Bláznivá dovolená (2015)

Noví Girsvoldovci jedou na stejné, nebo hodně podobné vlně jako jejich předchůdci. Rusty Griswold toho po tátovi podědil poměrně dost a protože to je nová generace, musel zákonitě přijít i maličko ujetější humor než s čím si vystačili ti původní. Nicméně i přesto že nejsem fanoušek remaků, nebo pokračování po XX letech, bylo to poměrně příjemné překvapení na nedělní oddechový večer. Za mě 3* plus jedna další navíc za korejskou navigaci a albánskou Hondu :-)

Kobry a užovky (2015)

Třikrát hurá bratrům malým hadům! Kryštofovi obzvlášť. Zajímalo by mě kde a jak dlouho mladší z bratrů okoukával svoji roli, protože dokonaleji zahranou smažku jsem ještě neviděl, víš jak. Bohužel jsem si ale film pouštěl bez jakýchkoliv podrobnějších informací a sáhl jsem po něm hlavně z důvodu Prušinovský a červené hodnocení. Hlavně kvůli prvnímu z důvodů jsem od filmu čekal úplně něco jiného. Naštěstí mě už první "BUBUBU" scéna poslala správným směrem a tak prvotní zmatení cože to ten "Průša" vlastně natočil za komedii ze mě brzo vyprchalo. Ostatní herecké obsazení s Janou Šulcovou v čele je také téměř dokonale vybrané. Akorát nevím co na obraz jejich města řeknou Kralupáci ;-) Ale mě nezbývá než doufat, že tak jako Kobra s Užovkou mají plán, má plán i režisér na další skvělé filmy...

Scream (2015) (seriál)

Ale jo proč ne. Příjemná vzpomínka na kultovní vyvražďovačky natažená do celkem lehce stravitelných 10 dílů. Napětí celkem drží a vraždy postupem času přitvrzují. Děj se netočí kolem historie původních vřískotů, ale tak nějak staví vlastní mytologii spletenou z Pátků třináctého, Haloweenů apod... Název města Lakewood ne nepodobný letnímu táboru Crystal Lake, maska tak trochu mix Jasona, Mika Meyerse a Vřískotu a mýty opředený vrah utopený,nebo neutopený v jezeře. Kupodivu ale toto vše tak nějak sympaticky funguje a drží pohromadě. Původní 3* zvyšuju na 4 za povedený soundtrack (skvělý nápad MTV dát ke skladbám rovnou info o interpretovi a názvu) a za klasického nerda Noaha, jehož vysvětlování jak to ve slasherech chodí podtrhává chytlavá houslová melodie.

Vesnice (2004)

Pro mě nejlepší Shyamalan vůbec, a bohužel asi i poslední dobrý Shyamalan. Tento film řadím mezi jeden z jeho posledních počinů prvotní tvorby a vrchol jeho výtvorů. Pak už to jde jen z kopce přes dětskou Ženu ve vodě až k totálnímu "wtf." Stalo se. U Vesnice nejde ani tak o příběh, ale o hutnou, tajemstvím opředenou atmosféru umocněnou úžasnou hudbou emocionálně vygradovanou houslovou skladbou od Hilary Hahn. Chápu sice rozporuplnost zdejších hodnocení, ale mě tahle věc prostě sedla... Vesnici jsem viděl hned po vydání, ale po pár letech a dalších několika shlédnutí ten film neztratil ani trošku ze své atmosféry (oproti opěvovanému Šestému smyslu). Doufám, že se tímto snímkem M. Night "nevystřílel" a ohlášený návrat ke kořenům se podaří. Výborný komentář (Tosim).

Hodinový manžel (2014)

Pro mě výborně vybraný film na včerejší promítaní Bratří Čadíků. Vtipná jednoduchá komedie, která stojí převážně na Davidu Novotném, ale i ostatní postavy výborně doplňují... Na stupnici m*datelnosti od 1 do 5, dávám krásné 4 :-)))

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Pozor SPOILER!!! Po první sérii jsem nadšeně bodoval a s rezervou pro druhou sérii jsem zvolil 4*. Nástup druhé série překonal mé očekávání a já se těšil až po jejím skončení zvednu hodnocení na 5*. Bohužel ale po homo úletu kapitána Flinta, který podráží nohy nejen vývoji jeho postavy a pochopení jeho motivace pro bezcitné vedení své posádky za zlatem Urcy, ale stejně tak i celé sérii. Odebírám dvě hvězdy a hodně přemýšlím, jestli sérii vůbec dokoukám. Tohle bylo prostě přes čáru a k dosavadnímu vývoji postavy absolutně nesedící... Pokud to dokoukám tak už asi jen ze setrvačnosti a budu doufat že celá bitva o pevnost v Nassau se nebude nést v tomto duchu... 3* nechávám díky super první sérii a ještě lepšímu začátku druhé... Dobře no tak jsem to dokoukal a musím uznat že je to super. Konec druhé série se více než povedl, ale i přes to, kvůli tomu divnému příběhovému zkratu zůstanu zatím u 3*. Doufám že mě třetí série s odstupem času přesvědčí, abych hodnocení opět zvedl :-)Doplnění: Třetí série nasazuje laťku o dost výš než předchozí dvě. Proto jsem byl nucen přehodnotit celé své předchozí hodnocení a bez debat dávám plné hodnocení. Tímto se dostává seriál mezi moji první trojku historických/fantasy seriálů (Vikings, Black Sails, Game of Thrones).

Do hlubiny (2005)

Já tenhle film prostě miluju, už jen pro záběry z potápění. Odpočinková krásně barevná podmořská nádhera + Jessica Alba. Od tohohle filmu se ani nedá čekávat nic víc, než to je. Původně jsem chtěl dát 4*, ale za kombinaci blbnutí na skůtrech a Paul van Dyka ještě jednu hvězdu přidávám :-)

Magická hlubina (1988)

To nejlepší co Besson kdy natočil. Film z prostředí nádechových potápěčů a světových rekordmanů. Skvělý Jean Reno i nemluvný Jean-Marc Barr, jejich vzájemná rivalita i silné přátelství. Nádherné záběry, doprovázené dokonalou hudbou Erica Serry. I s velkým časovým odstupem a zhlédnuté prodloužené verzi to stále je a navždy bude můj nejoblíbenější film.

Gotham (2014) (seriál)

První série slušně jede. I když některé případy komisaře Gordona nejsou až tak zajímavé, batmanovská mytologie se všemi postavami tento nedostatek poměrně slušně kompenzuje. Naprosto luxusní je Tučňák, na jehož obsazení vybrali toho pravého a doufám že i Nygma alias Hádankář dostane brzy větší slovo. Zatím 4*