• Thriller

Než skončí noc (2023)

Tak teda nevím,ale tohle se Němcům fakt nepovedlo.Potřebovali do něčeho zakomponovat transgender story a v krimi se to ani nevyskytlo.Co já teda vím.

Šálek kávy a nové boty (2022)

Tak tohle mi fakt seklo s psychikou o zem.A řádně.Už nepamatuji ,kdy mě takhle nějaký scénář přibil do křesla a zírala jsem nějakou dobu na titulky ,které jsem ani nevnímala. Stopáž snad ani nebyla těch 100 minut, ale vměstnat do nich takhle dojemně příběh tří nešťastných lidí ,to by nikdo zvučného jména nedokázal! Dám na to poslední boty,jak se říká.Kvituji titulky ,protože si nejsem jistá ,jak by to dopadlo s dabingem. O těch dvou chlapcích se nedá nic dohledat, ale hereckým výkonem by strčili  do kapsy nejednoho "oskáristu". Připadlo mi,že tvůrci dali příběh divákovi  aby s ním naložil po svém.Nic není vnucováno ,nic není přepálené.

Ein Sommer in Istrien (2021) (TV film)

Příběh pro ty, kterým se nechce přemýšlet a řešit , co zrovna vidí.Na konci ani nebudete vědět o čem byl začátek.

Ztracený čas (2011)

romantika v čase válečného běsnění....pod vlivem toho,co se dnes děje ani víc psát nebudu.Lidstvo je nepoučitelné.

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Ústřední motiv = zabíjení a potoky krve.Bouračky a pár dobrých hlášek. Přidaní hodnota Salma Hajek tomu jaksi nepřidala.Reynolds už je jak vyčpělý sprej .Vyždímán filmovým průmyslem ,kráčí pomalu za svůj  zenit. S.L .Jackson je stále svůj.

Sladký východ (2023) odpad!

Jestli tohle je obrázek americké společnosti,tak ámen.......

Země barbarů (2023)

Dosti drsný příběh ,řekla bych.Pomalu plynoucí děj - od neslaného ,nemastného začátku ,vyústí k dozrání městského chlapečka v dospělého muže ve chvíli,kdy k tragedii moc nechybělo.

Ein Sommer auf Elba (2021) (TV film)

Tenhle film se mi hodil přesně do té chvíle,kdy je venku vedro a nic se nedá dělat a hlavně se nerozrušovat.Jinak moje parketa jsou německé krimi a ne německé liebe story

Ala Kachuu - Vezmi a utíkej (2020)

Scénář,režie,výkony herců to vše splňuje moje kritéria na vynikající film.O jiném světě.

Déšť v domě (2023) odpad!

Myslím že stopáž 80 minut byla až moc.Podle toho,že tu není žádná  jiná recenze ,jen ta moje ,tak mám obavy, že ani diváci  ,jako já,nevěděli co vlastně měli vidět.