Uprchlík (1993)

Film má perfeketní námět, bohužel na plátně již tak perfektní není. Chybí tomu světlé momenty. Není zde žádná akčnost ani atmosféra. Jediné co je zde světlé je skutečně osazenstvo. Tommy hraje skvěle, a Harrison jak někdo poznamenal - "nudně" - no, zkuste se vžít do kůže toho, koho Harisson hraje, a změníte názor. Hraje rovněž skvěle. Bohužel však herci to nezachrání, a za mě to více než tři není.

Svěrací kazajka (2005)

Existují dva různé typy filmů. Ty, u kterých je happyend na obtíž, a naopak un-happy end je přínosem. Pak je zde druhý typ, který je přesně obrácený, tedy happyend je vítán, a un-happyend je na obtíž. Tenhle film spolu s Frekvencí budiž důkazem, že druhý typ skutečně existuje. Začátek je zde pomalejší, a většina lidí vč. mě to bere jako psycho. Postupem času se vám ale film začíná líbit víc a víc, a zjišťujete skvělost tohoto snímku. Film graduje, a konec je skutečně perfektní. Hlavní aktéři zde předvádějí opravdu špičkový výkon, a skvělá hudba dopomáha k super atmosféře. Povedlo se to. How much time do we have?

Nepřítel státu (1998)

Bratři Scottové prostě umí. Ať už právě Tony, nebo starší bratr Riedley, oba točí pecka filmy. Tenhle snímek budiž toho důkazem. Perfektní akce od začátku do konce, geniální scénář, super soundtrack. Nenudil jsem se ani jednou jedinkrát. A zatímco u jiných filmů si člověk říká, kdy už to skončí, taky si člověk říká přesný opak - hlavně ať to nekončí. Will i Gene hrají "nečekaně" perfektně, Jon Voight co by záporák rovněž. Co se mě týče - absolutní spokojenost s tímhle snímkem!

Pevné pouto (2009)

Rozhodně zajímavý film, který je skvěle napsán, a ještě lépe natočen. Jakcson dokazuje, že jeho kvality tkví především právě ve Fantasy filmech, a já tomuto snímku nemám absolutně co vytknout. Herci byli báječní, i přes všechny ty kritiky, to všichni zahráli na jedničku. Bez vyjímky. Soundtrack doplnil perfektní atmosféru, a ačkoliv někomu tento snímek nemusí být pochuti, já jsem ho sledoval se zatnutým dechem. Bravo Petře, bravo!

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Tak tohle rozhodně není můj šálek kávy. Hanks i DiCaprio jsou skvělí, ale to je tak všechno. Člověk se občas zasměje, a víc od toho nečekejte. Příběh je různě spletitý, což někomu vyhovuje, někomu ne. A vzhledem k tomu, že já patřím do té druhé skupiny, promiň Steve, ale lepší než tři to nebude.

Život s Louiem (1995) (seriál)

Seriál na kterém jsem vyrustál, a rozhodně nejlepší animák s pořádnou dávkou humor! Konkurenci nemá ani v Simpsonech. „Jen tak ze zajímavosti, kolik ti za to auto nabízel?“ „Pět tisíc dolarů.“ „Pět tisíc?!“ „Ale tati, vždyť to auto miluješ!“ „Miluji i tvou matku, ale pět tisíc je pět tisíc!“

60 sekund (2000)

Pět hvězdiček, bez otálení, či výčitek. Bavil jsem se u toho, nejdnou i zasmál. Rychlé auta, perfektní herci, super soundtrack. Co víc, si může člověk přát? A skvělá Eleanor!

Počátek (2010)

Nolan stále dokazuje že na to prostě má! Bravurní scénář, perfektní kamera, parádní soundtrack. Herci zahráli všechny své role na jedničku, a řeknu to asi následně - ani jednou jedinkrát mě nezajímalo kdy už konečně z toho kina vylezu; byla to prostě pecka, ktera nenudila ani jednou! Bez jediného zaváhání dávám plný počet.

Frekvence (2000)

Naprosto perfektní snímek, s geniálním scénářem! Ačkoliv se mi herci moc nezdáli, nutno říct, že jak Quaid tak i Caviezel to zahráli na jedničku! Nemám výtek, závěr je super, zrovna tento film je vyjímka, a sice, by se mi u něj non-happy end nelíbil. BRAVO, HOBLITE!

Bez soucitu (2010)

Next time I say shoot the fucker - shoot the fucker. Původně jsem na to do kina nechtěl jít, a mrknout se až na DVD. No - udělal bych velkou chybu, kdybych do toho kina nešel. Protože film opravdu stál za to! To, že se John Travolta vrátil zpátky předvedl už v Divočákach, Old Dogs nebo The Taking of Pelham, a tady to pouze a jen dokázal znova, jelikož celý film byl bravurní. Ale takový J. Meyers s Johnem taky držel krok, a byla to perfektní dvojka. Bez zbytečných průtahů a keců typu jak svělé to bylo dávám pět hvězd - tehle film se prostě musí vidět! Wex on, Wex off!