• Romantický

Amačan (2013) (seriál)

Sice to chvilku trvalo, ale nakonec jsem se také do Amačan zakoukala. Jako správná asadora je to naivní a často optimistické. Přesto se samozřejmě nevyhneme vážnějším situacím a to především ke konci. Musím se ale přiznat, že už teď je mi po nich trochu smutno. Každý měl ten svůj charakter a svou výstřednost, že se člověk na ně mohl spolehnout a sžít se. Rodina Amanových byla skvělá, určitě bych si s nimi ráda poseděla a nechala se pohostit jejich vřelostí. Až na minimum výjimek to všichni zahráli perfektně, ale především musím vyzdvihnout Renu, bože můj, ta holka má prostě talent! Úplně zastínila Kasumi i Ai, nemluvě o tom, že se i někteří dospělí vedle její energie úplně ztráceli v pozadí. Musím také pochválit Kudó Kankuróa. Už toho chlapa nějakou dobu znám, ale tady dokázal, že není pro nic za nic mým oblíbeným scénáristou/režisérem. Samozřejmě tu byly poznat jeho typické scénáristické prvky, ale chlapec se překonal a vnesl do toho ještě něco, co jsem zatím v žádné jeho dosavadní tvorbě neviděla. Co si budeme povídat, chytlo mě to, smála jsem se i ve tři ráno jak pominutá, bavilo mě to s nimi a dokázali i dojmout. Je to prdlé, ale podle mě člověk prostě takové věci v životě potřebuje. Formát akorát tak dobrý, aby si u toho člověk dal jídlo. Ale postupem času to podle mě už stačit nebude...

Amagami SS (2010) (seriál)

No tohle anime se mi strašně moc líbilo, že "ti dva" se dali dohromady v průběhu čtyř dílů. Prostě žádné běhaní kolem horké kaše. Cítíte k sobě něco? Proč se za to mlátit, odpírat, trápit se, když to jde tak jednoduše - prostě si to říct? Pak se mi tu ještě velmi líbil první opening a ending u bazénové dívky. Některé dívčí charaktery byly vcelku fajn, jiné jsem nemusela (například takovou Sae jsem měla chuť někam zakopat, tyhle čtyři díly byly pro mě trošku utrpením), ale jinak to celkem šlo. Nejlepší stejně byl konec s Morišimou, jak si tam hráli jako dospělí... :-D Jo a omlouvám se u obsahu. Ještě tam patří Nanasaki Ai, to je ta bazénová dívka s tím chytlavým endingem :-D Jsou to obstojné 3* ^^ Pokud máte dost toho, kdy to dvojici dlouho trvá, než se dají dohromady,tak tohle je pro vás. Je to vlastně skoro jako několik OVA :-)) Jen ten poslední díl to zabil X-D

Americký Drak: Jake Long (2005) (seriál)

Hele, ono mě to docela baví... Některý díly jsou geniální a jiné bych nejraději vyškrtla... Ale ráda se vždy podívám na další díl... :)

Anata no soba de ašita ga warau (2021) (TV film)

Krátké, ale úderné. Sice už je to deset let od zemětřesení v Tóhoku a následné cunami, ale pro někoho jako by se čas zastavil. Obzvlášť pro ty, jejichž člen rodiny nikdy nebyl nalezen. I když v celém Japonsku život plyne dál, jako by se nic nestalo, protože se v tahle země položená na čtyřech tektonických deskách se dlouho bez nějaké přírodní katastrofy neobejde, tak stejně 11. březen 2011 mají v paměti vytesaný, což dokazuje i tenhle obyčejný speciál. Titulky.

