• Thriller

C'est beau la vie quand on y pense (2017)

scénář krapet přitažený za vlasy ale pobavil,takže plný počet.I jsem se zasmála,čehož si v dnešní době cením!.Kvalitka slovenský dabing.

Belle (2013)

myslím,že příběh je opravdu neobvyklý.Otrokářství kvetlo jako vyhledávaný biznys.Některé země EU se opravdu za svoji minulost mohou stydět.

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Plných pět jen za svěží děj.Ale nechápu proč točí podle scénáře někdy z nostalgické doby xy ,kdyz by to mohli zasadit do roku natáčení.Někdo něco podobného natočil a pak se s tím roztrhne pytel

Comme un coup de tonnerre dans un ciel sans nuage (2021) (TV film)

hodnotím za scénář, který popsal případ vyhoření.Které spadlo do deprese.Kdo se s tím v reálu setkal tak ví,o čem je řeč.Kdy lidi kolem vás vidí ,že se něco se děje. ale žvaní a žvaní.Švagrová Paula byla na přes hubu.myslím ale že spouštěč byl hned na začátku kdy vytíženého Paula volá vyděšená manželka k banální nehodě syna.Spadl z koně a odřel se..Ve Francii se musí soukromí lékaři satsakra snažit o přízeň pacientů.Jinak se neuživí.A samozřejmě klasicky kvaltní slovenský dabing.

Vládce Paříže (2018)

nejsem žádný cíťa ,ale co je moc to je moc.Na mě moc odpudivé

Temný Wales - Bez milosti (2016) (epizoda)

těch pět je pouze a jen za scénář a herecké výkony.Pokud bych měla hodnotit dabing: neprofesionální ,kdy hudba přehluší mluvené slovo a navíc některým hercům zůstává řeč obrazně uvnitř krku a nejde přes hlasivky..Když jde program pozdě v noci a musíte zesílit zvuk ,kdy ještě začnou řvát reklamy, tak sousedi klepou na trubky.

Der Ranger - Paradies Heimat (2018) (seriál)

scénář popisuje obyčejný život ochránce přírody.Žádný aktivista ale má to jako zaměstnání.Sice to tam chvílemi skřípalo co do reálu ale skvělá kamera bez filtrů ,nenáročný scénář= lehká oddychovka.A opět skvělý slovenský dabing.Žádné šušlání

Vražedná místa: Fotografovo křeslo (2001) (TV film)

opravdu brutál.Záběry mrtvol a všeho okolo.Závěr snad ani tak nepřekvapí jako spíš dorazí divákovu psychiku.Oceňuji že scénář mě udržel od začátku dokonce v "pozoru"

Nemocnice New Amsterdam (2018) (seriál)

nezáživná věčná žvanírna za pochodu po chodbách.Sem tam mě probudila nějaká akce.Zdlouhavé záběry ,které mají divákovi zabrnkat na city(záběry z rengenu,sono na gynekologii nenarozeného dítěte).Otravný psycholog (nebo kdo to je)co věčně mele a mele....Vzdávám to.A je mi jedno jak dopadne doktor s rakovinou.Což je asi ústřední motiv scénáře.Tečka.Nemocnice na kraji města to není!Taky tečka.

Casino (1995)

skoro tři hodiny děje a přeci se nese ve svižném tempu až do konce.Kvituji ,že scénář zvolil dialogy a i vypravěče.To je prostě paráda.Propracované detaily.Svěží kamera.Kvalitka režie.Famózni De Niro .Už tehdy bylo očividné, že bude dlouhá léta pro režiséry terno!Stone dokázala,že lze skloubit nálepku sexbomby s kvalitním herectvím.