regentor

Pavel Slamák

okres okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 29.2.2020  23:40

Prokletý Attila ! Raboval, mordoval a uváděl v chaos velkou část Evropy aby spočinul pod vrchem Štandl u Frýdku-Místku.Tedy alespoň podle tvůrců tohoto pořadu.Na základě jednoho střípku z vykopávek , ještě ke všemu vzdálenému mnoho kilometrů vytvořit takovou konstrukci? Tak to zase klobouček.Řada z nás slyšela hromadu legend, bájí nebo hospodských historek třeba o králi Ječmínkovi. Zajet do muzea umí kde kdo, kamera se dá koupit za rozumný peníz a scénář v pohodě spíchne jako slohovou práci průměrný školák Parta přátel z ochotnického spolku pak zajistí komparz..Ovšem...ne každý má nadstandardní vztahy na VŠB nebo v České televizi a tak se vysílá Prokletá hrobka.Mimořádně nepovedený díl.Snůška nejrůznějších povídaček bez argumentů v nudném podání.

• 29.2.2020  23:11

České tajemno aneb Arnošt Vašíček opět v akci.Největší záhada templářů je prvním dílem cyklu pořadů vyprodukovaných Českou televizí.Nic proti tomu, jak pobavit diváka-koncesionáře.Má to ovšem svá úskalí. Už v roce 2015 vznikl seriál Labyrint záhad jehož 6. díl o stopáži cca 21 minut popisuje přesně tutéž záležitost.Co víc, další díl Voynichův rukopis je tam rovněž.Celý seriál vysílal tehdy kanál KINOSVĚT.Zvláštní...Další problém spočívá v oficiálním označení producenta , že se jedná o "dokument" Tato záhadologie není dokument ani omylem.Jedná se o pořad zábavního charakteru ,stejně jako svého času pořad, rovněž z dílny České televize s názvem Detektor .Ten byl ovšem za podivných okolností stažen z vysílání.Z jakého důvodu tedy producent přikročil k podobnému projektu ? Záhadu bych v tom nehledal. Je možné, že jde prostě jen o určitý druh kompenzace pro AV za nerealizovaný snímek Krev démona , jenž byl trochu tajemně odpískám těsně před natáčením.Mystérium templářů je určitě vděčné téma i pro naše území ,zpracování pořadu mi však přijde chaotické a nepřináší nic nového co by většina diváků už neznala.Jako tip na výlet do Jindřichova Hradce, Vsetína nebo Prahy však ujde.

• 8.2.2020  23:11
    Vysoká hra (TV film) (2020)

Spravedlivá, nezávislá a demokratická Česká televize nám nabídla snímek ze současnosti na téma moci, korupce a politických intrik. Je to trošku nošení dříví do lesa ale proti gustu žádný dišputát. Přběh trochu plochý a naivní.Myšlenka, že ti kteří společnost ovládají mají své lidi pouze u Policie,tajných služeb nebo v advokacii je nebezpečná iluze. Občané si tvoří názor ,alespoň mnozí určitě, podle toho co jim sdělí média.Co se bude vysílat a jak se daná informace bude prezentovat to je úplně jiná hra o které však ve filmu není nic...Investigativní novináři a média obecně by se klidně mohli zajímat o podivné hospodaření velkých pražských firem , v jedné z nich má tuším paní redaktorka Witowská příbuzného , to by však byl jiný příběh který musí natočit jiná tv než ČT.Udělat vlastně ze všech vysokých policejních důstojníků kteří ve filmu vystupují poskoky politiků je celkem nevšední pojetí.Naopak fízlování kohokoli odposlechy,kamerami a jinými prostředky je reálný hnus všedního dne.A tak zde máme politické drama které je celkem fádní i nudné aby si dělný lid měl myslet, že se někdy dozví pravdu .Celkový dojem je takový, že zítra není proč se k něčemu podobnému vracet.Bylo natočeno, odvysíláno.Honoráře se inkasovaly a karavana jde dál...

