• Krátkometrážní

Správní chlapi (2016)

V rozporu s všudypřítomnou akcí film působí neuvěřitelně líným tempem bezdějovosti, která mě ty 2 hodiny opravdu neskutečně ubíjela. Humor mi sedl výjimečně, ale přítomnost obou herců na plátně jsem si užíval a bez pochyb jsou jediným, co tenhle podivně slátaný kousek táhne.

Řeholnice (2017) (seriál)

Netflixu se to opět podařilo a tohle je na poli dokumentárních seriálů hned vedle Making a Murderer jedna z nejzajímavějších a nejpovedenějších záležitostí. Výborně zpracované a rozfázované téma na všech šest epizod, občas z toho běhá mráz po zádech.

Až po uši - Série 1 (2014) (série)

Za mě je to díky obsazení trochu guilty pleasure, přestože cítím, že to není žádný seriálový skvost, co se týče scénáře. Ale první série mě celkem chytla za srdce a rozhodně má své silné momenty i přes předvídatelné dějové linky. Postavy se hezky prolínají a není to nějak kýčovité i přes telenovelový námět.

Všechno nebo nic (2017)

Film, který by Bechdelovým testem neprošel ani náhodou. Kupodivu, i když ho natočily a napsaly ženy, z nich dělá jen hloupé karikatury, jejichž celý život se točí kolem toho pravého muže. Komediálně to není vůbec vtipné, překvapivě jsou tragické i výkony od slušných hereček, za jaké Pauhofovou a Issovou mám a romantika je tu jeden velký klišoidní sterotyp stejně jako všechny postavy. Sledovat film mě vyloženě neuráželo a lehce kýčovitý vizuál taky ušel, tak tomu tu jednu hvězdu nechám.

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Takové malé nostalgické nic, u kterého cením, že je pro dobrou věc, ale pokud se na to mám dívat ze stránky kvalit, tak je to jen kolážová hra na city věrných diváků.

Ať žije nebožtík (1935)

Zprvu jsem to viděl spíše průměrně, protože mi trochu trvalo, než se mi zalíbila excentrická postava Huga Haase, na níž je založen prakticky veškerý vtip filmu. Filmu ale dobře napsané a zahrané postavy dávají určitou dynamiku, která je na těch 80 minut akorát.

Ali Wong: Baby Cobra (2016) (pořad)

Ali opravdu obdivuji za to, že dokáže bavit své publikum přes hodinu bez přestávky, ještě ke všemu v 7. měsíci těhotenství. Některé vtipy jsou sice přes čáru, některé asi jen na užší spektrum diváku, ale musím uznat, že vtipná prostě je.

Furiant (2015) (studentský film)

Furiant asi zaujme hlavně nevšedním a promyšleným obrazem, ale má co nabídnout i po své významové stránce s lehkou sebeironií, zdařilou cykličností a pro mě nečekanou morbiditou. Stylově výborné, jen mě mrzí minimum dialogů.

The Most Hated Woman in America (2017)

V Americe tematicky stále poměrně odvážné. Příběh rozhodně zajímavý, o kterém asi většina z nás ani nemá ponětí, ale zpracování na mě nijak nezapůsobilo. Je to takový nijaký film s pár dobrými momenty a celkově stabilními aspekty, kterému asi hodně dopomáhá Melissa Leo.

Chelsea (2016) (pořad)

Chelsea asi nesedne každému, což úplně chápu, ale podle mě je velmi vtipná a prostě se mi líbí, že není ničím vázána a Netflix ji s její talk show rozhodně povolili uzdu. Záleží hodně na epizodě, ale většinou se slušně bavím.