• Thriller

Pacho, hybský zbojník (1975)

Scenár: Milan Lasica, Július Satinský. Film: absolútna špička v oblasti satiry a seba irónie. Vôbec ma neprekvapujú negatívne reakcie niektorých užívateľov tu na cfsd. Na to, aby ste film pochopili vo svojej úplnosti musíte poznať slovenskú národno-kultúrnu tradíciu a historické dedičstvo. Ignorancia nepostačuje:). Mimochodom, ten koniec mi tak trochu pripomína Davida Cronenberga:))

Mafiáni (1990)

Tak a je to tu, kultoví Mafiáni! Prvý dojem : takto som si ich teda nepredstavoval, čakal som niečo veľkolepé, namiesto toho som bol zaskočený komornosťou filmu ... a drogami (veď to bolo skoro ako príbeh neohrabaného drogového podnikateľa Georgea Junga, ktorého si zahral Johny Depp vo filme Kokaín - a práve tento film vôbec nemusím). Ďalšia poznámka sa týka Roberta De Nira : to naozaj vo všetkých mafiánskych filmoch musí hrať postavy, ktoré viditeľne starnú každým záberom kamery?? - vo štvrtom filme po sebe mi to už príde klišééééé. Poslednú poznámku venujem českému dabingu televízie Prima - zabíjač emócií (kde sú tie časy keď bol český dabing lepší než slovenský : dávno preč!!) - slovo f*u*c*k tam má zaznieť 246-krát, vy motherfuckeri. Volím Donnieho Brasca a Príbeh z Bronxu.

Muž v ohni (2004)

Osobná trauma človeka poznamenaná jeho neľahkou minulosťou má síce iný charakter ako depresia Martina Riggsa v Smrtonosnej zbrani avšak vyznieva omnoho realistickejšie a dôveryhodnejšie. Navyše sa mi páčilo Scottove narábanie so strihom obrazu,. čím vždy v rozhodujúcej chvíli podtrhuje ťaživú atmosféru situácie. Svojou brutalitou film Muž v ohni predznamenáva príchod ešte tvrdšej zábavky v podobe nekompromisného filmu Domino. Na druhej strane sa musím priznať, že som čakal ešte o niečo viac. Zrejme by bolo vhodné dôslednejšie sa pohrať so stavbou celého príbehu, ktorý zaručene ponúkal omnoho väčšie možnosti. Každopádne ide o celkom tvrdú kávu.

Božský Bruce (2003)

Trochu zábavné, trochu sentimentálne, trochu pobožné, trochu dobré. NIČ VIAC

Superman (1978)

Perfektné spracovanie supermana robí z tohto filmu pomaly kultovú záležitosť. SUPER

Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)

Celú sériu amerického koláča príliš nemusím a väčšina aj tak patrí k odpadu, ale neviem prečo, tento diel s omladeným osadenstvom a len malou nadväznosťou na ostatné diely je vcelku zábavný. Navyše tá neskutočná podoba Stiflerovcov...

Policajt ze San Francisca (1997)

Myslím si, že policajt zo San Francisca a Eddie Murphy idú k sebe celkom dobre. Prvá hodinka filmu je zaujímavá a vždy ma priláka, pri druhej hodine už väčšinou nevydržím :)

Starsky & Hutch (2004)

Trošku lepšia ako priemerná zábavka :)

Tenkrát v Americe (1984)

Monumentálne veledielo Sergia Leoneho tu všetci vychvaľujú až do neba. Ja sa však musím priznať, že som videl aj lepšie filmy s hercami akými sú Robert De Niro či Joe Pesci. Ak to kvôli niekomu stojí dopozerať až do konca, tak je to rozhodne James Woods a jeho sexi nabíjačka. Inak s tým starnutím postáv to Leoneovi príliš nevyšlo. Možno keby De Niro hral aj toho chlapca zo začiatku filmu... ale to si robím srandu...