regentor

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 27.3.2021  16:42
    Uwikłanie (2011)

Konspirační psychárna ze současného Krakova.Každy psychiatr je blázen na to si klidně můžete vsadit nejen v tomto snímku.Ten náš filmový si pozve partičku se kterou experimentuje , ovšem chybička se vloudí a terapie nezabírá.Jeden pacient je ráno nalezený s kudlou v oku.Na místo činu dorazí policejní komisař, samotář.Zároveň přijíždní ambiciozní a arogantní prokurátorka která však komisaře zná ze starých časů, no love story na sebe nenechá dlouho čekat. Prokurátorka která by nejraději zatkla celý Krakov se vyjeví jako obyčejná děvka která ma moralistických žvástů víc než podezdřelých , klidně podvádí milujícího manžela s panem ...ano komisařem.Nebyli by to Poláci aby do snímku nedodali otřepané klišé starých času před rokem 1989 a tak i tudy začíná mířit vyšetřování.Bývalí ale dnes snad ještě vlivnější než dříve pracovníci UB (polská STB) mají ovšem jiné zájmy.S vraždou pacienta na psychoterapii nemají nic společného ovšem potřebují záležitost uklidit.Psychiatr se v podstatě dozná k mordu ze staré křivdy a tak nějak hopne z okna. UB dnes podnikatelé mají kompro na paní prokurátorku a na samorostlého komisaře. Ten dostane po držce , prokurátorku trochu navnadí na penízky ale to se naším hrdinům nelibí. Tak komisař se přerodí do role snajpera a UB sejme.Uklizeno...Doufám, že bude pokračování ve kterém dostane komisař doživotí a prokurátorka bude uklízet někde na nádraží.A manžel ji pošle do hajzlu a její dcera rovněž.Typický polský snímek plný podivností , tentokrát ovšem těžce přestřelený v rovině logiky i faktů.Jednu hvězdu dávám za A. Seweryna a lokaci.Jinak odpad a slátanina .

• 25.3.2021  22:04
    Jeziorak (2014)

Solidní krimi/thriller z Polska.Většina atmosféry je však dána prostředím a kvalitní kamerou.Samotná zápletka zase není extra inovací včetně obecných klišé, napojení církevních témat a dávné-temné minulosti řady postav.Samotné vyšetřování je potom založeno na řadě náhod a psycho rovině komisařky Dereň.Snímek který si své diváky určitě najde i u nás ale ničím nadstandartně nevybočuje , včetně téměř lineárního děje hry na četníky a zloděje.Sice není jasné kdo je kdo ale s ohledem na malé množství postav se to dá rychle vyšetřit.Na Poláky docela průměrná záležitost.

• 22.3.2021  20:13

Rudolfínská doba je dodnes obestřená řadou legend a pověstí. Magové či alchymisté pátrájí po celá staletí po Kameni mudrců, stejně jako jiní po Golemovi.Provázání těchto příběhů do jednoho snímku , především pro mládež je celkem zábavný počinek.Zpracování děje už tak nápadité zdaleka není.Kulisy Prahy, potažmo Zvíkova jsou tím lepším co je možno vidět.Příběh poskládaný z nejrůznějších náhod , podivností a vaty , kdy si scénaristé velice usnadnili život na úkor pátraní po stopách.Samozřejmě dětskýma očima.Zalekli se snad vyslat mládež do pražského podzemí, či za zvíkovským dobrodružstvím? Bez mobilu, bez notebooku?Proč né trochu více dramatična?Slovenský Indiana Jones ve spolupráci s docela prkenou B. Seidlovou , to taky není žádný extra zážitek.Hloupý a zpackaný závěr, který se ke snímku vůbec nehodí si mohli tvůrci odpustit.Podprůměrná koukaná ve stopáži 105 minut celkem nudná.