• 25.1.2020  14:13
    Haunt (2019)

Nudný klaun s několika kostýmově zaměřenými kámoši nachystal "zábavu" pro přihlouplé študáky. Zřejmě se zhlédl v podobně naivních snímcích které sledoval na netu zavřený někde ve sklepě.To pak prostě v jednom něco uvízne, třeba pod postelí nebo tak nějak...Nezáživná vyvražďovačka kdy si přejete ať je všechny vezme čert bez ohledu na to jestli mají masky nebo ne.Dějová linie velmi přímočará , což určitě uvítá každý kdo má tento žánr rád.Tvůrčí invence veškerá žádná , jen kopírka všeho možného co už tady bylo.Strašidelný dům bez atmosféry, toporní herci i neherci v selance na říjnový podvečer. Prostě taková nuda ve vybydleném baráku někde kousek u Vystrkova.Ámen

• 15.1.2020  01:27

Parfém:příběh záludnosti.Pokud očekáváte historickou krimi s vyšetřováním v realiích 18. století v honbě za dopadením pachatele mnoha vražd, potom jste zcela na špatné stopě.Tom Tykwer nám servíruje osobitý, esenciální příběh bizarního tvora který svůj zvrhlý život zasvětil vůni.Příběh lehce namixovaný alchymií s odkazem na starý Egypt ,kdy bylo touhou všech zasvěcenců získat "božskou esenci" jako veledílo snažení.Snímek celkem stylově popisuje v rámci obrazového projevu Francii první poloviny 18. století se svou syrovostí ,kvalitní herecké obsazení je rovněž kladem.Dále už však pozitíva končí.Monotématické až prostoduché líčení života magora který se patlá ve voňavkách aby vraždil a vraždí aby se patlal ve voňavkách. Nudné a stereotypní popisy jednotlivých mordů jako příběhová selanka.Závěrečných deset minut je pak zcela mimo mísu.Snad jako pokus režiséra o jeho vlastní ztvárnění davové psychozy.Pokud se chcete podívat na velice solidní krimi z podobného ranku,sáhněte po snímku Sweeney Todd z roku 2006.Tomu tahle slátanina nesahá ani po kotníky.

• 12.1.2020  01:42
    Neverlake (2013)

Dr. Frankenstein z Toskánska v zajetí mýtů starých Etrusků.Komorní snímek prokládaný poezií v rodinném dramatu s prvky duchařiny .Není to však příliš záživné představení ,mysteriozní rovina je velmi slaboučká a o hororu nemůže být řeč.Tuctová záležitost bez většího napětí .Myšlenka propojení legend se současností chvályhodná, ovšem zpracování nudné až to bolí.

• 25.11.2019  23:15
    Únos (2016)

Španělský příběhový propletenec který tentokrát není tak záživný .Šikana, podvody,intriky stejně tak jako nelegální psí zápasy jsou tady podány podivným způsobem jako by tvůrci nevěděli co vlastně vyprávět. Napětí je pramálo akce jako šafránu ale nad tím by se dalo přivřit oko. Logické lapsy jsou tady snad nosným bodem celého filmu a působí jako oslí můstky do jednotlivých událostí které by se jen těžko jinak vazbily.S jednoduchým únosem by si v celé stopáži jen těžko vystačili a tak plácali a plácali až se v tom sami ztratili.Konstrukce je tak krkolomná , že nesledujeme drama matky a syna ani krimi nebo dokonce thriller.Škoda, místo rozvíjení nejrůznějších motivů si mohli zvolit jeden a s tím pracovat.Nu což, snad někdy příště.

• 13.10.2019  21:41

Nemocnice na kraji města podle amerických schémat.Co všechno je možné prožít v jednom zastrčeném špitálu když táta hledá rodinu...Solidní thrillerový počinek na celkem obnošené téma.Pozornému a pilnému divákovi jistě byla záhada objasněná už v počátečních sekvencích snímku , nicméně zvědavost nedala jak se tvůrci poperou se zápletkou aby film neskončil po několika minutách.Takoví ranhojiči z kukuříčných polí někde v širé dáli nemusí být až zase taková nuda...Snímek nepůsobí roztříštěně jak by název mohl mylně napovídat, naopak , stavba děje i zvraty mají své kouzlo.Pokud tedy pocítíte lehkou paranoiu ze svého okolí , nemusíte se stydět. Stejně jako tvůrci tohoto díla.

