Interstellar (2014)

Shlédnuto v kině. Silný zážitek, ale co se týče pochopení tak v něm jsem zůstal trochu na štíru. I když je fakt, že pokud člověk tak jako já někdy koukal na nějaké dokumenty o teoriích černých děr a fungování vesmírů tak úplně ztracen nebyl. Co se týče emocí tak ve filmu poměrně dobře fungovaly, ale přeci jen jsem v určitých momentech filmu trpěl pocitem zmatenosti, tak proto něco mezi 3-4 hvězdami. Hodnocení: 79%

Interview (2014)

Na můj vkus dost ulítlý, myslel jsem, že to bude spíš taková ta klasická komedie s nějakým nápadem navíc, ale to se mi nevyplnilo. Navíc mě tam rušily ty Francovi ksichty. Hodnocení: 60%

John Wick (2014)

S vypětím všech sil dokoukáno do konce s nadšenými hodnoceními se příliš neztotožňuji. Krom střílení prakticky bez příběhu a tentokrát jsem Reevsovi styl alá Komando ani moc nevěřil. Hodnocení: 30%

Kód Enigmy (2014)

Vše mými předřečníky nebo "předepisci :)" sděleno. Nicméně položil bych si otázku, která mne zkrátka donutila dát plný počet, jak se z takovéhoto nabízelo by se jednostranného tématu podařilo vyždímat takhle silný snímek. Benedict Cumberbatch ač nevím co si mám o něm myslet vynikající herecký výkon. Smekám před celým ansáblem před i za kamerou a uděluji pět hvězd. Hodnocení: 90%

Lucy (2014)

Jediné co bych filmu vyčetl je jeho krátká stopáž, ale díky tomu jsem měl alespoň pocit, že film neměl mrtvé místo. Bavil jsem se jím možná i o to více, že jsem od něho nic, díky někdy až přespříliš velké kritice místního velenáročného osazenstva vůbec nic neočekával. Hodnocení: 80%

Neutečeš (2014)

Hlad po nějakém koukatelném Hororu / Thrilleru mne doslova donutil film zhlédnout. Jednoduchounký děj, který kupodivu "stačil" nicméně, nemělo to na mne asi ten správný efekt, že bych se nějak vnořil do děje a cítil se vyděšen to opravdu ne, dokonce jsem se chvílemi přistihl, že se i usmívám. Vyloženě nuda to ale nebyla a člověka jakoby zajímalo co se bude dít dál. Nestalo se ale nic co by zásadně zlomilo film někam do roviny příjemného překvapení. Hodnocení: 57%

NON-STOP (2014)

Ze začátku jsem si říkal, že je to dobrý nápad scénáristů, pojmout thriller takto. Člověk je napjatý a neví příliš co se bude dít, nicméně poslední zhruba půl hodina dojem z filmu zkazila. Myslím že se zde dalo z filmu vytěžit malinko víc..., škoda. Hodnocení: 73%

Predestination (2014)

Mě z tohoto snímku snad jen vyplývá snad jen myšlenka, že není větší lásky než sebelásky. Nevím možná jen z mé strany špatně pochopeno, nicméně velmi slušný příběh a pět hvězd ode mne. Hodnocení: 85%

Slídil (2014)

" I will never ask you to do anything I wouldn´t do myself :D". Neboli závěrečná věta takříkajíc charakterizovala celý film, který byl zářným příkladem úspěšného investigativce :). Film měl spád a držel člověka ve správném napětí Gyllenhaal mne jako zatím snad nikdy nezklamal. Hodnocení: 80%

Soudce (2014)

Emoce ve filmu pro mne určitě fungovali. V příběhu mě vše tak nějak uvěřitelně zapadalo a vyvolávalo tak ve mě silné pocity. Proto scénáristovi i režizérovi mohu nic jiného než smeknout poklonu. Z mé strany 4 a půl hvězdy. Hodnocení: 84%