• Mysteriózní

Camp Daze (2005)

Tak tento film sa dostal k atmosfére starých kempových slasherov asi najbližšie. Je tu nádherná príroda mainských lesov, veľa vynaliezavých old school vrážd, pomerne zaujímavý dej a herci nie sú na low - budgetovú produkciu najhorší. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že sa príbeh na konci až príliš zamotal do vlastných osídiel, ale to je len taká drobnosť na perfektnej pocte 80´s slasherom. Nová klasika sama o sebe, ktorú mám naozaj veľmi rád.

Casa d'appuntamento (1972)

Taká sleazy pohodička🙂Poteší typická Nicolaiova hudba, vystúpenia sexíc ako Rosalba Neri alebo Barbara Bouchet, nejaký ten krvavejší kill, hlavne v závere. Je to zábavné, nenudí a má to tú správnu 70s italo atmošku. Ak už máte špičku gialla za sebou, prečo nie.

Cementerio del terror (1985)

Tak ako je ten film relatívne neznámy, tak je i dobrý. Slasher, poctivé a dobre urobené gore, atmosféra- mlha, starý dom, O.K. hudba, 80´s atmosféra a zombies na záver k tomu! Už krásne červené titulky sľubujú, a je to tak- maximum!

Ceremonia sangrienta (1973)

Vynikajúci španielsky historický chiller, skvelo natočený, zahraný. Kostýmy a lokácie krásne, zaujímavý je kontrast poverčivosti tej doby a skutočného ľudského zla a vypočítavosti. Film ponúkne aj pomerne prekvapivý záver, Ewa Aulin je tradične krásna, inšpirácia Báthoryovským mýtom výborne použitá a fascinujúca. Omladzovanie krvou nezabudnuteľné a perfektne natočené. Výborný, neunáhlený, premyslený film.

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

No, je to skôr dráma/ thriller s haunted house rámcom. Zahraté aj nakrútené je to výborne, prostredie veľmi pôsobivé, "sekerová" odbočka v deji prekvapivá, ale tá pointa... No, neviem. Ale ok, dáva to zmysel. Starostlivo nakrútený, zahratý film, ale že by ste sa k nemu vracali... Až mi je všetkej tej očividnej snahy zručných tvorcov ľúto.

Così dolce... così perversa (1969)

Ďalší nesmierne na úrovni Lenzi, krásne natočený, v občas dychberúcich lokáciách. Sú tu zatiaľ len také náznaky gialla, ale ten feeling tam je.

Countess Dracula (1971)

V pohode Hammerovka, len sa z toho námetu dalo vytrieskať oveľa viac. Krásne kostýmy, lesy, hrady, herečky, ale chcelo by to viac krvi alebo možno zomknutejšiu atmosféru, väčší rozptyl, takto aj fantastický námet ako je Bathory pôsobí veľmi skromne. Viac sa mi páčili Naschyho Bathorys, alebo španielska Blood ceremony. Zlé to rozhodne nie je, ale tak trochu nevyužitý potenciál.

Creepshow (1982)

Čo dodať k legende poviedkového hororu, a asi najlepšej filmovej antológii. Komiksami, iróniou a čiernym humorom skrz naskrz pretkaný masterpiece, s efektami a maskami made by Maestro Savini, parádne vypointovanými poviedkami od Kráľa. Samotný King je neskutočný v úlohe vidláka Verrilla, Nielsen netypicky v zápornej úlohe patrične "vychcaný". Šváby v poslednej poviedke naozaj zimomriavkové. A spojovák s Tomom Atkinsom a Savinim ako smetiarom klasika z najväčších. Ostatne ako celý film. A štylizované spracovanie úchvatné.

Creepshow - Gray Matter / The House of the Head (2019) (epizoda)

Príjemne staromilský, poviedkový seriál, s poctivými efektami. Cítiť lásku k poviedkam, úctu k originálu, potešia narážky na iné Kingove diela. Hravé, zábavné, skvelé.

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Vynikajúce pokračovanie, ktoré síce stratilo čosi z rozmachu čiernohumornej jedničky, ale nahrádza to poctivou Kingovskou 80s atmosférou. Raft rules, ale aj ostatné poviedky sú nezabudnuteľné.