• 15.3.2021  19:48
    Ortel (1958)

Okupace Polska nacisty je pro naše severní sousedy velkým a krvavým milníkem v dějinách.Hrdý národ byl v krátké válce během září 1939 opuštěn spojenci ,poražen Němci a napaden sověty.Nikdy se však během válečných útrap se svým osudem nesmířili a přes obrovské množství obětí kladli odpor v odboji. Zamach, je snímek který popisuje jednu z významných akcí které pozvedly na duchu těžce zkoušený národ.Bez přehnaného patosu nebo ideologie 60. let minulého století natočil Jerzy Passendorfer velmi zajímavý snímek ve kterém nechybí příprava k celé akci likvidace šéfa varšavského gestapa a policie Franze Kutschery.Samotná přestřelka je na svou dobu natočena mimořádně kvalitně, stejně tak jako kulisy celého představení jsou velmi věrné.Když k tomu přidáme začínající hvězdy polského filmu jakými byli Tadeusz Łomnicki nebo Stanisław Mikulski , tak má snímek svou kvalitu i z tohoto pohledu.Film byl natáčen ve Varšavě a v Toruni a získal řadu cen na mezinárodním foru.První ocenění získal již v roce 1959 na MFF v Mar del Plata .Z tohotu pohledu je zde na ČSFD mylně uveden rok vzniku 1960, správně má být 1958, jako rok produkce.Filmová premiéra pak byla 12. ledna 1959.

• 13.3.2021  18:56
    Lidice (2011)

Lidice ,symbol nacistické perzekuce v období Protektorátu.Heydrichiáda vrcholí,Němci požadují odplatu za smrt kata českého národa bez ohledu na to jestli je někdo vinen v této věci nebo ne.Takové nosné téma. Je o tom tento snímek? Ani omylem.Sledujeme příběh děvkaře a opilce který si toto období odsedí v base ve společnosti a za dohledu českého četnictva ,Po propuštění se vrátí do "nikam" kde spytuje svědomí s flaškou v ruce.Tohle mají být Lidice?Drama lidských osudů smrsknuté do alkoholické marnosti.Pokud by tuhle filmovou zoufalostt vyprodukovali za velkou louží, tak by mě to ani neudivilo. Natočit takový paskvil o vlastních dějinách? Styďte se pane Nikolaeve.Přepálená stopáž, minimum faktů a způsob vyprávění je vlastně jen tak na efekt zabalený do kulis Lidic o zcela jiném snímku.

• 26.2.2021  22:10
    Alfa (2018)

Alfa -Beta - Gama -Delta a celá další smečka ve filmu i za kamerou co nám servíruje snímek ze "zaváté historie lidstva". Evropa někde cca 20.000 b.c. Tak to zase jo !! Josef Augusta , autor knihy U pravěkých lovců by nejspíš zahodil propisku i psací stroj a odešel dělat topiče někde v jeskyni.Tvůrci tohoto snímku se pokusili podobné období ztvárnit filmově.Opět zde vítězí forma nad obsahem. Ukázat především mladému divákovi dávné období lidstva je určitě chválohodný počinek , ovšem nesmí to být naivní až hloupé.Propojení prvků ,kdy lidé žijí v tlupách a začínají spolupracovat při lovu zvěře , stejně tak jako při domestikaci divokých zvířat je určitě fajn. Nesmí to však ničit nesmysly, kdy mladý lovec kam vleze tam hoří oheň , bez ohledu na to jestli je tam dřevo.Vizáž,ošacení a dorozumivání dávných lidí takto ztvárněné je spíš parodie na dané téma a pak se stává celý snímek spíš trapný než zajímavý.Škoda. Třeba se někdy dočkáme díla, které bude věcné i zajímavé na dané téma.Toto je velmi slabé.

• 26.2.2021  18:57

Všechno co jste už viděli aneb od Putování s dinosaury přes Dunu po Hvězdnou bránu.Snímek postavený na vizuálu s lineární dějovou linií bez ladu a skladu, kterému scénář evidentně překáží .V podstatě bez snahy být trochu originální.Těžko napsat jaké měl ambice s tímto filmem Paul W.S. Anderson ovšem odvyprávět zajímavý příběh se mu rozhodně nepovedlo. Přitom prolínání žánrů se dalo velmi hezky rozvést,no co už..Faktem však je, že si to nehraje na žádnou artovou podívanou a hnidopichové to mohou jednoduše odsoudit.Jako určité obrázkové leporelo to je docela zajímavé a několik vtípků se vlezlo:" Vy nemáte doma kočky?" Na jedno shlednutí se to dá a možná v budoucnu se dočkáme 2.