• 17.9.2019  17:52
    To se ví (TV pořad) (2019)

Kdo tady vyrábí "fake news ?!? https://zpravy.dt24.cz/domaci/ct-odvysilala-jinou-a-predem-pripravenou. Je evidentní, že v tomto případě platí: Zloděj křičí , chyťte zloděje. Česká televize je manipulátorské médium které se neštítí použít jakékoliv prostředky k diskreditaci jiných než jejich názorů. K pořadu navíc zrušila diskuzi, což je rovněž na úrovni totalitních praktik.Předtočená reportáž která je údajně vysílána v živém vstupu je naprostým selháním statusu veřejnoprávní televize ,kdy jsou občané krmeni nesmysly na objednávku které pak v ČT vydávají za pravdu.Hanba vám!!! Stejně tak poslancům kteří mají možnost a měli by jednat co se týká personálního obsazení vedení ČT stejně tak jako kvality vysílání.

• 11.9.2019  12:09
    Živé terče (TV seriál) (2019)

Další pokus mimo terč. Schématická forma příběhu o dnešní době kde vládnou peníze a klientelistický systém.Detektivové od Nejsvětější Trojice tentokrát řeší případy vražd které mají pozadí v minulosti. Silně kostrbatá konstrukce celého příběhu ve kterém chybí gradace děje a je pouze shlukem událostí.Snaha o vysvětlení divákovi kde vzal "lučíštník" velice obsáhlé a jistě pečlivě střežené informace o manipulaci vyšetřování z let minulých, která je klíčová pro další sled událostí, je naprosto nevysvětlená. To je velká škoda, poněvadž toto by dalo na mrazivý thriller .Místo toho máme sérii bez napětí která popisuje obecně známá fakta dnešní reality. Jako drama ploché, jako krimi nudné.Hřebejk by se měl skutečně více soustředit na to, co mu jde velice dobře.Nevěra ,podrazy a nejrůznější lehkoživky ,tady je pan režisér na svém písečku.Krimi určitě není můza která by ho políbila...

• 3.9.2019  13:02

Neumětelství tvůrců tehle série nebere konce. Natočit tak nudnou epizodu s jalovými postavami a ubohým příběhem ,fakt se styďte .Dialogy to už je kapitola sama o sobě. Zkuste se živit jinak než točením rádoby mystery seriálů.

• 27.8.2019  10:52
    Léto 84 (2018)

Rychlé Šípy na americký způsob. Oregonský balíkov má své náctileté hrdiny.Partička se zabývá hrou na schovku a příležitostně i pátráním po dívčích kalhotkách, to druhé se jim dost nedaří a tak když se objeví zpráva, že v kraji řádí sériový vrah ,zbystří pozornost.Slovo dá slovo a hoši se rozhodnou plnit bobříka pátrání , když to s těmi bobry předtím nevyšlo...Osaměle žijící polda ze sousedství se stává předmětem jejich zájmů.Skrývá ve sklepě skutečně nějaké tajemství? Jako správný vrahounský úchylák, který měl jistě podobné dětství jako jeho oběti se tváří jako přívětivý a laskavý člověk ale je to opravdu tak? Pátrání končí fiaskem ale nechají se nadržení skauti jen tak odradit? Jasně, že ne ! Filmově velmi nudné a nezáživné vyprávění které se pokouší o jakési retro do "osmdesátek" Jako přehlídka bizarního panoptika co je možné zprznit s už tisíckrát omletým tématem o magorovi který vraždí jen tak..z lásky.Velmi slaboučký snímek.

• 4.7.2019  03:27
    Trhlina (2019)

Značně nepovedený pokus o zajímavý film.Slovensko nabízí velké množství nevšedních míst, stejně jako různých legend a příběhů.Podstatně horší to je se zpracováním (podobně jako v Česku). Pokud by se tvůrci zaměřili pouze na dokumentární rovinu , možná by se dílo zdařilo lépe.Nudné vyobrazení postav zasazených do "sebe sama" kdy motivy hrdinů i jejich snaha něco "objasnit, nebo dokonce objevit..? jsou tak naivní, že se i žánrově nadšený divák musí tvářit , že nechápe co vlastně sleduje.Naprosto povrchně zpracovaný příběh ,přihlouplé dialogy a logické lapsy ve vyprávění dělají ze snímku selanku. Kdo k tomu na ČSFD přiřadil kategorii /horor je podstatně větší záhadou...Knižní předlohu jsem nečetl a tak nedokážu posoudit její zajímavost , nicméně tenhle film byl opravdu marný.Jako alternativa by se nabízel povídkový film nebo minisérie. Dalším dílem by mohl být příběh o "Měsíční jeskyni" kde mohli tvůrci rozpracovat SNP v propojení s tatranskou přírodou ,nebo lochnesku na Štrbském plese a o pokladu nacistů jako volné pokračování seriálu "Duhový luk". Jako bedekr po Slovensku by to mohlo mít i komerčně-turistický úspěch.Třeba někdy příště...v jiné dimenzi ,nebo tak nějak.

