Žár

(neoficiální název)
  • USA The Burning (více)

Neoblíbený táborový správce se stane obětí kanadského žertíku, který se však nečekaně změní v tragédii. O pět let později se hrůzně znetvořený muž vrátí na místo tragédie a mezi novými táborníky, kteří jeho příběh znají jen coby zábavně děsivou historku od táboráku, rozpoutá svými ostře nabroušenými zahradnickými nůžkami hrůzostrašný masakr. (nash.)

Anderton

Fajn táborová vyvražďovačka, ktorá naberá na bodoch práve v čase Halloweenu, najlepšie ako súčasť nejakého hororového maratónu s partiou. Ono to chvíľu trvá, kým sa to rozbehne, ale potom sa stáva pán "Spálený" nezastaviteľný. Logické lapsusy sú skôr roztomilé ako trápne, napríklad, keď decká zistia, čo sa deje, tak neplánujú utiecť, ale plačú, že sa z tábora nikdy nedostanú. To je problém nasadnúť do áut a odísť? No a na prekvapenia zabudnite, od začiatku viete, kto vraždí a prečo. ()

Yoshitsune

Tak tohle je bomba, ještě před tím než začal Jason kuchat omladinu, byl tu Cropsy. Tahle vyražďovaná se povedla, gore je perfektní, postavy sympatický, prostředí tajuplný a je vidět že někomu, krásná příroda nesedla. Jenom je škoda, že to neni delší a taky, že tam neni víc mrtvol, pač tenhle horor je takovej dědeček všech letních táborů, ve kterých se vraždí. Navíc vidět film v dnešní hd kvalitě, to je fakt něco krásného. Cropsy vypadá neskutečně hrůzostrašně a je neskutečně sebejistý, vraždí i přes den a nebere na nikoho ohled. Ten soundtrack, mi trochu připomínal Věc, ale neberu to jako vykrádačku. V podstatě nelze nic vytknout, snad jen, že nevzniklo víc pokračování, ten potenciál ten byl. ()

MontyBrogan

Musím priznať, že som sa bavil viac, ako pri tom nepárnom dni v týždni, ktorý bol natočený o rok skôr... Ale na druhej strane, išlo o menej seriózne pôsobiaci počin, s vraždami natočenými divne, nevkusne a nereálne. Chcieť však od nekompromisného béčka opak by bolo asi naivné. A fanúšikom do červena zafarbených zákutí žánru sa tvorcovia istotne zavďačili početnými gore (a whore) scénami. No ja som si uvedomil, že to čo ma tu zaujalo, je skôr príbeh o nadržaných adolescentoch v lese, kde by sa pokojne mohlo riešiť, či je viac úchylný miestny outsider, ktorý očumuje dievčatá bez ich vedomia, alebo pseudo macho, ktorý ho šikanuje. Načasovanie všetkých naivne prevedených vrážd sa totiž dalo vytušiť príliš jednoducho, aby sa zachovalo potrebné napätie. A ani tie cca dve ľakačky ma nepresvedčili, že tomu tak nie je. Preto som mal chuť vystrihnúť násilné scény a predstaviť si The Burning ako béčkového zastupiteľa psychologického filmu, s prvkami generačnej výpovede. V tom prípade by dnes na čsfd pravdepodobne nemal 327 hodnotení, ale len 27, jedno by bolo každopádne moje, a možno vyššie. Pretože keď mi na horore vadí iba jedna vec, a to sú hororové scény, bude zrejme niekde chyba. A netvrdím, že nie vo mne. ()

petero

Miramax a bratia Wenstenovci spolu za prispenia strihu Jacka Sholdera a šikovnými maskérskymi ručičkami Toma Saviniho v prekvapivo remeselne natočenom camp slashery, ani zďaleka nevyznieva tak trápne ako prvý Piatok 13teho. Pre mňa rovnaké prekvapenie no nie tak uspávajúce ako staručký Black Christmas (1974). Yes, to na tej plti sa len tak nevidí. ()

Shit

Burning je takovej slasher bratříček Pátku třináctýho, sice postava zabijáka nemá kultovní status, ale za to o to víc zabíjí a o to víc používá extrémně skvělou zbraň v podobě nůžek na křoví a že s nima může být docela dobrá zábava, tam ukázal hned několikrát, krom toho, to co tenhle film mohlo zničit, což byly masky, je tu celkem umě schovávaný a když už se s tim nakonec musí vyjít na světlo, tak, ač ta gumovost z toho čiší celkem dost, tak to vůbec nevadí. Typickej kvalitní slasher 80-tých let ()

• Film byl natočen v ruinách starého měďeného dolu. (Chatterer)
  • Příběh filmu je založen na legendě "The Cropsy Maniac", která se údajně odehrála v letním táboře v okolí New Jersey. (Chatterer)
  • Tento film nastartoval kariéry producentů Harvey Weinsteina a Boba Weinsteina. (Chatterer)