• 19.1.2021  12:09

Odlehlé stavení někde v hlubokých lesích je útočištěm tří lidí. Hlava rodiny touží dále žít zálesáckým způsobem života.Matka má jinou představu ale na realizaci jejich plánů nejsou finance.Náctiletá dcera nechodí do školy ,tráví čas kladením pastí a tak nějak se v tom všem plácá.V okolí obydlí se objeví starý a zkušený vlk, který už jednou rodině zatápěl.Vykrádá jim pasti a vůbec je dost zlobí.Tatík lovec, který pozná z trusu i mývala a dokonce ví jestli to byla samice se rozhodne rázně zakročit ! Na vlka si počíhá ,střelí, trefí a zraní. Když se vydá po stopě krvácejícího zvířete , najde jiný "úlovek" .Daleko horšího predátora.Pokud to zatím byl snímek na který se celkem dalo koukat a nebyl extra otravný tak nastává změna. Hloupost stíhá nelogičnost , zkušenost se stává trapností a jednání postav , včetně strážců zákona je jak z nepovedené parodie.Nudné a nezáživné tempo jen umocňují promrhaný potenciál , který ve snímku mohl být.Žádná lesní naháněčka, kladení pastí nebo dokonce přestřelka se nekoná, jen drama a utrpení. Finální zvrat- nezvrat to už nezachrání.Škoda.

• 7.1.2021  16:23
    Shadow in the Cloud (2020)

Otřesná slátanina kde opravdovým hororem je to dokoukat do konce.Čisté utrpení. Polovinu snímku sledujeme blond pipku zavřenou ve střílně bombardéru, což je dějově pojato jako idiotská vulgární konverzace slečna kontra zbytek posádky stroje.Bouře,přerostlý netopýr a několik Japončíků na Zerech jako stafáž pro další průběh .Příběh který je naprosto o ničem a nikam nesměřuje, kdy závěr je stejně debilní jako obrázky které se na monitoru promítaly předtím cca 80 minut. Naprostá ztráta času a možná i iluzí, poněvadž je film prezentován jako akční/horor/válečný. Ani omylem !!!

• 22.10.2020  14:45
    Alone (2020)

Mladá žena na cestách aneb co uvidíš ve zpětném zrcátku, když máš za sebou přívěs...Hlavní hrdinka se rozhodne změnit své bydliště, takže naloží své "saky-paky" do obstarožního Volva a vozíku...a vyrazí na Road movie. Chytrá navigace asi Vaze, hlasí cíl cesty za čtyři dny.Odbočte vpravo , pak pokračujte 1000 mil někam dál. Po zajímavých záběrech ze silnic v USA a návštěvě neméně zajímavých čerpacích stanic (asi částeční sponzoři snímku) zakotví znavená na hotelu.Opona se zvedá a hlásí se další postava filmu, telefonicky. Táta má starost o ratolest. Je ujištěn, že gumy po asfaltu sviští, volant je kulatý a matka ať si trhne ...třeba řadící pákou.Jedeme dál!! Než narazíme na Jeep jakéhosi loudala a tady to začíná mít grády !! Snímek pro tři postavy , dvě auta a hromadu všeho co jste už viděli.Psychopat který změří své schopnosti s někým kdo chce přežít.Nejdřív v chatě, potom v lese a kruh se začíná uzavírat zase u auta.Velmi nezáživně zpracované téma s hromadou logických i scénaristických blábolů.Divočina je rozlehlá ale kam se pohneš, pořád máš psychouše v zádech. Myslivec , teď narážka na slovo mysleti, očividně nemyslí a tak skončí..v lese.Někoho vezmeš několikrát klíčem na kola po kebuli , píchneš kudlou a... nic, jedeme dál. Velmi slabý snímek , který kromě plenérů nemá co nabídnout. Vykreslení postav,dramaturgie zápletky se nekoná, motivace jednání útočníka naprosto nulová .Ovšem relativně otevřený konec..., takže .... Jedno shlednutí je maximem možného, stejně jako 1*

• 3.8.2020  14:59
    The Rental (2020)

Luxusní sídlo na skalním útesu zaujme svou podmanivou krásou čtveřici odrostlejších puberťáků , kteří se ho rozhodnou pronajmout.Půlku stopáže snímku vedou otřesné žvásty,řeší vlastní milostné trojůhelníky ,chlastají nebo vyspávají.Když se konečně začne jakoby něco dít a na scénu se dostane šmírák v hororové masce ,tak je za chvíli po všem. Něco ran kladívkem a je možno usedlost chystat pro další osazenstvo...Dějová slátanina která se tváří jako důmyslný psychothriller nebo dokonce horor. Akce v závěru je extrémně šablonovitá , vraždy fádní a jednání postav idiotské. Silně podprůměrný a hlavně zbytečný film , který neumí něčím překvapit nebo dokonce zamrazit.

