, až mi to bylo nepříjemné a Brodský hraje tu svou klasiku "čumim jak vrána, občas zakoulim očima, vono to nějak dopadne". Vlastně obsadit Brodského do role muže, o kterého se ženy perou je totální fail (to mohlo projít max. v Ďábelských líbánkách), selhání logiky tvůrců. Jako selhání logiky mé beru to, že jsem to dobrovolně dokoukala do konce.

Broadchurch - A Town Wrapped in Secrets (2013) (série)

"Myslela jsem, že žal je něco, co je uvnitř... Něco, s čím můžu bojovat a porazit to. Ale není tomu tak. Ta věc je venku. Je jako stín. Nemůžete tomu uniknout. On neroste, ale ani se nezmenšuje. Musíte s tím žít, musíte přijmout, že to tak je..." Směs bolesti, smutku, zrady drásající až do morku kostí. Obrovská nálož emocí, které plně vystoupají na povrch v posledním dílu, je podpořena nádhernou hudbou, díky níž je celkový dojem ještě silnější.

Specialisté - Krevní pouto (2017) (epizoda)

Bonnie a Clyde z Brna přijedou loupit do Práglu a není to ani zajímavý, ani napínavý, je to jen hrozně směšný. Obzvlášť finální honička (Pražáci běží do metra, Brňáci do krtka - všichni hezky za sebou) je jak z grotesky. Jedna hvězda za to, že tak jsem se dlouho nezasmála. Tož tak.

Bakaláři - Žárlivost (1972) (epizoda)

Na to, jak pitomá je ve skutečnosti zápletka, to není vůbec špatný.

Bakaláři - Kousek života (1975) (epizoda)

"Tatínku, maminko, já se musím vdávat!" praví Brousková rodičům s ledovým klidem a zatímco otec se snaží zachovat dekorum, matka předvede lehký soubor písní a tanců, aby taky ne, když ženich je v nedohlednu a bejt svobodnou matkou se v té době nenosilo. Naštěstí jsou všichni uvědomělí, nastávající matka má kolem sebe samé hodné lidi (ta banda jejích kamarádů byla obzvlášť otravná), kteří se mohou přetrhnout, aby jí mohli pomoct a jako bonus má dítě, který furt jen spí nebo jen kouká (chválím dobře zvolený casting, poněvadž koukat se na baka historku s uječeným kojencem by byl už opravdu hard core).

Malé lásky (2017) (pořad)

Úplně zlé to není, ale upřímně řečeno nevím, pro koho je tento typ pořadu určen a proč se na to vlastně mám koukat.

Policie Modrava - Nehoda (2017) (epizoda)

Nomen omen, toto je opravdu nehoda. Přihodila se evidentně tvůrcům, kteří omylem vypustili zkušební díl, který snad ani nemysleli vážně a čekali, co na to divák blbeček řekne. Za sebe říkám, že jde o dost příšerný start nové série. Bojím se, co bude dál.