• Thriller

Loupež po italsku (2003)

Prvýkrát sa mi to páčilo viacej. Iba mierne nadpriemerná zábava, rýchlo sa opozerá. Mark Wahlberg jednoducho nie je vodca...

Batman navždy (1995)

100 % dekadencia. Tento film som videl viackrát (a až teraz ho naozaj doceňujem), no nechápem to trápne pokrytectvo ľudí, ktorí tvrdia, že Batman je rodinný film - je to fantasy comics. (Schumacherových 8MM tiež nie je rodinným filmom...) Schumacher s bravúrou nahrádza Burtonovskú tajomnú mystifikáciu pomocou nefalšovanej schizofrénie sprevádzanej úpadkom kultúry a komerčnej zábavy. Rozdvojený Tommy Lee Jones, skvelý Jim Carrey a príchod akrobata Robina, to všetko je namiešané v pulzujúcej neónovej atmosfére Gothem City. A keď sa na konci spustí Hold me, Thrill me, Kiss me, Kill me od U2 a na úplný záver Kiss from a Rose od Seala, nie je už čo riešiť. BATMAN FOREVER *****

Policajtka (2001)

Jennifer Lopez s jej anjelskými očami ma dokonale okúzlila. Viem, že Policajtka v niektorých miestach pôsobí nesúrodo, ale celkovo sa mi zdá, že film vypálil trochu inak než som pôvodne očakával a v podstate sa mi to tak páči, no čo narobím :)

Americký gangster (2007)

Americký gangster ma sklamal, videl som už i lepšie mafiánske filmy. Ale trailer je úžasný, naozaj špička :-)

Apollo 13 (1995)

Skutočne brilantný kúsok. A klobúk dolu pred všetkými tými ľuďmi, ktorí pracovali v realizačnom tíme NASA pri lete Apolla 13 a dokázali tak neskutočne poškodený stroj, ktorý podľahol mechanickej závade, vrátiť zo vzdialenosti Mesiaca naspäť do zemskej atmosféry. Úžasné, Vám patrí všetka česť!!!

Sběratel polibků (1997)

...veľké sklamanie... Najhoršie vyznievajúci film z mysterióznej trilógie s Ashley Judd. Mám na mysli neformálnu trilógiu Zberateľ bozkov, Dvojnásobné obvinenie, Vražedná náklonnosť. Film sa naivne hrá na temné super krimi v štýle Sedem, Purpurové rieky či Mlčanie jahniat, rozhodne mu to nepomáha, naopak všetko to pôsobí až príliš úsmevne a predvídateľne. Miestami som mal pocit, že sledujem Scary Movie :))

15 minut (2001)

Šokujúci - brutálny - šialený. Príbeh podobný ako v Takých normálnych zabijakoch alebo Domino (všemocná sila médií), spracovanie je ale úplne iné, chvíľu dobré, chvíľu zlé.

Horečka sobotní noci (1977)

Skvelý egomaniak Travolta. Samotný film mi tak trochu pripomína Príbeh z Broxu Roberta De Nira, len s tým rozdielom, že Horúčka sobotňajšej noci nepojednáva o mafii a organizovanom zločine ale o dobovom fenoméne nesmrteľnej disco hudby. Ostatnú symboliku filmu presne vystihol Radek99,... veru pravdu máš chlapče :-), len to hodnotenie nejak nesedí, u mňa 85 percent