• 30.7.2020  12:09

Z pytláka je nejlepší hajný, tady se to sice nedá brát doslovně , ovšem jádro pudla se v tom nachází. Dříve bezohledný lovec a pijan se po zmizení dcery stává správcem rezervace.Flašku ještě neodložil, žena ho opustila ale ve své nové roli spatřuje jiný smysl života. Když se u řeky najde tělo jiné dívky a na kameře spatří "lesní obludu" vydá se po její stopě.Případ ovšem řeší i místní šerifka , která sice nechlastá , zato má problémy se svým bratrem.Snímek postavený na obehraném příběhu z divočiny s kriminálním přesahem. Nic , co by vybočovalo z daného žánru. Zábava je to ovšem solidní i s jedním zajímavým polozvratem.Koukatelný thriller kterému dávám poctivé tři hvězdy.

• 25.7.2020  21:56

Český venkov se stává středobodem pozornosti zájmů a průsečíkem událostí v tomto díle. Uvědomělý farář náhodou odhalí tajemství pod jedním obrazem Křížové cesty a tím se dají do pochodu věci které přivedou do Krásného Pole Honzu Zemana Na scéně událostí se objevuje opět agent Bláha který čeká na předání zprávy i peněz...marně.Farář je zavražděn a Zemana čeká nelehký úkol , odhalit vraha v prostředí náboženských dogmat, bizarních postav i obyčejné zlodějiny které se protnou do jediného příběhu, kde klíč k objasnění celé záležitosti i se nachazí v přilehlém ženském klášteře.Řečeno s Jirkou Hradcem: Váš řád je zrušen,vy už nám nemůžete zabránit vůbec v ničem !.Widorova Toccata jako ústřední hudební motiv tohoto dílu je opravdovým zážitkem.

• 15.7.2020  21:47

Modrá světla jako oči krásné ženy nebo pohled na vzdálená města plná luxusu a bohatství ? Co se honí hlavou redaktorovi Čst , který jako zahraniční zpravodaj navštívil již v roce 1961 bar "White Lines" a byl uplacen a posléze vydírán Arnoldem Hacklem ke spolupráci.Holan se rozhodne rozehrát vlastní velmi nebezpečnou hru s vidinou tučného šeku v Librách. Pro realizaci svého plánu vyhledá i bývalou Hacklovu milenku , každý však hraje vlastní hru. Holan hraje vabank a když se najde tělo jeho pražské milenky , jenž mu poskytla tajné informace z Akademie věd , začíná kriminální případ i pro Honzu Zemana.Obchod s informacemi za kterými se jde přes mrtvoly není ničím novým na pozadí událostí v Československu v roku 1963 je však propojením krimi a špionážního snímku.Snímek navazuje na díl Bílé linky a vyrcholí zde události z roku 1961.Nechybí zde ani zmínka o uprchlých nacistických zločincích kteří našli azyl , pod ochranou tajných služeb v západní časti Německa.

• 15.7.2020  21:20

Začátek 60. let 20. století se v Československu nese na vlně lehkého celospolečenského uvolnění. Tak alespoň vypadá atmosféra z novinových článků a filmových žurnálů. Zdání však klame. Kontrarozvědka dostává informace z různých zdrojů od svých agentů, že protivník šikuje velkou akci namířenou proti ekonomickým i politickým zájmům v ČSSR. Když se ohlásí jeden z nejlepších zvědů , agent "Stardust" a žádá o naléhavé setkání v Berlíně, rozjíždí se v Praze akce na rozpracování hesla: White lines.Kalina s Žitným pozvou Zemana na schůzku , ten totiž cestuje do Berlína na kriminalistický kongres. Dostane však příkaz situaci jen monitorovat , protože do hlavního města Německa míří i jeho starý známý ...Tento díl popisuje situaci v Evropě ještě před vznikem "Berlínské zdi" kdy informace, vynálezy a výzkum mají nesmírnou cenu .Jedni je chtějí získat, druzí chránit.Nic nového ani v dnešním , současném, světě. Solidní špionážní díl , který je zároveň úvodem do dalších událostí které v této linii dojdou vyvrcholení o dva roky později ve snímku Modrá světla.

