• Romantický

Propózu daisakusen (2007) (seriál)

Na tomhle dorama se mi líbí, že s postavami prožijeme tolik času - vlastně trochu navštívíme Základní školu, dostudujeme Vysokou, najdeme práci, podíváme se na svatbu... vracení do minulosti do určitých situací se mi líbilo, nejkrásnější počin, který Ken udělal, mu byl smazán z tabule, až mi to bylo líto. Hm, tady se opravdu člověk musí trochu (i více) vcítit do hlavního hrdiny, jinak těžko si z toho něco odnese. Já se vcítila, soucítila jsem s ním a ke konci mi ho opravdu bylo moc líto, že mu to prostě nevychází. Povzbuzovala jse ho a křičela: "Tak už se sakra vymáčkni! Řekni to! Řekni to!" ^^ Líbilo se mi to. Mělo to pěknou end písničku. Bylo to vtipné. Ukázalo to krásné přátelství. Člověk jim fakt musí závidět. Pokud chcete něco klidnějšího, kde hlavní hrdinka stojí za to, aby se pro ni do té minulosti chodilo, tak určitě sáhněte po tomhle. Nutné zhlédnout i speciál, bez něj jako byste přišli o to hlavní (mchd. má skoro 2 hodiny). Přeloženo

Kuragehime (2010) (seriál)

Já chci nášup! :-) Barák plnej podivínek navštíví Kuranosuke, kterej má také svou úchylku. Nikdo v tomhle anime nebyl normální a to způsobilo možná i to, že jsem je všechny časem vnímala jako naprosto normální. Bavilo mě to s nimi a chtěla bych vědět, co bude dál. Tohle anime je jediné z podzimní sezóny 2010, kdy jsem pokaždé poslouchala jak opening tak i ending. Oba dva počiny naprosto geniální a padnoucí - jak vizuálně, tak i hudebně. To podivínství postav bylo tak pěkné a všední, že jsem se pokaždé těšila na další díl. Lepší 4*. Ne nadarmo říkám, že džosei je můj nejoblíbenější žánr ^^

Šinrei tantei Jakumo (2010) (seriál)

Začátek byl opravdu zajímavý. A slibný. Ale kam to dospělo? Do nudy. Stereotypu. Plačtivého sentimentu. Navíc mne celý příběh Haručina povaha velmi iritovala, což zážitek ze sledování také nezpříjemní. Jak to bylo cool, tak to končilo pěkně trapně. A navíc ten střed anime byl tak nudný, až jsem se bála, že anime odložím... Z tajemné zápletky se vyklubal nezajímavý kýč. Slabší 2* za začátek a občas dobrou chvilenku.

Maerineun wibakjoong (2010) (seriál)

Na hlavní trojici jsem se opravdu těšila, obzvláště na Geun-Geun pár. Bohužel se z toho vyklubalo těžce průměrné dorama s candyeye představiteli (mojí milovanou Moon nevyjímaje), ani změna scénáristy tomu moc nepomohla. Všechno je to takové standardní, průměrné, stokrát viděné, že zážitek z toho nezachrání ani dobré herecké obsazení. Je to naprosto bez napětí, bez šťávy, kterou jsem u toho očekávala. Škoda. Ale má to dobré OST - Hello, hello právě poslouchám ^^ Končí to pěkně, předvídatelně a i vyřešení toho "problému", co tam měli, bylo prachsprostě elementární. Klidně si mohli ušetřit polovinu natáčecího materiálu :-) Ale určitě je to lepší než Moonin předchozí seriál Cinderella's Sister i Jang Geun Suk jasně převálcoval Chun Jung Myunga... No, ale je mi opravdu líto nevyužitého potenciálu, který sobě seriál skrýval. Přeloženo.

Sedm zlotřilců z cely 206 (2010) (seriál)

Série dělaná proto, aby rozbrečela. Je to vlastně hezké, smutné, srdce trhající, přesto... Subjektiv má pravdu, popř. i strougy.

