My (2019)

Vynikajúci kúsok z dielne Jordana Peelea. Ak čakáte klasickú ľakačku na spôsob the Conjuring, tak Vás tento film sklame. Režisér perfektne pracuje s psychologickými prvkami a občas to odľahčí komedialnou vsuvkou. Za mna prvý najlepsi, bez akýchkoľvek chýb natočený horor tohto roku. Hodnotím 5/5*****

Proč právě on? (2016)

Bryana Cranstona žeriem odkedy som videl Breaking Bad. Viacmenej len kvôli nemu som si túto komédiu pozrel. Herecké výkony sú povedzme dobre....ale neprišlo mi to dotiahnuté do detailov. Tak ako vtipné scény. Ja osobne nemám rád predvídateľné scény no a bohužiaľ tu sa mi to niekoľko krát potvrdilo. OK, berme to tak...natočiť v dnešnej dobe dobrú kómediu, pri toľkej konkurencií kde zahrať divákovi na jeho strunu je extrémne ťažké...bolo to dostatočne dobré. Ja osobne si ale myslím, že je precenená a neradil by som ju k iným ako priemerným komédiám. PS: Franco sa v tejto úlohe našiel.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Keď som sa dozvedel, že to bude posledný diel tak som bol trocha skeptický. Ale na druhej strane som si povedal, že kedy ak nie teraz vydajú zo seba maximum? Netvrdím....mohlo to byť aj lepšie, ale mne sa to ako posledný diel veľmi páčilo a ako inač...Mila bola úžasná. Jedinou malou výčitkou, ktorú by som možno vytikol boli príšery, ktore mi už prišli priliž postapokalyptické. Pravdou ale taktiež je, že to gradovalo každým dielom. Som verným fanúšikom od prvého dielu, tak som aj ovlivnený 3/5

Warrior (2011)

Naozaj som nevedel, ktorú postavu si obľúbiť viac....obidve mi prirástli k srdcu natoľko, že až pred koncom jedna prevážila nad druhou. Film ma prakticky hneď na začiatku vtiahol do deja. Páči sa mi, že sa v ňom odohrávalo málo "nudných" scén. Proste akcia ako sa patrí, presne tak ako to mám rád....film mi sadol ako riť na šerbel. PS: ešte pri žiadnom filme som nezatínal zuby ako pri tomto. Oprávnene si tento film vybojoval vyššiu priečku v rebríčku

Stážista (2015)

Pokiaľ od tohto filmu budete očakávať veľmi veľa, tak Vás to sklame. Podľa môjho názoru je to skôr taká oddychovka na sobotný večer. Napriek tomu, že to nie je hollywoodsky megahit, určite sa to oplatí pozrieť. Je to o vzťahoch, láske, rodine, spoznávaní sa...vzťah šéf-podriadený. Aj keď to nie je presne môj štýl filmu veľmi dobre sa to pozeralo. Skôr by som to však odporúčal nežnejším polovičkám :) Postava DeNira nemohla byť lepšia a taktiež mu to padlo ako uliaté. Hneď od prvých minút si ho zamilujete, kvôli jeho šarmu a prístupu k ľuďom. Jeho gavalierstvo a gentlemanstvo je proste čarovné a úžasné. Anne sa taktiež mohla predviesť v plnom svetle. Na prvý pohľad ustarostená a vyťažená žena, ktorá spraví pre svoju firmu úplne všetko a na druhej strane milúca matka, ktorá spraví pre svoju rodinu taktiež všetko. Takto sa dostáva medzi mlynské kolesá. Príbeh ako má byť!!! Dávam 3/5. Napriek tomu si myslím, že tento film stojí za zhliadnutie a milo pohladí každú romantickú dušu :) ....víno, sviečky, kozub a so svojou polovičkou pod dekou....tak presne k takejto atmosfére sa hodí tento film.

Bláznivá dovolená (2015)

Nie príliš vtipný film. Humorné scény sa dajú ľahko predvídať a herecké výkony boli taktiež len priemerné. Ale asi som očakával viacej nakoľko pôvodné filmy sa mi bezvýhradne páčili. Celkom homorne to zachránil večerným výstupom Hemworths. To ma rozosmialo. Inač ako 3/5 to hodnotiť nemôžem.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Ja osobne mám veľmi rád filmové historky. Je to pre mňa veľmi príjemná zmena oproti iným filmom. A tieto sa mi naozaj veľmi páčili. Celkovo tento film hodnotím 4/5. Veľmi sa mi páčil Paul Walker, ktorý podal naozaj famózny výkon....úloha feťáka mi sadla ako uliata. Bola to tiež veľmi príjemná zmena oproti tým všetkým "Fast&Furious" a mohli sme si ho vychutnať v novej - inej úlohe. A naozaj to bol PÁN HEREC(R.I.P.). Určite by som si vedel predstaviť aj pokračovanie tohto príbehu, ale obávam sa, že nakoľko to sú historky tak sa pravdepodobne pokračovania nedočkáme :(. Veď preto sú to historky....

Ex Machina (2014)

Veľmi príjemné pozeranie. Páči sa mi ako si hneď po zhliadnutí Avi k nej vytvoríte vzťah a ako jej fandíte. Je to robot, ktorý ale vôbec nepôsobí ako robot a svojim vzhľadom...krivkami zvýrazňuje ženské krivky. Skutočne dobrý film na nedeľný večer, ktorý si určite užijete. V budúcnosti si ho veľmi rád ešte raz pozriem 4/5

Stáhni mě do pekla (2009)

Ach jaj....pre mňa taký obyčajný priemer. Reklama a prezentácia na tento film bola skvelá a tým boli moje očakávania a nároky vysoké. Po zhliadnutí nastalo a sklamanie, ktoré som nečakal. Malo scén, pri ktorých by som mal husiu kožu....tá cigánka to aspoň na pár minút zachránila. Moje hodnotenie je nižšie aj kvôli efektom, ktoré boli až príliš amatérske nato, v akom roku sa to natáčalo. Ok....nudite sa večer, nejde nič v telke...áno dá sa to pozrieť. Ale žiadne veľké očakávania

Resident Evil (2002)

Zombie post apokalipticky film, prvý film v modernom prevedení aspoň podľa môjho názoru, ktorý sa zameral práve na túto tému a človek si ho hneď zapamätá na dlhé roky. Môžme hlboko poďakovať počítačovej hre, bez ktorej by sa zrejme tento film nikdy nenatočil. Milla je tu úžasná a ťažko by sa tu hodil niekto lepšie. Režisér to stavil na laboratória v podzemí a miestami až klaustrofobické momenty a presne to dalo tomuto filmu správnu šťavu. Zombie a zase zombie...proste všade zombie, ako to má v správnej zombieovke byť!