Banda - Co já vím (2020) (epizoda)

- “Now, remember what I told ya.” - “Don’t be a cunt.

Banda - Už musíme jít (2020) (epizoda)

So, what, they’re all starving but one of them’s got a fucking cell phone?

Černý telefon (2021)

vidím v tom toho sinistera. dokonalý retro záběry, napínavý scény.. a ethan hawke byl úžasnej! — někdo si stěžoval na to, že the grabber nemá žádnou backstory. já souhlasím, chtěla jsem o něm (aspoň na konci) vědět něco víc; přece jen to byla nejzajímavější postava. overall skvělej HOROR. (aLe YuMi tO nEbyL hoRoR.. shut up.) || ❝𝐉𝐞𝐬𝐮𝐬? 𝐖𝐡𝐚𝐭 𝐭𝐡𝐞 𝐟𝐮𝐜𝐤.❞ 🎭📞

Sedmikrásky (1966)

✨🍰🌸 “Víš, co? Když se všechno kazí... tak budeme zkažené i my!” 🌸🍰✨

Vždyť já jsem roztleskávačka (1999)

♡✿ ”𝐼’𝓂 𝒶 𝒽𝑜𝓂𝑜𝓈𝑒𝓍𝓊𝒶𝓁!” ୨୧˖⁺ krásná, vtipná, feel-good, estetická komedie, která mě dohnala k slzám… — megan je nevinná blonďatá roztleskávačka. má kluka, ale tak trošku se jí začínají líbit holky. ona to bere jako normální věc, nicméně její rodiče a přátelé ne. pošlou jí tedy do nápravného tábora, kde se má “napravit”. vedou ho přísná vychovatelka mary a “ex-gay” mike (RUPAUL, BABY!). megan se může snažit sebevíc, avšak heterosexuála ze sebe udělat nemůže. a navíc se zamiluje - do holky. || ❝𝐂𝐡𝐞𝐞𝐫𝐬 𝐦𝐚𝐤𝐞 𝐠𝐢𝐫𝐥𝐬 𝐝𝐨 𝐬𝐭𝐮𝐩𝐢𝐝 𝐜𝐚𝐫𝐭𝐰𝐡𝐞𝐞𝐥𝐬. 𝐎𝐫𝐠𝐚𝐬𝐦𝐬 𝐦𝐚𝐤𝐞 𝐩𝐞𝐨𝐩𝐥𝐞 𝐟𝐞𝐞𝐥 𝐠𝐨𝐨𝐝.❞ 🎀💌🌷✦༺

A Killer Next Door (2020)

andrew jones, druhý nejhorší režisér “true crime” filmů (první je samozřejmě daniel farrands) natočil další trapnou sračku o reálném případu, který přeměnil na thriller à la disturbia. radši doporučuju film the stepfather (REMAKE prosím, originál je taky celkem na hovno). — a teď (tohle musím udělat u všech snímků od jonese lol) vám, místo smysluplné recenze, sepíšu to, co nedávalo smysl nebo co mě nasralo: 𝟏. angličani se snažili mluvit americkým přízvukem, většině to nicméně nevyšlo a spíš zněli jako irové zkřížení s britama (hlavně ten její táta tvl); 𝟐. film se má odehrávat v 80. letech, ale i tak vidíme moderní auto z 21. století; 𝟑. nikdo z postav nemá periferní vidění; 𝟒. týpek vypadá po 18 letech ÚPLNĚ STEJNĚ; 𝟓. herci neuměli hrát, trapný střihy,…. jediný plus byl ten námět. ★ kdo byl john list? americký masový vrah, jenž v roce 1971 vyvraždil celou svojí rodinu. udělal to kvůli tomu, aby “zachránil jejich duše před hříšným životem”. mnoho lidí nicméně věří tomu, že to udělal kvůli dluhům. john byl velmi tichý a neudržel si dlouho práci. byl vyhozen a místo toho, aby uznal chybu a řekl o vyhazovu rodině, je chladnokrevně zabil. chtěl začít úplně nový život - s novým štítem, novou rodinou a hlavně bez dluhů. utekl do jiného státu, našel si manželku, začal chodit znovu do kostela a stal se součástí komunity. po 18 letech se objevil v pořadu “america’s most wanted”; přesněji jeho busta. sousedka ho ihned poznala a list byl v roce 1989 zatčen. zemřel ve vězení na zápal plic. bylo mu 82 let. ★

Čtyři životy (2021) (seriál)

typická komentářová sekce na čsfd - jeden uživatel victim-blamuje, další je homofobní (a bere si až moc k srdíčku, že si ti hrozní angličani dovolili mluvit o slovensku!… i když tam nic hroznýho neřekli lol)… mně se to líbilo. sice tam neukázali žádný vraždy, což je škoda, ale bavilo mě dívat se na nejhloupější detektivy světa, který asi nikdy neslyšeli pojem “sériový vrah”. mohla za to homofobie? možná. lgbt komunita a policie byli vždy nepřátelé. a stephen port nebyl žádnej génius, takže ho mohli dopadnout mnohem dřív. ☆ kdo vlastně je stephen port aka vrah z grindru? sériový vrah a násilník, který je zodpovědný za vraždy a znásilnění čtyř mužů, jenž poznal na různých seznamkách pro gaye. ᴍᴏᴅᴜꜱ ᴏᴘᴇʀᴀɴᴅɪ: port si muže zval do jeho bytu, kde je zdrogoval, znásilnil a poté zabil. drogy dostával od svého dealera, který byl také odsouzen za vraždu. port byl v roce 2016 odsouzen na doživotí. ☆

Obezřetný cizinec (1986) (TV film)

dvoudílný film o nejznámějším sériovém vrahovi ameriky. — super zpracování, i když trochu nudný. nudný kvůli tomu, že o tedovo životě vím už prakticky všechno. zhlédnula jsem několik filmů (zlo s lidskou tváří, ted bundy, american boogeyman,..), dokumentů (rozhovory s vrahem, invisible monsters,..) a videí na youtube, takže jsem docela expert, řekla bych :D nicméně mark harmon to zachraňoval, byl naprosto dokonalej - vypadal hodně jako bundy a byl sexy! || ❝𝐋𝐨𝐭𝐬 𝐨𝐟 𝐩𝐞𝐨𝐩𝐥𝐞 𝐠𝐫𝐨𝐰 𝐮𝐩 𝐠𝐞𝐭𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐦𝐢𝐱𝐞𝐝 𝐦𝐞𝐬𝐬𝐚𝐠𝐞𝐬. 𝐓𝐡𝐞𝐲 𝐝𝐨𝐧’𝐭 𝐚𝐥𝐰𝐚𝐲𝐬 𝐠𝐨 𝐚𝐫𝐨𝐮𝐧𝐝 𝐜𝐫𝐚𝐜𝐤𝐢𝐧𝐠 𝐠𝐢𝐫𝐥𝐬’ 𝐡𝐞𝐚𝐝𝐬 𝐨𝐩𝐞𝐧.❞ 🚘⚖️