Lucifer (2016) (seriál)

Po shlédnutí pilotního dílu jsem na vážkách. Místy mi děj přijde předvídatelný, avšak Lucifer je sympaťák, kdo by to čekal. A navíc je to fešák, ostatně jako všichni ostatní kdo v tomto seriálu komponují, což mi přijde trochu jednotvárné. Plus dávám za ironii a sarkasmus, který je v seriálu na každém kroku. Zatím hodnotím na 65%. Snad mně překvapí a změním své hodnocení k lepšímu.

Pí a jeho život (2012)

Úžasný kinematografický počin režiséra Ang Leeho, jež znázorňuje slabého člověka v boji se silnou přírodou. Jak daleko dokáže člověk zajít v okamžiku, kdy si uvědomí, že život není zadarmo? Chlapec jménem Pí svůj život vkládá do rukou Boha, a ani v silné bouři, kdy téměř přichází o zvláštním způsobem získaného přítele v podobě tygra bengálského, neztrácí víru v něj. Jedním slovem "impresivní". Neodtrhla jsem oči od děje ani na okamžik.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Seriál, jež mne provázel dětstvím, známý po celém světě. Jeho humor je zdá se nesmrtelný, avšak bohužel posledních pár let jsou série The Simpsons nudné, bez humoru, beze šťávy. Kdysi dávno jsem říkala, že není možné, aby se to udrželo ve stejné skvělé 5* linii a postupně má obliba k tomuto seriálu uvadá. Ani si nepamatuju, kdy seriál začal být doslova trapný. Pilotní díl Vánoce u Simpsonových byl brilatní, konečně přišlo něco nového. Zvláštní žlutá rodinka se všemi svými chybami vystavenými na odiv. Na konci každého dílu bylo nějaké poučení, takže snad ani nekazil "mládež". Okamžitě se stal populárním a i přesto, že už to není co to bývalo, tak se snad i z povinnosti ke svému "já z minulosti" dívám dále a doufám v zázrak.

Forrest Gump (1994)

Rok po mém narození vyšel tento skvost. Viděla jsem nespočetkrát a četla snad ještě víckrát. Forrest Gump hodně ovlivnil mé "dospívání". Díky němu jsem pochopila, že ať jste kýmkoliv a kdekoliv, stále můžete být kýmkoliv chcete a nebo se to prostě stane, jen tak z ničeho nic, ani nebudete vědět jak a možná to nikdy nepochopíte. Chlapec jménem Forrest je toho důkazem. Vždy, když zahlédnu na poličce knihu stejného názvu, vybaví se mi dvě citace z tohoto filmu, které se mě hodně dotkly: -Moje máma vždycky říkala: Musíš nechat minulost za sebou, dřív než se budeš moct pohnout dopředu. -Pane Bože, prosím proměň mě v ptáčka, abych mohla uletět hodně, hodně daleko. (Jenny)

Gotham (2014) (seriál)

Hádejte, kdo je zpátky ve městě? Mladý Bruce Wayne! Od samého začátku si mě tento seriál získal. Akce, napětí, mladý, soon to be Batman a všichni ti záporáci okolo. V originálním znění naprostá bomba a překvapivě dobrý herecký výkon Bena Mckenzie v hlavní roli, zastiňujícího mladého pana Wayna. První série byla úchvatným pozorováním Penguina jak se stává tím kým je. Druhá série není o nic horší, plno nečekaných zvratů, smrt takzvaného Jokera či snad první ženský Joker v podobě Barbary? Kdoví. Snad se kvalita seriálu nebude s epizodami zhoršovat. Můžu jen doufat.

Jessica Jones (2015) (seriál)

Po Daredevilovi, který mne po vzoru komiksů nezklamal, jsem shlédla pilotní díl Jessici Jones ze známé čtvrti Hell's Kitchen v NY. Pilotní díl mne nijak zvlášť nenadchnul, avšak charakter Jessici Jones, rádoby hrdinky a násosky v jednom mne zaujal natolik, že jsem se odhodlala shlédnout další epizody, které už byly o něco lepší. Překvapením byl herec ztvárňující Kilgrava, známý pro všechny fanoušky Doctor Who. Na něj jsem si díky tomu jako na záporáka zatím nezvykla. Prozatím hodnotím na 60%.