• Krátkometrážní

Láska v hrobě (2012)

"Ještě spí a spí a spí zámek šípkový...."

Le Dernier Chaperon rouge (1996)

Rozkošná ujetost. Červená Karkulka na francouzský způsob, navíc s Emmanuelle jak ji ještě neznáte - v červených šatečkách, s havraními copy a roztomilým kukučem. Zajímavé nejen z vizuální, ale i z hudební stránky, Emmanuelle zde totiž navíc i zpívá.

Lolita (1997)

Něžná i proradná, krutá i bezradná, plamen i červánek, ďábel i beránek, cukr i sůl...

Lovec jelenů (1978)

Dokonalé filmové dílo, které vás provede cestou temnoty srdce a zpět.

Lucy (2014)

Nevědomost přináší chaos.

Malý řezník (1997)

Četla jsem knihu a musím říct, že je o mnoho lepší než její filmové zpracování. Přečetla jsem ji jedním dechem a nejspíše právě proto mne samotný film zklamal. Ale na druhou stranu volba Sinéad O´Connor do role Panny Marie byla rozhodně trefou do černého.

Martin Scorsese v roli průvodce americkým filmem (1995) (TV film)

Martin Scorsese, průvodce tohoto vynikajícího dokumentu, vás svou vášní pro film naprosto strhne. V průběhu jeho poutavého vyprávění se přenesete do všech období amerického filmu, přičemž zvláštní pozornost je věnována zejména jeho prvním krůčkům. Scorsese svůj výklad doplňuje zajímavými filmovými ukázkami a prozrazuje co pro něj dané filmy znamenají, čím ho zaujaly či dokonce inspirovaly. Může se zdát, že tento dokument ocení zejména příznivci slavného režiséra, opak je však pravdou. Na své si přijdou všichni fanoušci filmové historie a filmu obecně, ať už je Martin Scorsese jejich oblíbeným režisérem či nikoliv.

Mechanický pomeranč (1971)

Mé počáteční znechucení se postupně proměňovalo v pravou filmovou extázi. Vynikající hudba (zejména hlavní motiv mi způsoboval velmi silné mrazení v zádech), scénář a bez nadsázky dokonalý Malcolm McDowell. Co se obsahové stránky týče naprosto přesně to vystihl uživatel Altamir, tudíž nemám co bych dodala. A jen tak mimochodem - nedáte si moloko?

Mexická jízda (2001)

Svižně natočený film u kterého jsem se ani chvilku nenudila, což považuju za jeho velký klad. Na druhou stranu, mne ale zklamal jeho konec, ve kterém je doslovně vysvětleno Luisino nevázané chování. Myslím, že by závěru prospěla spíše rouška tajemství nad jejím životem, i když něco je naznačeno už když se s Luisou poprvé setkáváme. Co se týče hereckých výkonů nemám výhrad (velmi zajímavá závěrečná erotická scéna) i režisér Cuaron se zdá být v lepší formě než když točil "Velké naděje". Celkově vzato "Mexická jízda" je velmi příjemným filmem, který z vás jen tak nevyprchá.

Mise (1986)

"I kdybych měl tolik víry, že bych mohl hory přenášet, ale neměl bych lásku, nebyl bych nic. A kdybych rozdal všechny svoje statky, aby nasyceni byli chudí a své tělo bych dal spálit, ale neznal bych lásku, neměl bych z toho žádný užitek. Láska dovede dlouho trpět a stále je laskavá. Láska nezávidí. Láska nežádá pochvalu a není pyšná. Když jsem byl ještě dítě, mluvil jsem jako dítě, chápal jsem jako dítě, myslel jsem jako dítě. Když jsem se stal mužem, odložil jsem dětské způsoby. Ale teď mě řídí víra, naděje, láska. Tato trojice. A největší z nich je láska."