Teorie všeho (2014)

Tak jako... Docela zajímavý, ale taky hodně přeslazený a v některých pasážích zdlouhavý. Super byly ty osobní, niterný konverzace vedený vlastně s "robotem".

Kobry a užovky (2015)

Vážně dobrej českej film, konečně! Bála jsem se, že to bude moc vyhrocený, nereálný, ale opak byl pravdou. Mrzelo mě, když to skončilo a určitě půjdu ještě jednou

Vzhůru do oblak (2009)

Tenhle film má všechno! Je vtipný, napínavý, romantický, animovaný :) Většinou se mi při posledním zmíněném adjektivu vybaví "ujetá bláznivina pro děti s pár vtípkama pro dospělé", ale tenhle film nad ostatními jednoznačně vyčnívá.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Zklamání, které byste s knihou nezažili. Pro mě nuda, pocit "tohle už jsem někde viděla" a rozčilení ve stylu "co si to sakra vymyslel?!" "Dvojku" ani "trojku" vidět nehodlám ani zadarmo

Spider-Man 2 (2004)

Strašně mi vadily ty sentimentální proslovy Peterovo tety

Nedotknutelní (2011)

Dlouho jsem se bála na tenhle film jít, protože když je okolo něčeho moc velký haló, tak to já hážu zpátečku a dlouho váhám... Nakonec se moje očekávání, že film bude moc dojemnej a bude příliš hrát na city díkybohu nepotvrdilo. Krásná práce, dobře odvedená!

Ve stínu (2012)

Opravdu velmi, velmi dobré! Film má atmosféru, která by se dala krájet, Trojanovi věříte každé slovo (a nejen jemu), temné basové linky doplňují pocity strachu a očekávání... Jediné, co mi vadilo, byly scény trochu delší, než by musely být. Ale je to opravdu precizně natočená detektivka, překvapivě drsná a realistická.

Lidice (2011)

Píšu komentář chronologicky podle děje filmu: Nechápu, proč musí film o Lidicích začínat šoustáním v nějaký dílně (obecně nemám moc milostný scény ve filmech v oblibě). Taky je zajímavý, že za Šímou vždycky přijde návštěva, ale "už je pozdě" a oni na sebe mají jednu nebo dvě minuty. Naopak výborně na mě zapůsobila scéna kdy Heydrich hraje před plným sálem - orwellovsky stejných mužů v sáčcích. Scéna v hospodě, kdy ten ženatej maník přemýšlí nad tím, že by si měl přestat jen vymýšlet a začít vážně něco dělat a kdy se rozčiluje nad tím "kde je sakra ten vodboj" mi přijde fakt reálná a dobrá a uvěřitelná. Provedení atentátu - jo, dobrý. Docela pěkně natočený, ale šlo by to i líp. Poslouchání jmen popravených, modlitba za jejich duše a do toho tisk vyhlášek = super! Výslech Aničky je hnus, ale bohužel asi docela historicky přesnej. Obklíčení a mašinérie byrokracie v Lidicích... děsivý a podle mě fakt dobře natočený. Scéna slušná, herecký výkony přesvědčivý (obzvlášť Bydžovská je jako vždy perfektní). Poprava, králíci a Vlček na hřbitově - k tomu nemám co dodat. Šílenej smutek a hysterie matek když jim braly děti? Strašný. Roden hrabající ve sněhu je trochu na hraně mého vkusu. Scéna kdy pak přijde za němčourem a prosí ho, ať ho zastřelí je podle mě už trochu přestřelená. Obzvlášť věty typu "Víte kolik to stojí a co je by s vaším zastřelením bylo papírování?" Ani návrat Šímy u příležitosti stavění nových Lidic mě moc nenadchl, ale nepřekvapilo by mě, kdyby to tak bylo... A ten finální rozhovor mezi Šímou a jeho bejvalou milenkou na mě byl taky moc. Nicméně perfektní hudba. "My ale někoho chytit musíme, rozumíte?! Musíme!" "Já v Boha věřím, ale vůbec, vůbec mu nerozumím." "Potřebujeme aspoň nějaký důkaz. - Nějaký důkaz? Co takhle vysílačku?" "A když odmítnu? - Budu zklamaný... A vy budete mrtvý." "Chlapi, dovnitř můžete, ale... ven už se nedostanete." "Marie, Marie nepište jí tam. Nevěřte jim!" Podle mě je prostě vážně dobře, že tenhle film vůbec vznikl. Je to rozhodně důstojný rozměrům tragédie v Lidicích...

Lotrando a Zubejda (1996)

Báječná pohádka! Pěknej příběh, dokreslenej super písničkama a super scénařem! :)

Česká RAPublika (2008)

Umělecky výborně udělaný film! Prolínání písní s dokumentem, různé umělecké vložky a vsuvky, paráda! Samozřejmě, to, že hlavní protagonisti jsou (podle mě) hlupáci a burani, může nutit k nízkému hodnocení...