• Thriller

Bajkonur (2011)

Famózně jsem se pobavila.Laskavý humor.Ani stopa po nějakém zesměšňování.Anebo jinak:kdo si tam co hledá, to si vždy najde.Fascinovalo mě,co všechno se dá ve stepi osedlat aby se dorazilo ke zdroji obživy co nejdřív.Ty dostihy musíte vidět!

Má vlast (2013)

epizoda ze života emigrantů.Herec v roli bratrance který Farida podvedl byl totálně nemožný.A kdyby země které jiné zkolonizovaly ulehčily život tamním obyvatelům tak by se tyhle "epizody " nestávaly.

Silvestr hravý a dravý (1978) (pořad)

Kaskáda hudby ,humoru a tanečních vystoupení.Náročná choreografie,nádherné kostýmy.Jenom co ta Bohdalka furt hladila Abrháma po kolínkách?On už chvílemi vypadal dost naštvaně.A bylo očividné že i herci v publiku se vystoupeními svých učinkujících kolegů výborně bavili.Tehdy jsme se na Silvestra velmi těšili po půlnoci jsme se teprve ponavštěvovali s přáteli .Dnes lidi radši vyrazí mezi cizí lidi ,vystojí fronty posílají selfíčka.Fakt zážitek

Silvestr 1979 - Hrajeme si jako děti (1979) (pořad)

i po tolika letech jsem neměla pocit promarněného času .Výtečně jsem se bavila.A opravdu ten čas letí.Fešáci v oblecích ,dámy v luxusních róbách ze kterých sálalo nadšení a užívali si to,to vidíte v očích.Jeviště nacpané lidmi v pohybu.Krásný Maláskův klavír.Tehdy dávali herci a zpěváci do svých výkonů i srdce.Měla jsem tehdy náročnou práci a ty chvilky u tv s těmito lidmi ať už zpívali nebo hráli ve filmu, byl balzám na duši.

V sedmnácti (2016)

nikdy nečtu nejdřív komentáře.Nejdřív napíšu svůj a potom se podívám na úsudky ostatních.Tentokrát jsem to udělala protože,jsem měla rozporuplné pocity.A nezmýlila jsem se.Někteří příběh zatracují, jiné oslovil.Takže není co dodat...

Řezníci (2003)

Těch pět je za výkony herců.Scénář byl na mě trochu víc silné kafe.Ale to jen proto,že jsem donedávna vídávala své oblíbence jen ve vymakaných krimi.Prostě se k severské tvorbě nedalo moc dostat.

Dva Jakeové (1990)

vcelku povedená krimi,ale co si budeme nalhávat - bez Nicholsona a Keitela by to bylo vyšumělé šampíčko.Ale nejde upřít že se velmi povedl retro styl.I s těmi umělými květinami a kostýmy.A telefonními budkami.Jinak děj byl opravdu slabý.

Spavá nemoc (2011)

v obsahu se zmiňuje že film je otevřený a i rozpolcený.Rozpolceně působil scénář.Film na mě působil dojmem že kolem děje postavili tvůrci zeď a za ni nechali diváka jen nahlédnout!

Svatební plán (2016)

poněkud specifické.Pro ateistu těžko pochopitelné a je to už druhý film který se zabývá situací žen v židovské komunitě.A v obou vychází žena jako podřadný tvor toužící po vdavkách za každou cenu.Životní cíl?

Nedotknutelní (2011)

bravurně natočený film jehož remake v roce 2017 američané pokašlali a ještě si to dali na festival.Tohle je originál se všemi nej! Scénář kamera režie herci....Všechno ostatní je plagiát!Nepovedený.Tečka.