• Thriller

Tenkrát podruhé (2019)

Spíš než scénář mě potěšilo vidět zase Auteuila a Caneta.Zase jinak než jsem viděla doposud.Ale jinak dobrý nápad.I bez reklam měl film dlouhou stopáž = takže konec pozdě v noci už jen v klimbání.

Spolu nespolu (2021)

film ocení jen a pouze ženy.Mě tam sedlo všechno .Výběr a výkony herců obzvlášť.Matt se do svého otcovství extra opřel.Tak moc to dítě chtěl.Zpočátku bral Annu jako schránku ale postupem času i jako ženu.Jenže byl problém - Anna chtěla kvalitní život.Viděla to v dalším vzdělání a na to potřebovala peníze.Proto se rozhodla být náhradní matka.V totalitním kapitalismu není nic zadarmo.Konec je takový otevřený ale mě spíš přišlo že se Mattovi splnilo přání  a každý půjde svou cestou???I když se ty city nějak vymkly.Minimum herců spousta kvalitních až úsměvných dialogů.Žádná překombinovaná šaškárna jak jsme u filmů s touto tématikou zvyklí..Klíďo se podívám ještě jednou.

Miminko (2020)

syrový příběh o fetce která potřebuje peníze a spíš se taky zbavit dítěte kterému nedokáže dát péči.Dlouhá cesta za dealerem kdy si narkomanka může vše rozmyslet......To je základní osa děje.Minimum dialogů kdy herci pracují mimikou a pohyby.Vídali jsme to v němých filmech.Což je ve světě moderního filmu dosti unikátní,specifické natočení.Ale širší publikum to asi nedokáže náležitě ocenit.Někomu nemusí jít experimentování se scénářem a režií pod nos.Nízko postavené kamery.Les znázozurňující prostředí ve kterém má narkomanka postavené překážky ve formě stromů,které musí obejít,překonat.Následuje volný prostor,rozhodnutí kdy už nechce couvnout.Takže rozhodnutí zas tak unáhlené nebylo.Cesta  na místo u jezera byla dosti dlouhá a vždy byla možnost změnit rozhodnutí.Jestli jsem dobře pochopila nemluvené,dítě si koupily dvě lesby???

Blok 99 (2017)

tak tohle byl nářez.Famózní Vaughn.Famózní scénář.V poslední scéně jsem myslela že omdlím.Docela hnus.Překvapivě dobrá kamera.Žádné digitální přimalovávání.Spousta neznámých herců.Maskéři jeli asi na doraz.Odvedli kus práce.Všechno bylo jinak než vídáme v jiných USA filmech.Jsem ráda že jsem tohle DVD zakoupila.

Naděje (2019)

Hovigová jela celým příběhem jak rozžhavené lamborghini.I když některé scény spadly do amerického klišé.O nehynoucím chápání a pochopení.Samozřejmě téma je na depresi pro lidi v blízkém okolí.Tohle je snad už druhý film který spíš mi přijde jako osvěta,návod jak v takových situacích postupovat.A neustále se ptát.Naděje umírá poslední.Skarsgard mi přišel jakože přešlapuje na místě a neví co si s tou rolí počít.On je spíš akčňák a ne aby ho postavili někam bokem a jen se měl nějak tvářit

Ztraceni v lásce (2005)

nevím proč tenhle scénář zasadili do Řecka.Kdy si nosatá Američanka hraje na Řekyni.Potupit řecký národ za každou cenu.Scéna s kufrem s kamuflovaným zařízením na hledání relikvie kterou je nutno ukrást....

Země (2021)

poměrně zajímavý film  o útěku před bolestí a vlastně tak nějak je to i o sebebičování.Edee si musí podstoupit tu svoji Kalvárii aby se vykoupila z toho ,co měla hluboko uvnitř a potřebovala to dostat ven.Wright si film sama režírovala takže si roli zahrála podle svého.Připomělo mi to vzdáleně miniseriál Mare z Eastownu kde podobně pracovala Kate Winslet.Z obou filmů jsem měla stejný spokojený pocit

Nadějná mladá žena (2020)

Béčko.připomíná mi to brakovou literaturu.Neskutečná slátanina.Holka která touží po pomstě za každou cenu .I tu nejvyšší.Těch filmů už jsem viděla až až ale tohle?Už jen kulisy v interiéru.Jako pohlednice kdybyste ji přeložili napůl v každé polovině je na milimetr přesně půlka herce,otomanu,závěsů atd...Jsem si notně šlápla na hrábě koupí DVD.I když kino s kýblem koly a popcornu by vyšlo stejně

Můj svědek (2012)

film je z roku 2012.Tehdy se zřejmě hledělo ještě na kvalitu.Za mě  - ve snímku bylo všechno dobře-scénář,výběr herců a kamera.Všichni se chovali nebývale přirozeně což ve fimech zpoza louže nebývá zvykem.Jen jsem zvědavá ,jestli by svůj zpackaný život jako měla Ramsey ,ukočírovaly stejně  staré dívky v reálu.

Nebudeš nenávidět (2020)

příběh měl svoje specifika.I po letech přetrvávající fobie.Kdy vítězí věk a zkušenost a rozvaha.Mladý fanatický nácek  který nedokáže pomoci sestře, která má dvě zaměstnání a na starosti jeho a ještě malého bratra a navíc čelí útoku šmejda u kterého se zadlužil mrtvý otec, a rozvážný Žid ,který v životě něčeho dosáhl vlastní pílí jak ve vzdělání tak v zaměstnání a sportu.Film mě zaujal i scénářem.Ku podivu na to,že je italský je v něm poskrovnu dialogů ale je nabitý akcemi.Žádné zdržování.