• 13.7.2020  21:39
    Díra (2009)

Laciný , šablonovitý film evidentně určený pro náctileté publikum. Každý má nějaké své vnitřní běsy , pocit strachu a ohrožení. V tomto snímku se dozvíme, že není díra jako díra i když několik hezkých se tam skutečně najde. Matka se dvěma syny putuje Amerikou a nikde se moc neohřeje, jejich kočovná společnost zakotví někde v provinčním městečku a dobrodružství může začít , když ve sklepě najdou poklop který hoši otevřou... Dál už si to můžete interpretovat sami dle tradičních klišé a ohraných tisíckrát viděných snímku podobného ranku.Naprosto žádná snaha o něco nového, nebo dokonce zajímavého. Propojení žánrů tady spíš funguje jako pěst na oko , než něco co by mělo udělat snímek atraktivním. Na druhou stranu jako pohádka pro odrostlejší puberťáky to v rámci jejich věkové kategorie snad může fungovat.

• 13.7.2020  21:25

Postapokaliptický snímek o putování manželského páru za příbuzenstvem ,kde by mohli opět najít sami sebe a snad lepší budoucnost. Svět už není jaký býval dřív. Dnes se řídí pravidly gangů které mezi sebou soupeří a jako hobby nové doby loví ty kteří nechtějí žít jako oni. Pokud čekáte akční jízdu jako v legendárním snímku Mad Max 2 z roku 1981 , tak jste na špatné adrese. Trailer sice něco podobného slibuje ale je to naprostá mystifikace.Tady máme nezáživně a místy až hloupě podané vyprávění o dvojici která se pohybuje v panoptiku obrazů a figurek které se zjevují jen nějakým samospádem bez ladu a skladu. Temný svět vypálených měst ,zkázy a zmaru ? Kdepak , uklizené pokoje , zastřižené trávniky v kontrastu s ochotnickými kostýmy členů gangu působí jako parodie na tento žánr. Kdo k tomu na ČSFD přiřadil kategorii horor?..To už je opravdu mrazivé! Béčkový snímek každým coulem který stačí shlédnout jednou a rychle zapomenout.Nic nového tady tvůrci nevymysleli a tak jedna * je velmi milosrdné hodnocení.

• 2.7.2020  12:48
    The Clearing (2020)

Otec má komplikovaný vztah se svou dcerou, situaci se rozhodne řešit pobytem v horách. Jako bývalý skaut se snaží aby jeho ratolest našla i jiné hodnoty v životě než jsou počítačové hry nebo internet.Situace se pro oba však dramaticky změní ve chvíli, kdy se přes noc stanou z ostatních táborníků zombie. Nastává boj o život...Céčkové provedení snímku formou i obsahem. Jeden karavan, nestartující auto (jak jinak, že..) tlupa otrapů co lační po krvi někde na kraji lesa, jsou kulisou pro skákaní z karavanu na auto, případně obrácně. Několik ran z revolveru , trocha kopanců v kombinací s údery kladivem jsou náplní většiny stopáže .Někteří z nás , zřejmě naivně, čekali , že dojde v rámci žánru k nějaké invenci. Přece jen zkušený skaut by se mohl pokusit o výrobu nějakých pastí, potažmo zbraní pro likvidaci té hordy prudičů.Nic takového však autory tohoto filmu zřejmě nenapadlo a tak natočili nudnou ohranou selanku která brzy právem zapadne do kouta . Není potřeba se k tomu víc vracet.

• 25.5.2020  15:27

Sebestředný nakladatel se chystá vydat poslení díl knižní trilogie která je čtenářským bestsellerem . Pro co největší zisk se rozhodne pro netradiční pojetí.Pozve několik překladatelů do přísně střeženého bunkru aby pracovali souběžně na překladu jediného textu který má v kufříku.Každý den mají přeložit 20 stránek.Bezpečnostní opatření mají zabránit úniku dříve než kniha vyjde najednou po celém světě. Za nějaký čas se však ukáže ,že tajemství není v bezpečí.Nakladateli chodí maily s žádosti o výpalné ,pokud nezaplatí bude kniha volně dostupná na netu.Kdo je ten co požaduje peníze? Jak se dostal k informacím a jak posílá zprávy když všichni museli odevzdat mobily? Co vlastně vyděrač žádá...? Snímek má slibný rozjezd i slušný nápad ovšem záhy sklouzne k intelektuální žvanírně, citatacím různých autorů a osobním dilematům a nočním můrám překladatelů.Napětí je kolísavé a dějové zvraty spíše kosmetické se skřípající logikou proveditelnosti jednotlivých událostí.Závěrečné rozuzlení je pak silně překombinované.Pro znalce literatury to může být zajímavý počinek jak sestavit literární thriller .Na jedno shlédnutí to není zcela marné, ovšem žádný hit to není.

