• Krátkometrážní

Altamira (2016)

Některé historické události si vlastní film nezaslouží. To už by filmaři měli pochopit, protože Altamira je toho zářným případem. Takže oproti Gernice ze stejného roku, která trpěla na špatný scénář, tady troskotáme již na volbě tématu. Objev jeskyně totiž má žalostně málo potenciálu na film trvající hodinu a půl. Herci dobří, to je tak jediné.

Nádraží (2017) (seriál) odpad!

Scénář působí jak přepsaná epizoda Partičky. Z celé půlhodinové epizody je tam většinou vtipná jedna nebo dvě scény, zbytek je opravdu křečovitě trapný a celý seriál je ostuda pro Sokola, který mi jinak přišel jako poměrně schopný autor.

Tohle je náš svět (2016)

Docela mě bavil ten nápad a přestože se z většiny mohl spolehnout na Vigga Mortensena, který celý film táhne, mě asi neoslovil tak výrazně. Nemyslím si, že je film agitační, ale má svoje dějové nedostatky kvůli kterým v mých očích nefunguje na jedničku.

Smrt krásných srnců (1986)

Postava Leo Poppera je napsaná výborně. To ale není Kachyňova zásluha, to je zásluha Oty Pavla a v mých očích ho Karel Heřmánek nijak úchvatně nezahrál a vzhledem k tomu, že tu není tolik důraz na děj to pro mě je zásadní chyba filmu.

The Great Lie (1941)

Velmi slušné výkony kolidující s předvídatelnou a dlouho se vlekoucí dějovou linkou, kdy se hlavní zápletka odehrává až po první hodině. A hudba mi přišla vykradená, jen si nemůžu vzpomenout z čeho, každopádně jsem ji slyšel a k dramatickým scénám se často vůbec nehodila.

Hot Girls Wanted (2015)

Byl bych spokojenější, kdyby se dokument zaměřoval jen na Tressu. Ostatní holky se tam sotva objevují a spíše ruší jejich zpovědi, protože stejně nedostávají dostatek prostoru pro zmapování jejích příběhu. Jinak to jako dokument funguje dobře, silných momentů bohužel poskrovnu.

Před půlnocí (2013)

Většina kouzla vyprchala, jak už to asi po takové době v manželstvích chodí, ale pro mě tak film ztratil většinu romantiky a je to škoda. Už to nebylo to, o čem si člověk může nechat zdát, potkat někoho cizího a s ním se celý večer bavit. A lokalita Řecka se rozhodně dala prodat ještě mnohem lépe.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Ultimátní romantika, která je doopravdy na úrovni a plná ikonických scén, kterým vévodí naprosto nádherná Audrey. Hudba, kostýmy... Prostě nádhera.

Normální autistický film (2016)

Dokument opírající se dokonale a v plné míře o své neskutečně zajímavé aktéry, které prakticky nechává, kromě některých nahraných pasáží, dělat, co se jim zachce. Nemám důvod jako někteří tu vytýkat postoj autora k Aspergerovu syndromu, kde je snaha o určitou mystifikaci autistů jako převyšujících géniů. Myslím, že je na každém udělat si obrázek. Za zhlédnutí film rozhodně stojí! (festival Jeden Svět 2017 - Karlovy Vary)

Královna z Katwe (2016)

Více než solidní náhled do života v Africe, který bych od Disney vůbec nečekal. Je pravda, že tenhle je trochu happy-endový, ale vůbec zklamaný nejsem, protože tam kdy příběh této geniální šachistky stagnuje mu pomáhají skvělé výkony Lupity a Davida, stejně tak jako hlavní herečky, které bych přál další role do budoucna.