Napospas osudu (2014)

Hodnotiť danú kategóriu filmov ako "odpad" skutočne nie je adekvátne. Nízky rozpočet, kresťanská tématika, remake. Už tieto samotné parametre predurčujú film ku komerčnému neúspechu. Objektívne však je spracovane na tento žáner výborné a dokonca aj Nicolasovi som emócie veril. "Tristin" z Gilmoriek si u mňa napravil renomé a ženské predstaviteľky tiež ťahali ako vedeli. Zvyšujem hodnotenie obzvlášť kvôli tomu, aby vystúpilo celkové "skóre". Je nízko hlavne kvôli predsudkom a nepochopeniu témy. Fajn film.

Cesta do nemožna (2019)

Cesta do nemožna - film, ktorý je už na prvý pohľad žánrovo a vizuálne inšpirovaný Kar(e)lom Zemanom (ani podobnosť názvu s jeho Cestou do praveku, nebude len tak čisto náhodná). Vtipná paródia, avšak nie nevkusná. Vo filme vidíme odkazy na iné umelecké diela (Cesta na mesiac od Georges Melies, Americká krása, maľba Posledná večera od Leonarda da Vinciho)... Poviem vám úprimne, české a slovenské filmy nemám rád. Ale tento je poctou nielen Zemanovi, ale samozrejme (pre mňa až dodatočne) stvárneným hlavným postavám.

Skejťačka (2021)

Davam tomu takych 60% ale povedzte mi, preco to odrazu sekli a pustili zaverecne titulky? :-O Mala svadbu ci nie? Skoncila s cudzim, alebo so svojou laskou? Otec sa zmenil, alebo ju potrestal aj teraz? Beloška Jessica našla nejaké svoje korene? Aké bolo "kráľovnine" tajomstvo z minulosti? Film bez konca. Nielen s otvorenym koncim, ale bez konca. Divné spracovanie príjemného rodinno-dramatického príbehu. Hm.

Láska má pět písmen (2007) (TV film)

Veľmi prekvapivé na tomto filme je, že vo svojej kategórii jednoduchých filmov tu sú naozaj rozumné dialógy a pomerne príjemné postavy. Keď máte chuť na romantický film, kde nikto neumrie, dej nie je priveľmi dramatický a skončí sa dobre, potom si pozrite v pokojnej atmosfére túto oddychovku :-)

Horské příšery (2013) (seriál)

Nikdy nič neukážu, nikdy nič naozaj nechytia. To sú hneď minimálne 2 hviezdy dolu. Inak celkom fajn napínavé "Nič".

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Veľmi precízne spracovanie, citlivo vytvorené, vkusné a zábavné, neprehnané. Touto formou nepokazili charaktery ani dej seriálu. 2 hodiny sú dokonca málo :-)

Můj soused zabiják 2 (2004)

Ten umrančaný Bruce Willis tu bol niekedy až prehnaný a niektoré postavy nesympatické. Ale inak Chandler je stále Chandler :D a zvyšok priemerne fungoval :-)

Rodina na baterky (2021)

Za negatíva považujem iba prerobotizované blikajúce pasáže, ktoré vyslovene vytrhávali diváka z atmosféry a kazili nádherný dej i myšlienku. A takisto priľahké riešenia vo finále (šoférovanie jednou rukou popri telefonovaní, skrutkovač postačil na extrémne zabezpečený systém, temné stroje versus mama). Bolo by to úplne dokonalé.

Mortal Kombat (2021)

Splnilo to všetko, čo sme si od toho mohli slubovať. Navyše, je vidieť ako si tvorcovia dali záležať na easter eggoch a komunikácii s divákom. Fanúšikovia budú nadšení z mnohých, fakt mnohých známych situácií (a predsa film ponúkol dosť nového). Pre ostatných to bude jednoducho dobrý film (a treba uznať aj kritiku, nie všetky efekty či herecké snahy tu boli dobré, no v tomto žánri o ne ani nejde). Pre nás fanúšikov ja perfektný, divák sa dočká mnohých easter eggov a tvorcovia skvelo komunikujú s publikom. Taký servis pre diváka, ktorý na to čakal od 1995, 1998, 2001 (filmy a seriál). Ale treba to brať s rezervou, ak nie si fanúšik. Sú tam slabé herecké výkony aj efekty - pretože ich film nepotrebuje  Dej veľmi nečakajte - stretnú sa a budú robiť bum bác  Samozrejme musí to byť na rôznych miestach, nech sú zaujímavé (pre nás fanúšikov známe) kulisy. Ale myslím, že to predsalen malo aj pridanú hodnotu (no nechcem spoilovať).