• 24.5.2020  13:59
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Kulinářsko-rétorické orgie v podání J. Babicy na tv NOVA. Nekonvenční "zábava" této stanice která hlavní postavu své "show" prezentovala jako KUCHAŘE , který strávil u tohoto řemesla řadu let v Německu. Co tam opravdu dělal? Na základě toho co jsme viděli je možné , že to nebylo ani škrábaní brambor ale spíš pucování hajzlů.Nemá smysl rozebírat všechny jeho šlichty, blafy a jedy za které by se nemusel stydět kdejaký chemik.Na některé věci je však třeba upozornit. Díly jako třeba :"Balon" ,"řízek Hawai" nebo ultra projímadlo "Plněná kapusta" lze shlédnout pouze na vlastní riziko a v žádném případě se o nic takového v kuchyni nepokoušejte !! Verbální prezentace jeho "receptů" je na podobné úrovni. "Dáme trochu sole" , "žloudek" a pak to "prokvedláme" možná vejdou do kuchařského Esperanta .Pokus o "lidové" podání kulinářských specialit z celého světa , jakož i těch našich se totálně míjí účinkem.Jednou, ovšem zdaleka ne jedinou "perlou" je díl :Španělský ptáček a jeho původ. Tohle už není jen kulinářský nebo rétorický blábol ale i historický masakr.Babica je naprostý neumětel a na Nově pracují diletanti, kteří neumí dramaturgicky ale ani odborně "mistra patlala" trochu korigovat .Žumpa.

• 15.5.2020  09:57
    S Babicou v karanténě (TV pořad) (2020)

Jirka šlichta opět v akci.Nová série hlášek navazuje na jeho již legendární výroky:"když nemáme italský sýr , tak tam dáme český,pokud nemáme český tak tam nedáme žádný!" V těchto nových dílech se seznámíme s tím, že kapustu do polévky dáme, protože je zdravá .Pokud ji nemáme tak ta dáme něco jiného.Tento pořad má ryze zábavní charakter a tak si Jirka spíchnul špagetovou kejdu a jiné "speciality". Škoda , že nám v závěru každého dílu nedal doporučení ,že konzumace pouze na vlastní nebezpečí.Dobrou chuť Jyrko.

• 8.5.2020  13:29

Bitva o Ostravsko 1945. Dokument vyprodukovaný lokální televizí Polar, který popisuje události naší země z let 1939-1945 s hlavním záměřením na jednu z největších bitev II.světové války na našem území.Archivní snímky se zde prolínají s kvalitně zpracovanou počítačovou animací a skvělým i podmanivým komentářem Pavla Rímského. Pro mnohé bude asi překvapením polská okupace Těšínska a Karvinska v roce 1938.Zvlášť v dnešních časech , kdy je cílená tendence překrucování historie je tento snímek počinkem nevšedním. My starší si u toho trochu osvěžíme paměť, mladí by pak měli vědět kdo nesl hlavní tíhu válečných útrap , jakož i to , že válka se rozhodla na východní frontě a odkud přišlo osvobození naší vlasti. Smekám před tvůrci tohoto díla. Okamžitě ukládám do osobního archívu .

• 8.5.2020  00:11

Sestra lesního ducha ,říkejme ji třeba Lesana se už na tu nudu někde v americkém zapadákově nemohla dívat a tak vyrazila do akce.Mrcha jedna ! Nebude to mít však lehké.Náctiletý hrdina odkojený snímkem Disturbia slídí po okolí , poněvadž u vody s místními křupany ho to nebaví.Když se sousedka začne chovat divně a její synek se bojí , hrdina okamžitě začne jednat. Bleskově nastaruje svůj notebook, najde stránku "čaropedie" a ví která bije! Trocha soli, malinko ohně a máme Kladivo na čarodějnice .Je to celkem mrazivý pocit , hlavně pro diváky kdy ta patlanina dostoupí vrcholu. Ti skauti u obrazovek, co dávali pozor, už jistě tuší, že to je celé klišé od začátku překopírováné z několika snímků co už dávno bavily diváky před tímhle "nervákem".Závěr je samozřejmě pozitivní.Druhý díl bude....