Azumi (2003)

Ano, ta scéna na konci, kdy si to Azumi rozdá s tím dlouhovlasým týpkem v bílém je opravdu dobrá - podle mě to nejlepší na celém filmu. No, ale jinak? Takový nic moc film s přepálenou stopáží a spoustou starých známých, které jsem opravdu viděla ráda pohromadě (jen jim to moc dlouho nevydrželo, na film jsem se chtěla kouknout kvůli tomu, že uvidím Hirokiho a Shuna pohromadě a ono vlastně prd). Taková Jae mi tam přišla jako uměla nastrčená figurka, která měla za úkol pozdržez výpravu našich zabijáků (vlastně pozdržet ty dva), ale já pro ni měla jen tuhle větu: "Jsi hodná, tak už táhni." Pokud máte rádi ohánění se mečem, tak je to film, který by vás mohl bavit. Pokud to rádi nemáte, ani hektolitry krve, tak to ani nepouštějte, protože o mnoho víc vám to nenabídne. A všimněte si, Azumi za celý film nebyla zraněna, tomu dávám plusové body :-) To je další věc, která se mi líbila.

Hakuóki: Hekkecu roku – Šinsengumi kitan (2010) (seriál)

Tak jsme se nakonec probojovali k sentimentu a romantice. Jupí! Od prvné série se nic nezměnilo (jen jsme se museli postupně se všemi bišíky rozloučit, až zbyla jen Čizuru :-D). Opět mé uši hladil Shin'ičiro Miki a to bylo opět to nejlepší na celém anime. Bišíci, bitvy, bušidó, zmixované, protřepané bez míchání, takový historický agent 007 sající krev. Nakonec zbudou jen oči pro pláč (což se může stát, protože pokud nejste navyklý na takovéto typy anebo nevypili jste právě skleničky cynismu, tak ta slzička ukápnout může). Jak už jsem psala, nic nového od první série, jen možná Čizuru už není příšerná blbka, už je jen blbka. Každopádně nebavila jsem se o moc víc jak u toho předešlého...

Otome jókai Zakuro (2010) (seriál)

Tohle byl jeden ze seriálů podzimní sezóny 2010, u kterého jsem se těšila na každý další díl. Příběh možná není nejoriginálnější, možná ani charaktery, přesto mě to bavilo, nenudilo a nemusela jsem protáčet oči v sloup nad hloupými dialogy. Nápad se mi líbil. Provedení také. Já jsem spokojená. I ta animace tomu pěkně sedla - hrozně se mi líbila Zakuro. Je to vážně takové příjemné, odpočinkové anime. Navíc zaříkávání těch čtyř bylo vždycky skvělé na poslech :-) A velmi mě pobavil ten konec - jak tam naklusaly děti a nabonzovaly to; jsem se opravdu nasmála.

Loganova válka - Čest zavazuje (1998) (TV film)

Reklama na depilaci hrudníku. Ne, určitě to má příběh a skvělý, vždyť obsazení je dokonalé, hudební doprovod také, akční scény na jedničku, ale já jsem prostě na jiné úrovni, tak to ještě nechápu, až dosáhnu nirvány, tak to kouzlo tohodle filmu pochopím. Prostě perfektní céčkový (nebo déčkový?) film.

Higandžima (2009)

Je to takové dobré béčko s upíří tématikou. Jen je škoda, že ti upíři mohli chodit na sluníčko a že ten konec je takovej... přiblblej. Hrozně jsem fandila Hideomu (křičela jsem na něj: "Šiba-kun do toho!!", ačkoliv tady hrál Akiru (to mám ještě z Hammer Session! ^^)). Boje s mečem tu snad bylo víc než v kde jakém historickém velkofilmu. :-D Acušiho hrál syn Kena Watanabeho, asi se potatil, ačkoliv z jednoho (a ještě takového snímku), nemohu dělat rychlé závěry, že... No a Kodži - vypadal hrozně cool; ty bílé vlasy, ten obleček (na Japonci je prostě... :-D), když jel na tom svém koni, vypadal hrozně elegantně - dlouho jsem neviděla elegantního upíra, takže plusové body (ono na elegantního upíra v Twilight prostě nenarazíte, na panice ano, ale... :-D). Slabší 3*, že jsem se ani nenudila, tak taky jsem na to koukala s přestávkami a mezitím jsem stačila s mamkou zkouknout Loganovu pomstu s Chuckem Norrisem... :-D