Krok za krokem (1991) (seriál)

V dílech, kde hrál Sasha Mitchell alias Coudy (?), jsem si medil a liboval, ale poté, co vodešel, to se mnou už bylo horší. Přese všechno jeden z mála US sitcomů, na který se dá dívat i bez zdravotních následků...

Námluvy (1961) (TV film)

Velmi vtipná mikropovídka o námluvách v jedné ruské měštanské rodině, vzniknuvší podle scénáře Martina Friče a pod režijní taktovkou téhož. Předlohou byla hra Antona Pavloviče Čechova. Pro zajímavost, tento snímek získal v r.1962 v Monte Carlu Zlatou nymfu za nejlepší komedii. Naprosto geniální dialogy svědčí o tom, že právem!!

Specialisté (1985)

Návod, jak vyloupit trezor kasina. Svého času byl tento film velkým tahákem, dnes je již podobných detektivek se zápletkou o vyloupení kasy spousty, oproti nim se však liší realističtějším provedením a hlavně celkovou uvěřitelností děje.

Pověst o stříbrné jedli (1973)

Skvělé vánoční ozvěžení. Příběh lídí živící se jako sběrači smrkových šišek. Solidní kaskaderské kousky v korunách stromů (viz skok z jednoho vrcholku na druhý: "Synku, zkracuju si cestu!"). V hlavních rolích Marián Kramár, Jůlius Vašek (Romance pro křídlovku), Lubomír Kostelka, J. Hliňáková, Jíří Hálek.

Skřivánci na niti (1969)

Co to vidím? Film "Skřivánci na niti" byl skutečně natočen již v roce 1969. V roce 1990 proběhla obnovená premiéra, poprvé po jeho uzavření do trezoru (v r.1970). Chápu, na www.imdb.com je také tento ročník špatně uveden, takže renonc není jen na Vaší straně. OPRAVTE SI TO PROSÍM - ROK VÝROBY 1969!

Slaměný vdovec (1955)

Toto dílo těží nejvíce z krásné tvářičky a postavy hlavní představitelky. Studio předpokládalo, že mužská část diváků zvlhne opojením a o film jako takový se zajímat nebude. Vzhledem k tomu, že Marilyn Monroe není můj typ a o jejím hereckém umění si myslím své, v hodnocením jsem nebyl podujatý. Dvě hvězdičky jen za poměrně kvalitní scénář.

Třetí princ (1982)

Tři a půl hvězdičky. Dobré herecké výkony obou hl.představitelů, námět, krásné prostředí, interéry, kulisy, masky, kostýmy, výprava... vše nadstandardní. Jedna a půl hvězdičky dolů za některé logické chybičky a dírky ve scénáři a slabší triky zejména při výskytu dvou Trávníčků na scéně :) Jo a mimochodem, Zoru Jandovou jsem v roli cikánské artistky na první pohled fakt nepoznal.

Za trnkovým keřem (1980)

Kouzelný byl dialog mezi Tomášem Holým (Véna) a Josefem Kemrem v roli Zmijáka - Perníkáře: "...co jim dát takovou krásnou zmiji..." Znova opakuji: Takovéto nádherné filmy už nikdy nikdo v naší kotlině nenatočí. Je to strašná škoda, že dnešní tvůrci naprosto ignorují podobný žánr z tohoto prostředí...

Na pytlácké stezce (1979)

"Srdečně vás vítáme, haťa paťa, už v tom zase lítáme - od rána až do noci, už nám není pomoci" - zpívající duo Zedníček - Heřmánek, jsou jedni z kladů tohoto dílu známé trilogie. Druhým pozitivem je skorokriminální zápletka, jak jinak než o hledání pytláka a o hereckých výkonech dalším slovem není potřeba se zmiňovati.

...a zase ta Lucie! (1983)

Stejně dobré jako první díl. Rotomilá Lucie mně vždycky bavila. Pro zlé jazyky předesílám: Nejsem pedofil!