• 6.5.2020  20:22

Československý pokus o mystery thriller. Velmi nezdařený. Nudná atmosféra vystavěná na několika málo hercích , jedné lokaci a něčem co sami autoři vlastně neumí popsat,možná proto aby se tvářili tajemně a sami sebe děravým a nelogickým scénařem neblamovali ještě víc, než je toho divák svědkem u jejich snímku.Snaha o zápletku se míjí účinkem z principu věci,poněvadž film s tím vlastně nepočítá.Manželské drama kde je v hlavní roli dům se dá těžko navodit domácími spotřebiči.Záměr ukázat nebezpečí zneužití nových technologií je velmi chabý a sráží celý dojem ještě níž.Podivinský soused,nájemný "vrah" najatý umělou inteligencí pod dojmem emocionálního vzrušení už dělají z celého díla i trapnou sci-fi.Propojení žánrů vůbec nemá správnou , mrazivou , atmosféru.Celý snímek je tak spíš obrázkové leporelo zabalené do pozlátka nějaké filmařské inovace. Píííp.Vypnuto.

• 26.4.2020  15:45
    Znaky (TV seriál) (2018)

Znamení. Polský seriál z českého sousedství.Soví hory jsou zalesněná oblast na dohled z naších kopců.Toto území během staletí měnilo několikrát majitele a svého času bylo i součástí Českého království. V době II.světové války zde nacisté prováděli řadu geologických, stavebních i jiných prací, mimo jiné na projektech jako byly "Wunderwaffe". Z těchto poznatků také čerpali tvůrci tohoto díla.Seriál však zdaleka není pouze o tom.Jak už u našich severních sousedů bývá zvykem ,napojili do příběhu daleko víc motivů. Dospívající mládež,drogy souboj světské i katolické moci stejně jako linii kriminálního vyšetřování staré a nové vraždy.Na můj vkus až příliš rozbředlosti a odboček z dějové linie. Nedá se napsat, že by seriál neměl tempo ale jede pořád ve stejné rovině dramatičnosti.Nuda to určitě není ale někdy je méně, více.Po řemeslné stránce kvalitka stejně jako nepříliš profláklé a okoukané tváře herců.Určitě zajímavá věc, které by však prospěla menší stopáž.

• 29.2.2020  23:40

Prokletý Attila ! Raboval, mordoval a uváděl v chaos velkou část Evropy aby spočinul pod vrchem Štandl u Frýdku-Místku.Tedy alespoň podle tvůrců tohoto pořadu.Na základě jednoho střípku z vykopávek , ještě ke všemu vzdálenému mnoho kilometrů vytvořit takovou konstrukci? Tak to zase klobouček.Řada z nás slyšela hromadu legend, bájí nebo hospodských historek třeba o králi Ječmínkovi. Zajet do muzea umí kde kdo, kamera se dá koupit za rozumný peníz a scénář v pohodě spíchne jako slohovou práci průměrný školák Parta přátel z ochotnického spolku pak zajistí komparz..Ovšem...ne každý má nadstandardní vztahy na VŠB nebo v České televizi a tak se vysílá Prokletá hrobka.Mimořádně nepovedený díl.Snůška nejrůznějších povídaček bez argumentů v nudném podání.

• 29.2.2020  23:11

České tajemno aneb Arnošt Vašíček opět v akci.Největší záhada templářů je prvním dílem cyklu pořadů vyprodukovaných Českou televizí.Nic proti tomu, jak pobavit diváka-koncesionáře.Má to ovšem svá úskalí. Už v roce 2015 vznikl seriál Labyrint záhad jehož 6. díl o stopáži cca 21 minut popisuje přesně tutéž záležitost.Co víc, další díl Voynichův rukopis je tam rovněž.Celý seriál vysílal tehdy kanál KINOSVĚT.Zvláštní...Další problém spočívá v oficiálním označení producenta , že se jedná o "dokument" Tato záhadologie není dokument ani omylem.Jedná se o pořad zábavního charakteru ,stejně jako svého času pořad, rovněž z dílny České televize s názvem Detektor .Ten byl ovšem za podivných okolností stažen z vysílání.Z jakého důvodu tedy producent přikročil k podobnému projektu ? Záhadu bych v tom nehledal. Je možné, že jde prostě jen o určitý druh kompenzace pro AV za nerealizovaný snímek Krev démona , jenž byl trochu tajemně odpískám těsně před natáčením.Mystérium templářů je určitě vděčné téma i pro naše území ,zpracování pořadu mi však přijde chaotické a nepřináší nic nového co by většina diváků už neznala.Jako tip na výlet do Jindřichova Hradce, Vsetína nebo Prahy však ujde.

