• Mysteriózní

American Horror Stories - Pan(na) z gumy, část první (2021) (epizoda)

Kontroverzná obsahová stránka, fantastická a atmosferická technická. Výborne padnúca hudba, dialógy. Mnohí neskúsnu tú kontroverznosť a bizarnosť, ale aj o tom horor ako žáner je. A pokiaľ je to v takejto podobe... Najhoršie sú na tom odradzujúce plagáty k seriálu.

American Horror Story - Čaroděvky (2013) (epizoda)

Dávam to spätne, po rokoch, ale perfektný seriál. Atmosféra, gore, erotika, svojskosť, nekorektnosť... Naviac natočené tak, že by mnohé filmy bledli závisťou. Skvelý štart tretej série.

American Horror Story - Double Feature (2021) (série)

Hodnotím zatial prvých päť uzavretých dielov. Výborná, atmosferická, podnetná záležitosť. Geniálne prostredie starého prímorského mestečka po sezóne, dobrý príbeh o netradičných upíroch, rodinná dráma a metafory o umení v jednom. A aj keď to znie odstrašujúco, funguje to na jedničku. Mestečko mi hneď evokovalo Lovecrafta, seriál sa ani, ako tradične, nepáre s krvavosťou a provokatívnosťou, a tak to má byť. Herci naozaj výborný, a Culkinova úloha krásne tragikomicky zahratá. A technické spracovanie tradične nápadité a nepodlomiteľné. Návykovka.

American Horror Story - Poslední dívka (2019) (epizoda)

Gore, že sánka dole, ale vôbec, krásne sa to uzavrelo...Názory lietajú hore dole, ale pre mňa výnimočná séria- drzá, krvavá, twisty všade, a zároveň krásna pocta 80's flákom, a tak to má byť!

American Horror Story - Tábor Redwood (2019) (epizoda)

Hodnotím ako celok po štyroch dostupných častiach. Nabušená jazda, plná gore a twistov, až sa človek diví, že je to "len" TV seriál. Neodolateľný retro vizuál, vrátane úžasnej zvučky, 1984 sa krásne pohráva so žánrovými klišé a pritom im vzdáva poctu. A zabudnite na offscreen kills, jednotlivo by tieto gore lahôdky boli ozdobou každého poriadneho "regulérneho" slasheru. Tak, toto je prípad, kedy seriál supluje stagnujúcu scénu takmer neexistujúcich nových slasherov na veľkom plátne a pritom si ide vlastnou cestou. 1984!

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Naozaj len mierne odľahčené, drzé, zábavné od začiatku do konca a s jednou z najkrajších sestričiek ever, Nurse Gill. No a samozrejme tie gore efekty, masky a premena... Po tomto by som zákonom zakázal CGI. Pecka!

Amityville: Dollhouse (1996)

Taký štandartný haunted house flick, po aké sme si radi chodili do videopožičovne. Čo znamená, že som dostal presne to, čo som očakával. A k tomu parádne masky, perfektné preslnené prostredie, krásny titulný dollhouse a výborné spracovanie, žiadna amatérčina.

Amityville: Image zla (1993)

Taká typická 90s výplň videopožičovní. Treba odceniť perfektnú Lichtovu hudbu(tiež napríklad vo výborných Children of the corn 2), pomerne atmosferické spracovanie a snahu o rozprávanie. Vo finále je to trošku nudné, ale ak to berieme ako nostalgické pripomenutie supernatural 90s videopožičovňového hororu, tak prečo nie.

Amityville 1992 (1992)

Randel sa s fúzatým námetom popasoval so cťou, aj keď úrovne Hellraisera 2, Kliešťat alebo Detí noci(chcelo by to nejaký slušný release) ani náhodou nedosahuje. Hlavný "hrdina" je nesympatický, psychiater nechcene zábavný, zvyšok typická 90s rodina. Randel sem tam prihodí snovu atmosféru, obzvláštni kladický dej nejakou tou odbočkou naviac, predovsetkým záver je aj keď tradičný, tak aj pomerne kreatívny. Masky solídne a poctivé. Celkovo dobrá 90s VHS "skoro klasika".

Amore libero - Free Love (1974)

Približne do polovice je to veľmi jemný soft erotický film s prenádhernou mladučkou Laurou Gemser v nádhernom tropickom prostredí. Krásna 70s hudba. Potom príde WTF zlom s voodoo rituálom, služobníkom Satana na ostrove... Chudák netopiere stiahnuté z kože, našťastie už "after the fact", ale inak vyzerali dosť autentický. A holubica. Bŕŕŕ. Žiadne vraždy, alebo gore, len podivný príbeh a rozuzlenie.  Ale ono utiahli ma už na vizuále a aj takéto podivné filmové odbočky patria ku kultovým filmom. Povinnosť pre fanúšikov Laury Gemser, s Black Emanuelle to v podstate nemá spoločné nič, ale ak ste, ako ja, fanúšikom aj tejto série, malo by sa vám to páčiť.