Hvězdný prach (2007)

Bez pohádek by nám bylo smutno. A bez téhle obzvlášť!

2012 (2009)

Katastrofické filmy mám ráda. Nádherné záběry rozpadající se matičky Země, spousta mořské nespoutané vody, výbuch Yellowstonu... Parádní efekty! Scénář je sice taky lehkou katastrofou, ale o tom tenhle film není. Skvělé politické a etické narážky v ději všechno jen dolaďují ;)

Protektor (2009)

Potom, co se mi film rozležel v hlavě a v žaludku sundavám hvězdičku a snižuji na tři. Příběh mi přišel divný, nepřesvědčili mě herci a ten konec je podle mě úplně stupidní.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Přes naprostou nudnost tohodle seriálu jsem nedokoukala ani první sérii. Dostala jsem se k šestému dílu, kdy napravený syn Nate, který se změnil jak mrknutím oka, objevuje tatínkův pokoj, kde si papánek pravděpodobně užíval s jinou... A v ten moment jsem to vypla. Nevím čím mě měl seriál zaujmout. Jestli otráveným a věčně ublíženým Davidem, spasitelem Natem, prý inteligentní Brendou, vadnou středoškolačkou, nebo matkou, která je také neustále ublížená a navrch neschopná. Ne, tohle vskutku nebyl a nebude můj šálek kávy.

Předčítač (2008)

Proč bych měla litovat bývalou dozorkyni v Osvětimi? Jen proto, že chudinka neumí číst a psát? Nebo proto, že to na ní ostatní hodily a ona nedokáže polknout svoji pýchu? Nebo proto, že spala s mladým klukem, který (ač ji mohl zachránit od trestu) se na ní vykašlal? S tím jděte do háje! Výkon Kate Winslet mi nepřišel nic extra. Celý film měla jeden stupidní, ublížený výraz...

Milionář z chatrče (2008)

Nuda nuda, šeď šeď. I málo bystrý divák musí od začátku vědět, jak to všechno dopadne. A to já vskutku nemám ráda. Naivita tohoto snímku mě ubíjela po célé dvě hodiny a já si jen říkala, kdy už to trápení skončí. Nechápu, opravdu nechápu, jak se mohl film stát takovým hitem, jak může být přirovnáván k Městu Bohů a hlavně! jak mohl být zvolen filmem roku!!! Akademie to tentokrát vážně přeťápla... Bod nahoru za výběr hudby...

Kmotr (1972)

Dokud ten film nedokoukám do konce, nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Knihu jsem četla a byla jí (samozřejmě, jako každý druhý) nadšená, ale jakmile tenhle snímek zapnu, že si tedy doplním vzdělání, oči se mi klíží a je konec (mrzí mě to, ale je to tak). Dál než do scény s koňskou hlavou jsem se nikdy neudržela. ***** Jedno víkendové odpoledne jsem měla konečně dostatek energie a byla jsem ve správném rozpoložení na to, abych si pustila tenhle film. A konečně to stálo za to!

Máj (2008) odpad!

Nikdy, už nikdy v životě tuhle "věc" nechci vidět!!! Iritovalo mi v ní úplně všechno! Stropnický, Lehnertová, naprosto úděsný scénář, šílená nehodící se hudba, chyby v latinském textu!!! Nechci na to ani vzpomínat... Těší mě jen to, že jsem za lístky neplatila, že mi byly darem. Ale teď přemýšlím, jestli se mě dárce nechtěl zbavit, protože tohle mě málem zabilo.

Den nezávislosti (1996)

Jako cimrmanolog řeknu: "Nemůžu si pomoct, mě to dojímá." Vtipy a hlášky, který tady padnou si mě získaly už jako dítě. Asi jsem se tedy ve svém myšlenkovém vývoji dál neposunula, protože mě tenhle film dokáže příjemně naladit, kdykoli ho pustím na starý VHSce s dabingem. Ano, s dabingem!!! Uřežte mi za to uši, mě je to fuk. Jsem okouzlená tímhle filmem, jeho případnou laciností a vším, za co jej někteří "povolaní" označují jako béčko.