Saw: Hra o přežití (2004)

Poďme sa tentokrát ponoriť hlbšie do teraz už predlhej Saw série a začínam prvým dielom. V dobe uvedenia tento film spôsobil obrovský poprask, nielen v hororovom subžánri a musím uznať, tento snímok má silu a shock efekt dodnes. Veľmi pekné dejové twisty. James Wan a jeho svieži vietor do horroru, kedy viac menej na začiatku nového milénia vládol slasher. Výborný strih scén vytvára krásne klusavé tempo rozprávania. Pár vecí zráža hodnotenie, napriek tomu je prvý diel Saw dnes už v horore asi naozaj klasikou. Pekné štyri * na začiatok.

Agnostic Front: Live at CBGB (2006) (koncert)

Krásny plný počet udeľujem najmä pre úžasnú autenticitu koncertu v klube, kde sa písala hudobná história. V podstate veľmi intímne, kontaktné vystúpenie, ale s obrovskou dávkou energie, ktorá vám vybije poistky. Dlhé pohľady do publika na tváre ľudí vám dovolia koncert precítiť. Zaslúžene 5* aj napriek trochu nižšej technickej stránke záznamu, ale to k tomu predsa patrí. New York hardcore!

Zázračné kouzlo (2015)

Nie veľmi vydarený výlet do fantazijného sveta pripomínajúceho minimojov. Najprv som bol trochu v rozpakoch, či sa nedívam na film, určený pre oveľa mladšieho diváka. Ale pomerne prekvapivé (dve!) milostné zápletky sú oproti tomu možno až príliš dospelé. Muzikálovosť filmu, tvorená najmä staršími prespievanými hitmi, ma nezaujala, skôr rušila. Ale chválim kvalitnú a peknú vizualizáciu príbehu. Trochu slabota, za dve hviezdy.

Agent Carter - Season 2 (2016) (série)

Oproti prvej sérii to je pokles dolu. Akoby sa zmenil prístup k danej téme. Dej sa vyrozpráva len veľmi pozvoľným, zdĺhavým tempom. Agentka Carterová je tentokrát už v úplnej inej pozícii než bola predtým a akosi mi celé dianie pripadá už bez iskry, bez očarenia. Veľmi veľa prvkov sa kopíruje z predchádzajúcej série a aj preto ma už nebaví to, čo ma bavilo na agentke predtým. Stretávame sa tu podľa mňa aj s veľmi slabým zapojením do celkového sveta marveláckeho gigantu. Hayley je tu ale opäť neskutočne okúzľujúca. Za tri hviezdy.

Stay Alive (2006) odpad!

Nemôžem dať ani jednu hviezdu. Všetko zle. Nepekné vizuálne efekty neospravedlňuje ani rok vzniku filmu. Samotná zápletka je vyslovene infantilná, hráčske prostredie tu vyznieva nechcene smiešne. V tomto duchu sa následne nesú aj všetky dejové linky, zápletky a zvraty. Logika je v prdeli, riešenia sa hľadajú vycucaním z prsta alebo prečítaním rodinného Kladiva na čarodejnice. Film je úžasne nestrašidelný a celkovým vizuálom sa radí skôr ku filmom televíznej produkcie. Zlí herci však oduševnene bojujú s prkenným scenárom až do konca. Parazitovanie na mene Alžbety Bátoryovej ani nebudem komentovať. Nič, odpad.

Mezzo DSA (2003) (seriál)

Ďalší prírastok do sveta Kite, tvorcu Jasuomi Umecua. Podivný mix akcie, kriminálky, sci fi, cyberpunku, mysteriózna a ďalších žánrov, pôsobí nesúrodo a často chaoticky. Dej je strelený a posunutý trochu do infantilnej roviny. Preč sú časy brutality a hentai z predchádzajúcich dvoch filmov. Jednotlivé príbehy obsahujú klišé na klišé a z tohto pohľadu vám to nič neponúkne. Animácia tiež len priemerná, i keď to má miestami aj solídne nakreslené scény. Chválim ale nápaditú hudbu. Vcelku nuda, iba na vyplnenie času. Za jeden a pol *.

Sebevražedný oddíl (2016)

Trochu nerád musím priznať, že toto je rozčarovaním. Zaujímavý potenciál vo forme atraktívneho vizuálu a neokukaných postáv je poctivo zadupaný do zeme a výsledkom je len sterilný a cez šablónu natočený komixový film. Síce niektoré momenty stoja za sústredenú pozornosť (Harley Quinn), iné zaujmú okamžite aby vás následne nepresvedčili (Joker). Chválený soundtrack je pre mňa len obohraná odtrhovačka, vytvorená po vzore Guardians Of Galaxy. Len priemer za tri hviezdy.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Musím povedať, že mi nejako extra nevadilo nič z vytýkaného - ani Depp, ani zápletka. Humor nie vždy funguje, ale často je podľa mňa film vtipný (najmä Paul Bettany). Depp hraje Petra Sellersa alebo Stevea Martina a prítomný je snáď aj Hercule Poirot. Závan klasických detektívok je tu viac než mohutný, chýba ale trochu väčší vtip a nápaditosť. Na konci ostáva len pocit rozpačitej znudenosti, napriek dokonalému aristokratickému kníru. Priemer, za tri hviezdy.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999) odpad!

Veľmi som chcel dať aspoň jednu hviezdu, ale asi ozaj nie je za čo. Veľmi plytký dej, ktorý bez problémov nasekáte do jednej dvadsať minútovej epizódy seriálu, je tak neskonale naivný a hlúpučký, že sa tu dostávame na úroveň jednoduchého rodinného filmu. Miestami sme dokonca v mexickej telenovele, fakt. Logické prestrelenia ani neriešim. To talianske drevo v hlavnej mužskej úlohe snáď nedokáže zahrať ani tú základnú emóciu, aby som mu niečo veril. Jednoznačne najslabší diel celej série a nechajte už prosím tú Zuzanu na pokoji. Odpad.

Batesův motel - Série 4 (2016) (série)

Na štyri hviezdy hodnotenie dvíham až po posledných dvoch častiach. Predtým je to totiž celkom rozťahaná nuda, kedy je gradácia k efektnému finále len veľmi pozvoľná. Normanova psychika sa v liečebni rozoberá podrobne a Freddie Highmore tu rozohráva svoj herecký koncert, ktorý pokračuje do poslednej minúty série. Jeho Norman Bates je pôsobivý a efektný. Dej sa sústreďuje už len v podstate na tri hlavné postavy a nie je viac pochýb, že Normanov fatálny prerod je na spadnutie. Zvedavý na poslednú sériu.