• Pohádka

Monstrum z galaxie Arkana (1981)

Taková Adéla ještě nevečeřela 2, bohužel ty useknuté hlavy byly jak z figuríny a další nesmysly, druhá půlka se úplně zvrtla, scénář je opravdu velmi nepovedený. Hodnocení: 35 %

Správná trefa (1987)

Příjemný film z předrevolučních dob o klukovi, který se nemůže začlenit do nové třídy. To je docela nadčasové. Hodnocení: 55 %

Lidé pod horami (1937)

Průměrný film, který zaujme krajinkami, ale celkově ničím nenadchne. Hodnocení: 55 %

Pohled do očí (1961)

Tak musím říct, že herecky docela dobré, Chudík i Jirásková jsou dobří herci, ale scénář mne až tak neoslovil. Hodnocení: 60 %

Kam doskáče ranní ptáče (1987)

Tenhle film jsem měl rád od dětských let, po Botě jménem Melichar a Sněženkách a Machrech další dětský primafilm. Musil, Musil, ještě málo zkusil, jestli chceš víc, tak buď hodně drzej! Trochu mi to připomínalo ty honičky kluka v Nekonečném příběhu. Hodnocení: 70 %

Za volantem nepřítel (1974)

Slabší film, plný demagogie a propagandy, na druhou stranu se na to dá koukat, i když děj nedává moc smysl. Hodnocení: 35 %

Střevíček (1935)

Solidní reklama, Baťa dělal první moderní filmové reklamy u nás, které opravdu měly úroveň. Hodnocení: 70 %

Láska na druhý pohled (1981)

Sice je to bláznovina, písničky s texty jak pro analfabety, ale cíl to celkem splnilo a to je pobavit. Čenda se Svobodkou odvedli solidní výkon a zbytek se spíše jen svezl. Hodnocení: 50 %

Karhanova parta (1950)

Ani Plachta, ani Smolík nezachrání velmi nudný děj a téma. Hodnocení: 35 %