Andělé a démoni (2009)

Škoda, že nejde dát 2,5* ... já vím, 5 se zaokrouhluje nahoru, ale tenhle film, prostě ani na ty tři * nevidím, protože jsem se dvě hodiny nudila a zbylých 28 minut mě zabavil hudební doprovod a sem tam nějaký herecký štěk. Řeknu to na rovinu - tenhle film mě nudil. Pomalu je mi líto Ewana, že tam hrál, ale tak lidi se nějak živit musí :-D

Andó Nacu (2008) (seriál)

Pokud chcete vidět, jak si Japonci představují spořádanou mladou dámu, tak nemusíte chodt daleko, stačí s pustit tento seriál. Obyčejný průměrný seriál, kde všechno tak nějak plyne, příběh není nic speciálního, ale nemusíte se bát žádných infaktových sitaucí nebo litrů slz. V polovině se mi sice zdá, že to trochu ubralo (nevím přesně na čem, jen vím, že se mi to zničehonic nelíbilo tolik jako první polovina), ale i tak si to udrželo pěknou průměrnost. ;-) Ovšem i když příběh a postavy byly průměrné, tento seriál přináší něco navíc - tradici. Můžete tu vidět něco, co se v současném Japonsku zas tak moc nenosí (alespoň ne v Tokiu, kde se příběh odehrává, ale přece jen jsme v Asakuse...). Seriál je, pokud vás zajímají japonské tradice, slavnosti a tvorba japonských sladkostí wagaši, když budete dávat pozor, hodně se tady dozvíte. Zhlediska naučného je to seriál plný informací, zhlediska zbytku od toho moc neočekávajte, jen si to prostě pusťte a relaxujte, přece jen to není nic náročného. Přeloženo - k titulkům bych jen doplnila, že překladatelka zřejmě netušila, že Kannon je v Japonsku bohyně, a tak jí vrazila mužský rod.

Anego (2005) (seriál)

Štěstí. Co je štěstí? Muška jenom zlatá..! A to si naše milá Anego možná uvědomí až na konci. Tenhle dospělý příběh o honbě za sňatkem se mi líbil. Možná vystalo trochu zklamání, že byl až moc "reálný", alespoň u toho konce to chtělo ten život pořádně osladit. Neříkám, že konec je smutný, ale končí asi až moc reálně. Pokud máte dost těch trochu přihlouplých romantický komedií, kde je jasné, kteří dva budou spolu, a že společně opravdu všechno překonají a nakonec budete svědky jejich blaženého polibku, tak si pusťte tohle. Řekla bych příběh s trochu nahořklou příchutí. Možná v soě skrývá několik pravd, možná ne, ale musím souhlasit s tím, že když něco opravdu chceme, nemyslíme na nic jiného, tlačíme se do toho, nevzejde z toho nic, co jsme chtěli. Snažit se je pěkné, ale všeho moc škodí. Speciál mohu tak nějak doporučit - totálně zrekapituluje děj a jen o kousíček ho posune dopředu. Ale možná tohle to postrčení, které Anego potřebuje :-)

Angel Beats! (2010) (seriál)

Vlastně mě při sledování ani jednou nenapadlo, že tomu dám plný počet, a po slabším předposledním díle by mě to nenapadlo už vůbec, ale poslední díl to tak nějak zachránil, jak jsem to zhlédla, tak mi přišlo, že za celé takovéhle dílko prostě "jen" 4* dát nemůžu, ale přitom 5* se mi zdálo moc. Nakonec mám měkké srdce, jak vidno. Opening i ending se mi moc líbily, pokaždé jsem si je nechávala hrát a častokrát ten ending jen podrhl pocit z právě zhlédnutého dílu. U tohodle anime jsem se zasmála i zaplakala. Někde jsem četla, že vtipy se opakovaly a že už se jim nejde smát, ano, opakují se, ale stejně mi nepřišly na obtíž, prostě to k tomu tak nějak patřilo. Na příběh si také stěžovat nemůžu, vyhovoval mi. No, věnovat tomu těch 5 a půl hodiny určitě nepříjde na škodu. Já toho času nelituju a na některé díly se určitě podívám znovu. Slabších 5*.