• 15.4.2019  21:00

Řbitov hororu. Pokud existuje nějaké "zásvětí" potom skuteční tvůrci hororových filmů budou nutně chodit po právu strašit tvůrce tohoto paskvilu. Klišoidní úvod do děje až to bolelo, budování atmosféry nicotné a samotný příběh je spíš psychodramatem o několika málo hercích . Racionálně se tvářící lékař se nemůže, fakt nemůže, chovat jako infantilní debil a dělat všechno co mu napovídá "pohádkový dědeček" .Je sice jasné, že snímek je určený pro americké (stupidní) diváky ovšem i tam snad platí, že horor musí být alespoň trochu strašidelný a nikoliv naprosto hloupý. Příběh o průvodu dětí , které pohřbívají své mazlíčky na nějakém tajemném místě které obývá pradávné zlo.Tento průvod uvidíte na počátku a pak už vůbec..asi došly děti něbo mazlíčci..Dávní indiáni odtud utekli a tak je na čase držet se jejich příkladu a prchat daleko a nenechat se otrávit blábolem v podání Kevina Kölsche a Dennise Widmyera.

• 8.4.2019  10:44
    Za zrcadlem (2018)

Nudný a hloupý snímek.Pokus o thriller s několika bizarními postavami bez šťávy a napětí kdy jediným překvapivým momentem je tip na to, kdy a jak se bude zase Cage ksichtit v rádoby hereckém umění. Motel u cesty ,symbol neštěstí...Někde v americké prdeli mají taky motel kam lze složit hlavu nebo nějakou lepou děvu do pelechu.Majitel se tam nudí a tak v rámci "sociologického výzkumu" si tam vybaví jeden z pokojů zrcadlem které není jen zrcadlo.Jednou uvidí co neměl a tak dostane vítr a rychle svoje podnikání prodá. Najde , blba Cagea a ten se v tom plácá místo něj. Budování příběhu nebo atmosféry tady rozhodně chybí ,stejně jako režisérovi talent.Odvíjí se tady pouze řada obrázků které se někdy překrývají , jindy míjejí účinkem.Celek působí jako naprostá selanka.Jsou však i horší snímky na toto téma a tak nehodnotím jako odpad,to je však maximem možného.

• 17.2.2019  11:52
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Propagandistický škvár plný blábolů a lží, je tak odporně překroucený vůči tehdejší realitě, že nemá ani fous dokumentární, natož umělecké hodnoty. ČSLA opravdu fungovala jinak, než je zde vykresleno, ještě k tomu v tupém příběhu.Doporučuji promítat na sjezdu Pirátské strany , pro debilní děti a jejich voliče, jinak pochopitelně velkou oklikou od téhle páchnoucí žumpy.

• 2.2.2019  00:06

Postapokaliptická slátanina verneovek s Terminátorem, Hvězdnými válkami a bůhvico dalšího.Celé je to postavené pouze na vizuálu který je stejně marný jako scénář.Příběh by napsal jako slohovou práci lépe žák 6. třídy.Stejně tragický je i casting, kdy výběr herců se nese v podobné kvalitě . Rádoby herecké výkony jen umocňují pachuť z tohoto naprosto zbytečného filmu.Jedna ušmudlaná hvězda za MED.USA.

• 29.1.2019  23:25

Červená Karkulka v souboji s inkvizicí, nu což,časy se mění.V podhorské vesnici žije parta balíků, kteří odvádějí zvířecí desátek lesní bestii.Jednou se však situace změní a umírá mladá slečna.Místní uvědomělý fráterník se rozhodne o celé věci spravit otce Solomona,což se však moc nezamlouvá balíkům. Solomon a jeho manšaft asiatů a afričanů kteří se vyznají v alchymii a též v astrologii, stejně dobře jako EU v multikulturalismu zahájí lov na vlkodlaka.Umírají však další venkovani a inkvizice přitvrzuje ve vyšetřování událostí.Co by to však byl za příběh bez love story.Červená kapucka má dva nápadníky a taky zášť ostatních děvčat, poněvadž je prý krasavice...Na klasický pohádkový příběh nám tvůrci tohoto snímku naroubovali kde co a pomotali s kde čím, ale dějově to zase až taková totální holomajzna není.Zpracování je ovšem prachbídné.Sníh z polystyrénu, papundeklová vesnice a nuzné triky srážejí film víc než vlkodlak své oběti.Bohužel tam chybí trocha nadsázky nebo humoru , takže se nedá říct, že je to záměr a parodie.Co vedlo Gary Oldmana , že vzal roli v tomto ochotnickém představení je asi největší horor z celého filmu.

