Ready Player One: Hra začíná (2018)

Kdybych nečetl knihu dřív než jsem viděl film, dal bych bez váhání 5*. Takhle ale na plný počet prostě nedosáhnu i kdybych sebevíc chtěl. Příliš jiné a hodně zjednodušené úkoly k získání klíčů, absence bran, odhalení pravé identity hráčů příliš brzy a mnoho dalších rozdílů oproti knize mi brání k plnému počtu. I tak je ale film skvělá, dokonale zpracovaná podívaná pro všechny bývalé a možná i současné pařany.

Špindl (2017)

Špindl je ksindl. Jednu hvězdu dávám za Kateřinu Klausovou.

V utajení (2017)

Shodou okolností jsem se v době natáčení pohyboval kolem hotelu v Praze, kam se zrovna přijel ubytovat Orlando. Chvilku mi trvalo zjistit co se to tu vlastně natáčí a když se mi to podařilo, hned jsem film zařadil do "Chci vidět". Celý film jsem pak čekal kdy že to bude Legolas pobíhat po Praze a kolik českých herců asi odpráskne. Po shlédnutí jsem ale lehce v rozpacích. Nejen že se ve filmu skoro neohřeje, ale ani na záběrech z Prahy není (asi šílený střihač s úkolem stáhnout film na přijatelnou hodinu a půl). Další herecké obsazení super. Malkovich a Douglas jsou skvělí vždycky. Naomi je také herecky skvělá, ale raději bych jí viděl v Covenantovi, jako plnohodnotnou nástupkyni Ripleyové. Dějově zajímavé, ale potenciál zůstal nevyužitý. Příliš dějových zvratů a o konci ani psát nebudu. Dávám 2* a za Prahu vlastenecky ještě jednu přidávám.

T2 Trainspotting (2017)

Musím přiznat že původně jsem od T2 čekal trošku něco jiného. Místo "Porna" se vlastně jen staví bordel a hlavní děj filmu se točí kolem Rentonova návratu. Nakonec ale proč ne! Takového nářezu jako v T1 už by asi stejně nebylo možné dosáhnout už jenom proto, že kdyby se Renton vrátil do stejného kolotoče k lidem, kteří žijí stylem z jedničky celých 20 let, asi by tam původních postav moc nezůstalo. Vystřízlivění prostě s věkem muselo přijít a tak je nostalgie a sentiment na místě. Přímé propojení s T1 je využito vhodně (SPUDova scéna na ulici, kdy se obraz prolíná s útěkem po krádeži z jedničky je dokonalá). Soundtrack bezkonkurenční. Černý humor lehce dozrál do komerčnějších rozměrů, ale to filmu nijak neubírá. Z Franca je pořád stejný magor a Sickboy je prostě klasik. Upravený "Choose life" citát z jedničky je velmi dobře uchopený a dává vyznít směru dnešní doby i s lehkým náznakem toho, že dneska už by T1 nebylo možné natočit takovým způsobem jako devadesátkách. Za mě původně 4* ale za odvahu původní party jít do toho znova a za parádní Boylovu režii dávám nakonec plný počet, protože když jste 20 let na héru, letní čas prostě neřešíte :-))))

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Na takovýhle film dnes už málokdy narazíte. Film motivující i odpočinkový zároveň. Nádherná Grónská a Islandská příroda, úžasná hudba a úžasná scéna s Seanem Pennem, byť jen párminutová. I Ben Stiller se v roli očividně našel. Úžasný film po každodenním shonu u kterého prostě přestanete myslet na starosti a povinnosti a sledujete ho tak, jako v dětství pohádku. Nevím proč mi trvalo tak dlouho se na film podívat i když o něm vím už prakticky od začátku. Za mě plný počet.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Televizní pořady nikdy nehodnotím, ale když vidím hodnocení k tomuto pořadu tak prostě musím. Tvoje tvář má známý hlas je po dlouhé době velmi zábavný a vtipný pořad. Žádné trapné X-krát ohrané scénky. Petra Rychlého je fajn vidět v něčem co umí a baví ho to, proti vyprávění trapných vtipů. David Kraus konečně dokazuje že není jenom "protekční spratek". Ivana Chýlková je dobrá snad ve všem, atd... atd... super nápad je určitě dosadit do role moderátora inteligentního Ondru Sokola místo ohraných tváří Mareš, Bouček apod... A co dokážou maskéři? Stačí se podívat na jeden díl. Za mě 4*, ale abych hodnocení trošku pomohl tak dávám 5*.

