Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Nebyť absurdností a naťahovania vo finále, dal by som plných päť hviezd! Perfektné. Paráda. Výborný žáner, skvelá myšlienka, príbeh utkaný kombináciou Truman Show a Matrixu, s prvkami Jumanji... :)))

Prázdniny v Římě (1953)

Na dnešné očakávania nedokončený záver (pre niekoho dokonca zlý, nešťastný) ako napríklad pri známom mimozemšťanovi E.T. Inak veľmi svieže, pokojné, romantické a vtipné. Stará klasika a oddychovka.

Sunshine (2007)

Chcel som napísať rozsiahlejšiu recenziu...ale ten umelý scifi-hororovo-alien-masaker-trápny zvrat ku koncu bol vážne odveci. Kde sa vzal, tu sa vzal, tam kde nik nemohol žiť, odrazu dlhodobo žije potvorka z Resident Evil. Dlaň na tvári, prekrúcam oči, pokazený dobrý film. Koniec hlásenia.

Byť zdravý je výhra (2021) (pořad)

Treba si uvedomiť, že sa vysiela každý deň a nielen v tú prvú nedeľu. Zvyšok (napr. dnešok 17.8.2021) je zatiaľ zvládnutý fajn. No a hlavne sa treba zbaviť predsudkov a nazerať na reláciu z pohľadu filmových (televíznych) divákov a fanúšikov - hodnotiť kameru, strih, efekty. A nie vyjadrovať sa podľa toho, či sme za alebo proti očkovaniu.

Napospas osudu (2014)

Hodnotiť danú kategóriu filmov ako "odpad" skutočne nie je adekvátne. Nízky rozpočet, kresťanská tématika, remake. Už tieto samotné parametre predurčujú film ku komerčnému neúspechu. Objektívne však je spracovane na tento žáner výborné a dokonca aj Nicolasovi som emócie veril. "Tristin" z Gilmoriek si u mňa napravil renomé a ženské predstaviteľky tiež ťahali ako vedeli. Zvyšujem hodnotenie obzvlášť kvôli tomu, aby vystúpilo celkové "skóre". Je nízko hlavne kvôli predsudkom a nepochopeniu témy. Fajn film.

Cesta do nemožna (2019)

Cesta do nemožna - film, ktorý je už na prvý pohľad žánrovo a vizuálne inšpirovaný Kar(e)lom Zemanom (ani podobnosť názvu s jeho Cestou do praveku, nebude len tak čisto náhodná). Vtipná paródia, avšak nie nevkusná. Vo filme vidíme odkazy na iné umelecké diela (Cesta na mesiac od Georges Melies, Americká krása, maľba Posledná večera od Leonarda da Vinciho)... Poviem vám úprimne, české a slovenské filmy nemám rád. Ale tento je poctou nielen Zemanovi, ale samozrejme (pre mňa až dodatočne) stvárneným hlavným postavám.

Skejťačka (2021)

Davam tomu takych 60% ale povedzte mi, preco to odrazu sekli a pustili zaverecne titulky? :-O Mala svadbu ci nie? Skoncila s cudzim, alebo so svojou laskou? Otec sa zmenil, alebo ju potrestal aj teraz? Beloška Jessica našla nejaké svoje korene? Aké bolo "kráľovnine" tajomstvo z minulosti? Film bez konca. Nielen s otvorenym koncim, ale bez konca. Divné spracovanie príjemného rodinno-dramatického príbehu. Hm.

Láska má pět písmen (2007) (TV film)

Veľmi prekvapivé na tomto filme je, že vo svojej kategórii jednoduchých filmov tu sú naozaj rozumné dialógy a pomerne príjemné postavy. Keď máte chuť na romantický film, kde nikto neumrie, dej nie je priveľmi dramatický a skončí sa dobre, potom si pozrite v pokojnej atmosfére túto oddychovku :-)

Horské příšery (2013) (seriál)

Nikdy nič neukážu, nikdy nič naozaj nechytia. To sú hneď minimálne 2 hviezdy dolu. Inak celkom fajn napínavé "Nič".