Vidím vás (2022) (seriál)

ryan murphy a ian brennan spolupracovali s talentovanými režiséry a vytvořili tento extrémně napínavý masterpiece. nejvíc se mi líbila práce jennifer lynch, jež režírovala další dokonalý seriál, "dr. death". herci byli dokonalí, to samé i postavy, které ztvárnili. moji oblíbenci byli dean a theodora (♥️). příběh byl obestřen tajemstvím, které v první sérii nestihli vyřešit. naštěstí bude druhá série, kde se možná dočkáme dořešení a dozvíme se, co je sakra špatně s deanem (john? vážně? nechceš náhodou vyvraždit celou tvojí rodinu, nebo tak něco?). REÁLNÝ PŘÍBĚH: 657 boulevard se nachází ve westfieldu v new jersey. reální majitelé byli derek a maria broaddusovi. i tento manželský pár dostával děsivé dopisy, pod kterými byl podepsán "the watcher". v seriálu se proplétá několik příběhů, včetně toho o johnovi graffovi. john byl inspirován masovým vrahem, johnem listem, jenž bydlel se svou rodinou v devatenáctipokojovém viktoriánském sídle na adrese 431 hillside avenue ve westfieldu. john list zabil svojí manželku, tři děti a jeho matku a poté zmizel na 18 let (vražda se stala v roce 1971, ne v roce 1995 a list žádné dopisy nedostával)..... ani manželé broaddusovi se nakonec nedozvěděli, kdo je ten tajemný "the watcher"...

Vidím vás - Götterdämmerung (2022) (epizoda)

o můj bože! nevěděla jsem, že do seriálu zahrnou můj oblíbený true crime případ (john list). miluju to!

Kruh (2002)

samara - normální, cool emo účes vs. aidan - psychopat, trapnej účes

Rozhovory se zabijákem: Jeffrey Dahmer (2022) (seriál)

"A sad story with a sad ending." ... uf, tak tohle mě zasáhlo víc, než seriál s evanem petersem. myslela jsem si, že doposud nepublikované rozhovory s jeffreym dahmerem více vysvětlí jeho chování a temnou mysl, ale to se bohužel nestalo. nic nám neosvětlí dahmer, ani právnička, která ho vyslechla - dozvíme se jen basic fakta o obětech a jeffovo dětství. nicméně mě potěšilo, že věnovali část dokumentu zajímavému soudu. je mi líto všech, kteří přišli o své blízké a také je mi líto jeffreyho. nikdo mu nikdy nepomohl. a on pak svojí frustraci řešil tím nejhorším způsobem.

Gabby Petito a její příběh (2022) (TV film)

jakože. docela dobrý "shrnutí případu", ale celkově to bylo nudný. konec ani nedával smysl, protože brian se podle tohohle filmu zastřelil někde v lesíku a pak jeho tělo objevili ve vodě? to mi nějak nesedí! navíc vynechali i brianovo výlet s rodiči ihned po jeho návratu z wyomingu, kde zabil gabby. kam jeli? mohli to udělat zajímavější, například se zaobírat tímhle tajemným tripem. // doporučuji video od youtube kanálu krimi příběhy, tam máte případ vraždy gabby petito zpracovaný líp.

Pan Nepolapitelný (2022)

tyhle životopisný retro snímky o zločincích naprosto miluju. a navíc je josh duhamel strašně sexy! — gilbert galvan jr. jde do vězení za podvody. po 6 měsících uteče a imigruje do kanady. zde započne nový život pod falešným jménem - robert whiteman. najde si ženu a s ní má dítě. robert ale nehodlá žít jako počestný občan a začne vykrádat banky. vždy se převleče za jiného člověka a se svými fikanými plány vykrade až 50 bank po celé kanadě. spojí se s prodejcem šperků a majitelem baru tommym a ten mu jako správný kámoš pomáhá s ilegálními eskapádami. všechno robertovi prochází do té doby, než se rozhodne vykrást obchod se šperky... — natočeno podle skutečných událostí. více info zde: https://www.historyvshollywood.com/reelfaces/bandit (srovnání film vs. skutečnost) || ❝𝐍𝐨 𝐨𝐧𝐞'𝐬 𝐛𝐨𝐫𝐧 𝐛𝐚𝐝. 𝐋𝐢𝐤𝐞 𝐚𝐧𝐲𝐭𝐡𝐢𝐧𝐠, 𝐢𝐭 𝐭𝐚𝐤𝐞𝐬 𝐩𝐫𝐚𝐜𝐭𝐢𝐜𝐞.❞ 🏦💸

Monstrum (2022) (seriál)

na seriál jsem se těšila od roku 2021. odlišný a originální pohled do života obětí jeffreyho dahmera a ženy, která se ho několikrát marně snažila zastavit. evan peters byl dokonalej. kdybych měla seřadit herce, kteří dahmera ztvárnili, tak peters bude na druhém místě. první by byl ross lynch. viděli jsme jeho smutné dětství a dospívání plné hádek a samoty. nahlédnuli jsme i do jeffovo studia na střední škole (pokud byste ze střední chtěli vidět něco víc, tak doporučuji moc zajímavý film my friend dahmer z roku 2017!). — jeffrey dahmer byl podivný člověk. všechny činy přiznal a když ho spoluvězeň bil, tak se nebránil. uvědomoval si, co udělal a chtěl umřít. ale když si to takhle uvědomoval, tak proč si nenechal pomoct? možná protože si myslel, že nemůže s nikým mluvit? john wayne gacy byl pravý psychopat - byl to chameleon, sadista, chtěl mít kontrolu a pak ještě odmítal vinu. jeffrey takový nebyl. oběti uspal a pak až zavraždil. prý aby netrpěli. nechtěl být už nikdy sám... možná na tyhle otázky dostaneme odpověď v conversations with a killer: the jeffrey dahmer tapes. už 7. října na netflixu!