• Mysteriózní

Žár (1981)

Nesmrteľný slasher, patriaci do zlatého fondu žánru. Krásne leto, príroda, camp, legenda o Cropsym, ktorá sa stane skutočnosťou, Saviniho gore efekty a neopakovateľná atmosféra ranných 80´s, spolu s perfektnou hudbou tvoria skvost, na aký sa nezabúda.

Ženy od hluboké řeky (1981)

Legendárna klasika, ktorá nestratila nič zo svojho dopadu. Lenzi už vtedy nebol žiadny zelenáč a spracovanie je patrične na úrovni, džungľa pôsobí naozaj nebezpečným a zároveň krásnym dojmom. Kanibalské gore scény patria k absolútnej špičke a i dnes sú pre silné žalúdky. Jeden z vrcholov kanibalského horroru.

2001 maniaků: Pole vřískotu (2010)

Rovnaká pecka ako prvý diel, rozpočet je tu síce o čosi nižší, ale všetko tu vynahradzuje entuziazmus tvorcov, ktorým je celý film doslova napechovaný. Kočky, slnko, gore, humor, nie je to nuda ani minútu. Túto sériu mám veľmi rád, dvojka nesklamala, a trojku by som chcel, dúfam, že raz bude.

5 donne per l'assassino (1974)

Giallo lahôdka ako z učebnice. Svižný dej, pekné ženy, krásne Taliansko, výborný 70s soundtrack a docela drsné kills, aj keď vačsinou "after the fact." Skvelý námet, zamotané, ale na konci nie zas tak, parádny záver. Milovníkov žltej tento film musí potešit.