• 25.1.2019  20:14
    Tři králové (TV seriál) (1998)

Temné a krvavé období českého národa během nacistické okupace si zaslouží pozornost nás budoucích. Tři králové, jakož i celý odboj jsou zde vykresleni kabaretním až lajdáckým způsobem a to včetně filmového zpracování.Nestačí použít několik obnošených bot, trochu dobových vozidel nebo hudby.Námět pro tento seriál je více než silný , což se v žádném případě nedá napsat o scénaristické práci.Dramatické uchopení celého příběhu spočívá především v potulce po liduprázdných ulicích kdy se evidentně šetřilo na výpravě a přestože snímek má obsáhnout téměř dva roky činnosti především Štb.kapitána Morávka , pořád všichni chodí v kabátech i v létě což svědčí o tom , že čas natáčení byl krátký a celé to napráskali za dva měsíce někdy na jaře.Takový pohled na osudy mnohy odvážných lidí je nedůstojný.Napětí ,akce a gradace děje se smrskává na několik málo amatérsky natočených přestřelek.Tohle určitě není věcný i když jak sami tvůrcí avizují "fiktivní" obraz reality období protektorátu.Snad se v budoucnu najde kapitál a chuť natočit skutečně dramatický film(seriál) na toto téma a nikoliv jen náznak karikatůry těch časů...

• 20.1.2019  13:32

Zakončení první desetidílné série nabízí ryze politicky motivovaný případ. V Plánici dochází k sabotážím družstevního majetku které je potřeba objasnit. Honza Zeman je k případu přidělen a setkává se ze starými známymi už z časů "Honu na lišku" .V oblasti působí záškodnická skupina která si chce vyrovnat účty z komunisty ještě z předůnorových časů a tak zorganizuje ve škole jatka a funkcionáře postřílí.Vyšetřování tím nabírá i jiný směr a hlavně větší obrátky, na scéně se opět zjevuje onen tajemný muž od vysílačky, dnes již kapitán STB Žitný.Stopy vedou na faru , kde ideologičtí nepřátelé našli azyl i díky špatnému svědomí zdejšího faráře.Vše vrcholí zátahem a přestřelkou v polích kdy pachatelé jsou dopadeni. Nadšení řady venkovských lidí ke kolektivizaci bylo na bodu mrazu a to byl pro vládnoucí KSČ velký problém,bylo třeba něco zorganizovat a vymyslet.Interpetace těchto faktů v tomto díle je však naprosto přitažená za vlasy , podle hesla , že zloděj křičí : chyťte zloděje. I tento díl však bude mít v seriálu své pokračování.

• 20.1.2019  13:11

Železná opona je dávno v provozu , to však nebrání obchodu i ten totiž probíhá a Československo se mu nebrání.Lodní cesta z naší vlasti do Německa tak nabízí i jiné obchodní možnosti než ty legální.Holešovický přístav je tak docela význámným dopravním uzlem.Po vodě k přístavu však pluje i jiný náklad na který čeká rybář v bočním korytu řeky..Lodník který nelegální náklad do vody vhodil je však druhý den nalezen mrtev a práce pro npor. Zemana začíná.Vyšetřování záhy prokáže, že za smrtí lodníka nemusí být pouze šmelina. Do akce nastupuje Jirka Hradec který v utajení pluje s posádkou do Hamburku.Tam se na scéně objeví opět Pavel Bláha který má však jiné poslání než šmelit se šmuky nebo léky.Hradec si je tomo vědomý, přesto se Bláhovi podaří na území Československa tajně zmizet a tak případ vraždy i nelegálního obchodu zatím zůstavají bez odhalení...Tento díl slouží jako overtůra k dalším událostem které se budou odehrávat později,průměrné po všech stránkách ale bez tohoto dílu by události v jiných případech nedávaly příliš smysl.

