• Thriller

Tisícročná včela (1983)

přesně takhle šlo herecké umění.Naprostá přirozenost.Stoprocentní.Doslova všech.A ne odřkat replilky a jdu si pro prachy!.Tehdejší mladí se měli od starých bardů co učit.Dneska nemají od koho.....Bída.

Frida Kahlo (2020)

tohle jméno mi ani nic neříkalo.Ale dávám pět za zpracování.Přiblížení života dvou umělců své doby.  Jejich soužití muselo být drámo.

Zábava, zábava (2018)

další z mála filmů ,které mě svým zpracováním dokážou přikovat k židli.A prostě je musím vidět až do konce.Sice šlo o démon chlastu ,ale způsob ,jak se s ním postavy musely a taky nemusely poprat byl podán velmi reálně.Vidět ženskou na šrot je fakt nechutné.Doktorka která chlastá jak o život v práci.Tak to prošlo v reálu i u nás.Prokurátorka se svou imunitou ,která jí dala křídla.....Celkově vynikající kamera.Režisér si fakt herce podal.

Dalva (2022)

příběh otce a dcery ,které on vlastně zničil život.Manipulací a izolací od ostatních vrstevníků, se kterými se nedokázala sblížit.

Delikatesa (2021)

je zajímavé že téměř vždy,když je krapet slaboduchý scénář ,tak je vynikající kamera.Některé záběry vypadaly ,jako by je namaloval krajinář

Des volcans et des hommes (2018) (seriál)

Ještě nikdy jsem neviděla tak systematickou sondu do života tolika množství vulkánů.Ať je kterýkoliv kdekoliv na světě, vždy je jedinečný.Nikdy mě sopky tak nezajímaly, protože nebyly takové kvalitní reportáže. I ze života lidí kteří ,kteří přes veškerá nebezpečenství v jejich blízkosti dobrovolně žijí. A v případu Quatemaly jsou na ně i pyšní. a vzdávají jim hold. Omračující záběry z výšky i z bezprostřední blízkosti dómu. Ochotné rozhovory místních lidí. A osoba Arnauda Guérina.Kdy pozorně naslouchá. A na pozadí se bouří vulkán.Práce seismologů atd atd.....Velmi profesionální kamera a ucelenýsestřih.Příjemný slovenský dabing

Le Paquebot (2023) (TV film)

Další Vraždy v...jsem spokojená.Sice ne nějak extra, ale příběh mě zaujal.Byl zas natočen tochu jinak.Bez nějakého velkého napětí a chaosu.Obyčejně.Stejná dějová linka.Kde je stěžejní i vztah mezi vyšetřovateli a podezřelými.

Riesending - Jede Stunde zählt (2022) (TV film)

příběh z prostředí ,kam se tvůrci moc se scénářem nevydají. Je dost náročné pro kamery i pro herce.Ale klasika na neštěstí někoho jiného se politik vždy přiživí.To mě šlo na nervy .Jinak nevím jak mohl člověk s proraženou lebkou přežít....Možná proto,že byl z dosahu naprogramovaných přístrojů.

Mladý Toscanini (1988)

V té době se točila spousta filmů které mi zůstaly v paměti, ale tenhle nemá nic, co by mě na něm zaujalo.Takové to laciné :postavíme tam Taylor a je hotovo.