Ďáblův advokát (1997)

Aneb jak Hackford předvedl dokonalou hru s divákem! Sledování The Devil's Advocate je něco neuvěřitelného. Vše začíná s naprosto poklidnou atmosférou, a zhruba od poloviny filmu se krásně, rovnoměrně stupňuje, a vyhrocuje. Poslední půl hodina je pak naprosto pekelná, a o posledních deseti minutách ani nemluvím! Zkrátka - sekunda, co sekunda, minuta, co minuta, se film stále zlepšuje, a nabírá obrátky. Neuvěřitelné! A k tomu tady máme přímo pekelné trio - neuvěřitelný machr Al Pacino, který hráje úžasně, krásná Charlize Theron, která rovněž předvádí perfektní výkon, a celé to zakončuje ne méně, než jeho kolegové, perfektní Keanu Reeves. Zkrátka. TOHLE SE POVEDLO!

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Na to, že se jedná pouze o Direct to DVD záležitost, to opravdu nebylo špatné. Vydržet tři hodiny u TV filmu bez toho, aniž by se člověk nějak nudil už něco znamená. Efekty byly na svou třídu (D2DVD) velice dobré, a filmu to celkově dodávalo "uvěřitelnější" atmosféru. Hudba byla rovněž dobře zvolena, a u hereckých výkonu se nedá říct, že byly špatné. Zkrátka průměrná záležitost mezi filmy, které jdou do kin, a perfektní mezi Direct to DVD.

28 týdnů poté (2007)

Oproti prvnímu dílu je zde vidět nehorázne zlepšení. Konečně sledování zcela nenudí, objevuje se o hodně více akce. Atmosféra je konečně trošku normální, jelikož ta ponurá z prvního dílu byla opravdu deprimující. Film se tedy velice zlepšil, pořád mu ale k dobrému filmu něco chybí.

28 dní poté (2002)

Tak tohle Boyle zrovna nezvládl. Stejně jako bývá zvykem u jeho filmů není toto vyjímkou, a je zde značně ponurá atmosféra, celkově se film táhne od ničeho k ničemu, a celkově je to nehorázna nuda. Jediným plusem celého filmu jsou asi herecké výkony, ale ani ty nedokážou tuhle slátaninu vyvést mezi slušné filmy.

Paranormal Activity 2 (2010)

Po ne zrovna vydařené jedničce, jsem uvažoval, že na dvojku dokonce zajdu i do kina. Díky bohu, že se na netu již válí DVDrip, jelikož jít na tohle do kina by byly absolutně vyhozené peníze. Nepěknou tlustou herečku, alespoň nahradila o hodně pěknější S. Grayden. To bylo ale tak asi jediné plus celého filmu. Atmosféra zde klesla na totální minimum, a zatímco jednička mě klidným nenechala, a byl jsem relativně zvědavý co bude dál, co se stane, tak ani tohle minimum ve dvojce nebylo. Leknul jsem se jen jednou, a to bylo ještě takové napůl. Že bych nějak vyskočil zleknutím, tak to se v žádném případě říct nedá. Dvě hvězdičky s nadsázkou.

Paranormal Activity (2007)

Neustále se ke mě dostávájí zprávy typu, jak je Paranormal Activity hrůzostrašný, jak perfektní strašidelnou atmosféru má, jak skvělý je to horor, v Americe dokonce zakázali trailery na druhý díl. Ale je tomu opravdu tak? V žádném případě! Film jsem sledoval ve 12té hodině večerní, v domě jsem byl sám, na sobě sluchátka, všude absolutní tma, a ticho, a já si to chtěl opravdu vychutnat. Bohužel, opak se stal pravdou, a film není ani z poloviny tak skvělý jak všichni říkají. Atmosféra byla VCELKU dobrá, nic extrémního se ale nekonalo, ale aspoň mě nenechala klidným. Těšil jsem se na pořádnou dávku lekaček, a hrůzy, to se ale taky nekonalo. Ve filmu jsem se vždy těšil jen na noční záběry, jelikož zápletka přes den nebyla nic extra. Herecké výkony byly přijatelné, tedy až na K. Featherston, ta kromě toho, že by měla zhodit alespoň 20 kilo, hrála docela hrozně, a její výkon nebyl vůbec uvěřitelný. Celkově jediným opravdu dobrým momentem celého filmu byla závěrečná, zhruba dvou minutová scéna. A to je sakra málo!

Drtivý dopad (1998)

Stejný námět jako Armageddon, velice chytlavý film, ovšem při přimém srovnání s Armageddonem jasně horší. Ano, rád si to pustím když nevím zrovna co, film mě vždy potěší, a je velice dobrý. Ovšem králem je zde Bay.

Armageddon (1998)

Vždy jsem srovnával filmy Armageddon a Drtivý dopad, neboť jsou téměř stejné. Nicméně musím konstatovat, že ačkoliv oba filmy byly výborné, Michael předvedl opravdu nehorázně povedenou práci, a je to jeden z opravdového minima filmů, kterým dávám plných 100%! Armageddon je totiž extrémně skvělý výtvor. Nejen, že herci zahráli naprosto skvěle, ale vše bylo ve filmu promakané. Od perfektních efektů, přes výbornou režii, lehkým vtipem, až po skvělý soundtrack. Zkrátka 100% film. Michael Bay je BŮH!

Pohřben zaživa (2010)

Vincenzo Natali předvedl, že dokáže natočit parádní atmosférický horor pouze za použití tří identických studiových interiéru, u kterých se mění jen barva. Pak ale příjde na řado Rodrigo Cortés, který dokáže ne méně atmosférickou záležitost vměstnat do jediné rakve. Námět filmu perfektní, až hrůzostrašný. Já osobně si to, že se probudím v zemi v rakvi raději ani nepředstavuju. Film ale byl natočen takovým stylem, že si člověk až do posledních chvil myslel, že hlavní aktér má stále šanci. A až poslední půl minuta ukáže, že bohužel to štěstí neměl...Ryan Reynolds předvádí neuvěřitelný výkon, hraje jednoduše famózně! S filmem jsem byl tedy naprosto spokojený, a ačkoliv to není film, který by si člověk rád pouštěl znova, byl prostě skvělý. P.S.: Ten údajný rozpočet 3MiO dolarů musel snad připadnout R. Reynoldsovi. Kolik by jinak mohl stát film s třemi herci, (kdy "na plátně" vidíme jen jednoho) jedním telefonem a jednou rakví?

127 hodin (2010)

Danny Boyle dokazuje, že i s jedním hercem ve skále se dá natočit napínavé drama. Ačkoliv jsem věděl, jak tohle skončí, ve filmu jsem hltal každý moment, a musím konstatovat, že soundtrack byl zvolen opravdu parádně, a hlavní herec předvádí skvělý výkon. Nicméně je zde jedna věc...největší chybou v životě Arona Ralstona je, že nedal vědět o tom, kde jde. Co se mě týče, tak tuhle chybu bych rozhodně neudělal. ---EDIT---Následkem toho, že se mi film rozležel v hlavě, a snažím se o naprosto objektivní zhodnoceí z mé stray, ubírám z původních pěti hvězdiček až na tři. Jelikož plný počet si to opravdu nezaslouží, a čtyři hvězdy je asi pořád moc. Chlap byl blbej, nikomu nic neřekne, jde do nebezpečných oblastí, a pak to dopadá tak jak to dopadá.