• 20.1.2019  11:55

Případ evidentně inspirovaný "odbojovou" skupinou bratří Mašínů. Filmové zpracování však velice chabé.Pokud byl záměr tvůrců vykreslit postavy zločinců jako magory , pak chybí víc psychologie, jestli chtěli jít rovinou zločinných rejdů potom chybí více akce .Vysledkem je nemastný , neslaný díl kdy se asi soudruzi zalekli jak toto téma vlastně uchopit.Jeden z nejslabších dílu celého seriálu .

• 20.1.2019  10:50

Lístkový-přídělový potravinový systém , kdy soudruzi nebyli schopni zabezpečit do volného prodeje dostatek masa ,jednoznačně nahrává šmelinářům kteří neváhají využít příležitostí k vlastnímu obohacení.Honza Zeman přesídlil do Prahy, kde získal byt na Žižkově a začíná rozplétat případ úmrtí jednoho trhovce a falešných potravinových lístků.Do celého vyšetřování je , zdá se zapletena i učitelka základní školy.Rozsah trestné činnosti je značný a Zemanovi se nedaří najít matrici na tisk falešných lísků, až jednou zazvoní u dveří jedné "kořenářky"...Opět případ podle skutečné události, který tehdejší propaganda využila se vším všudy a její aktéři dostali trest smrti.

• 20.1.2019  10:39

Vítězný únor nastavil nové společenské normy které ovšem mnozí občané Československa odmítají akceptovat.Jako řešení vidí útěk do zahraničí, to je však riskantní podnik , protože na mnohé z nich má políčeno "Bestie".Při požáru hájovny Kyliánky v šumavském pohraničí dojde k hrůznému nálezu lidských ostatků...Jan Zeman se ujímá vyšetřování .Po konzultaci v Praze dochází k závěru, že se nejedná o ojedinělý čin ale o skupinu převaděčů , kteří však své "zákazniky" vraždí .Do hry vstupuje opět Jirka Hradec jako návnada,což jej málem stojí život.Jeden z nejlepších dílů celého seriálu, který je mrazivým thrillerem s hororovými prvky i slušnou krimi.Jako většina případů se i tento zakládá na skutečných událostech .

• 20.1.2019  10:23

Honza Zeman je u sboru už několik let a tak získal nějaké zkušenosti i frčky na hodnostní označení. Jeho nadřízený Vydra se chystá do penze a v Kateřinské Hoře čekají příchod nového velitele.Příjezd Bláhy je zvednutím opony nových postav které se na scéně seriálu začínají objevovat.Tajemný muž který sleduje z úkrytu dění v pohraničním městě, začíná se ozývat kodované vysílání a v republice vrcholí politický boj o moc.Bláha se uvádí jako nekompromisní velitel, příslušník zvláštních jednotek které za války působily v Anglii, jaké je jeho skutečné poslání v Kateřinské Hoře? V tomto dílu převažuje ideologie nad krimi zápletkou a snaha vykreslit únorový převrat jako všelidovou záležitost proti zrádným fabrikantům a jejich přisluhovačům.KSČ je však od počátku bdělá a plány imperialistů zhatí i když Bláha uniká ...

• 19.1.2019  13:36

Honza Zeman se opět setkává se svým přítelem Kalinou, záhy se však ukáže , že ho čeká velmi nelehký úkol, infiltrace do sítě Banderovské skupiny která se neštítí ničeho.Po neúspěšném a krvavém pokusu ukrajinských nacionalistů , vrahů a esesáků přejít organizovaně hranici mění Banderovci strategii .Potřebují najít kanál přes Československo na západ kudy by dostali své lidi i naloupené cennosti.Zeman se do úkolu zapojí s podporou Jirky Hradce , který rovněž vstoupil do sboru a podaří se mu navázat kontakt. Vyloupení sejfu v pivovaru je pouze začátkem mise...Díl zpracovává tématiku kdy přes naši zemi prchali váleční zločinci a snažili se vzít i své lupy za prokazatelné spolupráce některých církevních kruhů. Nejen na tyto dějinné události bychom neměli zapomínat, zvlášť v dnešní době kdy v pobaltí nebo na Ukrajině dochází k rehabilitaci skupin SS a Bandera je dokonce tamnějším parlamentem označen za národního hrdinu...

• 19.1.2019  13:19

Jeden z méně zajímavých dílů. Poválečné Československo trpí nedostatkem téměř všeho a to včetně léků. To je však příležitost pro pochybné existence které se neštítí obchodovat s lidským zdravím. Po havárii sanitního vozu který kočíruje sukničkář Jirka Hradec vyjde najevo , že se ztratila zásoba inzulínu.Když se začne pohřešovat i místní cukrovkář ,Zeman pojme podezdření, že se nejedná pouze o shodu okolností.Zápletka i zpracování se tady zdají docela odfláknuté, určitě se dalo vyždímat víc.