Marťan (2015)

Když jsem v létě jedním dechem zhltnul knížku (cca 5 dní, což je u mě opravdu rekord :-)) nemohl jsem se filmu dočkat. Po zjištění, že film bude pod režijní taktovkou Ridleyho Scotta, byla moje radost a nedočkavost ještě větší. Další navýšení očekávání přišlo s obsazením Matta Damona. Bohužel po shlédnutí ale přišlo bohužel několik studených sprch. Kvůli hodně ořezanému ději velmi utrpělo celkové vykreslení postavy Marka Watneye. Ať už jeho vtip (z knihy byly použity snad jen 3 vtipné hlášky) tak i jeho důvtip (místo složitějšího vymýšlení opravy problémů vše vyřeší izolačka). Vynechání spousty stěžejních problémů, které v knize Marka potkají, dost povoluje uzdu celkovému napětí a v mnoha místech pak díky tomu podráží nohy scénáři. Celkově pak oproti knize vyjde Markův pobyt na Marsu jako relativní brnkačka. Ale jak je všude známo, film nikdy nemůže dosáhnout kvality filmu a tak by s ní ani neměl být příliš srovnáván. Proto z původních 3* dávám 4*. Díky úžasnému a přesnému vizuálnímu zpracování Marsu by si snímek zasloužil i o hvězdu víc, ale do očí mě praštilo pár věcí, kvůli kterým tu hvězdu nepřidám (namátkově AOC monitor v HUBu a GoPro na každém rohu)... a o konci ani raději psát nebudu. Ridley ho asi chtěl maličko akčnější, nechápu proč...

Správnej dres (2015) (TV film)

Duo Adrian Jastraban a Taťána Kuchařová absolutně nefunguje. A Jirka Mádl jako hvězda NHL? Kolik ten kluk vlastně měří 160? Sice jako herec i začínajicí režisér je skvělý, ale toto opravdu ne. A ty Petře, udělej si raději Kolečko kolem baráku a vrať se k dřívější tvorbě. Tohle prostě nefunguje... Ta jedna hvězdička je jen za to že Táňa je fakt kost a na některé scény s ní byla radost se podívat, ale jinak bída...

Creed (2015)

Na rozdíl od kolegy Verbala (jehož komentáře jsou snad jediné, které si nenechám ujít), si myslím naprostý opak. Jestli byl poslední Rocky (Rocky Balboa) důstojným zakončením série, pak toto sahá ještě daleko dál. Rockyho poslední souboj se sebou samým jakoby odstrčil Creedova syna na vedlejší kolej. Ačkoli se Michael B. Jordan snaží sebevíc a v ringu i mimo něj opravdu připomíná Apolla, stejně si zde prostě Sly vzal prostor pro sebe. A řekněme si na na rovinu, kdo na to nekoukal kvůli němu? Jasně, je to stále a dokola recyklovaná fraška o sportovci, který se postavil nepřízním osudu a těžkým překážkám života, nicméně právě Rocky s tím přišel a je taky jediný, který si zaslouží s tím také odejít. Pokud a jestli budou nějaká pokračování, pak doufám, že již bez Slye. Toto bych už opravdu nechal jako velké finále Myslím že Rocky už vyždímal maximum a i maličkým klopýtnutím v podobě Rockyho V. se stále pohyboval na vrcholu toho, co sportovní drama může nabídnout. Pro mě bez debat 5* ať si raději Sly zkazí expendables než toto :-)