• 8.2.2020  23:11
    Vysoká hra (TV film) (2020)

Spravedlivá, nezávislá a demokratická Česká televize nám nabídla snímek ze současnosti na téma moci, korupce a politických intrik. Je to trošku nošení dříví do lesa ale proti gustu žádný dišputát. Příběh trochu plochý a naivní.Myšlenka, že ti kteří společnost ovládají mají své lidi pouze u Policie,tajných služeb nebo v advokacii je nebezpečná iluze. Občané si tvoří názor ,alespoň mnozí určitě, podle toho co jim sdělí média.Co se bude vysílat a jak se daná informace bude prezentovat to je úplně jiná hra o které však ve filmu není nic...Investigativní novináři a média obecně by se klidně mohli zajímat o podivné hospodaření velkých pražských firem , v jedné z nich má tuším paní redaktorka Witowská příbuzného , to by však byl jiný příběh který musí natočit jiná tv než ČT.Udělat vlastně ze všech vysokých policejních důstojníků kteří ve filmu vystupují poskoky politiků je celkem nevšední pojetí.Naopak fízlování kohokoli odposlechy,kamerami a jinými prostředky je reálný hnus všedního dne.A tak zde máme politické drama které je celkem fádní i nudné aby si dělný lid měl myslet, že se někdy dozví pravdu .Celkový dojem je takový, že zítra není proč se k něčemu podobnému vracet.Bylo natočeno, odvysíláno.Honoráře se inkasovaly a karavana jde dál...

• 25.1.2020  14:13
    Haunt (2019)

Nudný klaun s několika kostýmově zaměřenými kámoši nachystal "zábavu" pro přihlouplé študáky. Zřejmě se zhlédl v podobně naivních snímcích které sledoval na netu zavřený někde ve sklepě.To pak prostě v jednom něco uvízne, třeba pod postelí nebo tak nějak...Nezáživná vyvražďovačka kdy si přejete ať je všechny vezme čert bez ohledu na to jestli mají masky nebo ne.Dějová linie velmi přímočará , což určitě uvítá každý kdo má tento žánr rád.Tvůrčí invence veškerá žádná , jen kopírka všeho možného co už tady bylo.Strašidelný dům bez atmosféry, toporní herci i neherci v selance na říjnový podvečer. Prostě taková nuda ve vybydleném baráku někde kousek u Vystrkova.Ámen

• 15.1.2020  01:27

Parfém:příběh záludnosti.Pokud očekáváte historickou krimi s vyšetřováním v realiích 18. století v honbě za dopadením pachatele mnoha vražd, potom jste zcela na špatné stopě.Tom Tykwer nám servíruje osobitý, esenciální příběh bizarního tvora který svůj zvrhlý život zasvětil vůni.Příběh lehce namixovaný alchymií s odkazem na starý Egypt ,kdy bylo touhou všech zasvěcenců získat "božskou esenci" jako veledílo snažení.Snímek celkem stylově popisuje v rámci obrazového projevu Francii první poloviny 18. století se svou syrovostí ,kvalitní herecké obsazení je rovněž kladem.Dále už však pozitíva končí.Monotématické až prostoduché líčení života magora který se patlá ve voňavkách aby vraždil a vraždí aby se patlal ve voňavkách. Nudné a stereotypní popisy jednotlivých mordů jako příběhová selanka.Závěrečných deset minut je pak zcela mimo mísu.Snad jako pokus režiséra o jeho vlastní ztvárnění davové psychozy.Pokud se chcete podívat na velice solidní krimi z podobného ranku,sáhněte po snímku Sweeney Todd z roku 2006.Tomu tahle slátanina nesahá ani po kotníky.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9