• 19.1.2019  13:01

Honza Zeman po zkušenostech se smrtí svého otce si uvědomuje, že mladou republiku je potřeba bránit všemi prostředky. Po návštěvě u svého dávného přítele Kaliny , jenž slouží na zemské správě SNB podepisuje přihlášku do sboru a jeho první mise začíná v Kateřinské Hoře. Zapadlé místo v Sudetech kde místních příliš nezbylo, nachází se zde však podivné osazenstvo bývalých příslušníku zbraní SS, jenž jsou v současné době pod záštitou Červeného kříže uznání za oběti války a prohlášeni za psychicky nemocné..Zeman dostává na starost i s místním národním správcem pivovaru jejich odsun přes hranici, je však svědkem velmi podivné události kdy v zahradě místního zámku ,kde "pacienti" pobývají dojde ke štvanici na jednoho z nich.Zeman po návštěvě zámku a po rozhoru s jejich "lékařem" pojme podezdření,že se věci mají jinak, než se mu snaží "doktor" vylíčit. Jeho podezdření zesílí když správce zámku jej žádá o soukromý rozhovor , k čemuž nedojde poněvadž správce je nalezen oběšen...Tento díl se zabývá a vykresluje část odsunu , kdy pod rouškou nemoci nebo falešné identity chtěli a mnohdy prchli váleční zločinci.Temná až hororová atmosféra příběhu s prvky mystiky řadí tento díl mezi nadstandardní v celém seriálu.

• 19.1.2019  12:39

Snímek a tím i celý seriál začíná návratem do vlasti Honzy Zemana i jeho dvou druhů z koncentračního tábora. Jeho první kroky vedou do stavení na konci obce kde očekává setkání se svými rodiči, najde tam jen mámu , táta jako zasloužilý a uvědomělý člen KSČ má hlidku u jezera , kde v té době probíhá lidová veselice k ukončení válečných útrap. Shledání s otcem se však nekoná, ten je nalezen jeho druhem( soudruhem) zastřelen. Místní četník povolává pátračku která však nic nevypátrá a tak nezbývá Honzovi a přátelům jeho otce zahájit šetření na vlastní pěst.Seriál od prvního dílu interpretuje dějinné události zcela podle přání normalizačního vedení státu ,kdy jedinou relevantní a státovornou silou je KSČ. V tomto konkrétním příběhu se rozvíjí motiv kolaborantství jako rovněž šmeliny a zneuživání pomocí UNRA Československému lidu.Kriminální rovina je celkem jalová ale atmosféra temná a skvěle podbarvená hudbou Zdeňka Lišky.

• 19.1.2019  12:01
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Šifra mistra Vašíčka na český způsob. V našich končinách je řada zajímavostí které se dají propojit do zajímavého příběhu.Stačí když zajdete do archivů a mystéria se na vás je valí.Nejdříve se na obzoru objeví rudý mrak či snad přízrak..? Příběh začíná podivným rituálem jakési oběti , které se však podaří prchnout z lůna okultního místa zpět do civilizace.Ta vytvořila mnohé výtvory , mimo jiné i Policii která je hned na začátku vyšetřování v pasti , nebo je to její lest..? Je teda povolán a do případu zapojen znalec mystiky a okultismu dr. Runa (jak příznačné jméno) který z nákresu na těle prchnuvší dívky bleskově sestrojí nákres a vytvoří vyšetřovací verzi o jednom z nejstarších temných rituálů... S tím by si však příběh dlouho nevystačil a tak se na scéně objeví nové prvky i postavy. Podivné hudební uskupení ( v zastoupení satanistického spolku) stejně jako skupinka mladých archeologů u vykopávek v tajemných Podlažicích.Runa zkušeně propojuje všechny prvky vyšetřování až k tajemnému bratrstvu , kabalistické numerologii nebo vraždě krále Václava III.Temné síly však stále nabírají moci , pomůže už pouze krev nejsvětější oběti.Divácká oddychovka , která zároveň může sloužit jako průvodce po českých i moravských památkách a zajímavostech.Na domácí poměry velmi zdařilé dílko ve kterém nechybí napětí , humor i tajemno.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8