• Krátkometrážní

Jem and the Holograms (2015)

Jem se bohužel snaží být vším a ve výsledku je prakticky ničím, i když není vyloženě špatná. Režisér a scénárista, kteří tu jsou jednou osobou, se ovšem mohl rozhodnout jaký film chce. Tohle je místy pitomá teenagerská komedie s trochou dobrodružství, pak se tam míhají nějaké sci-fi a fantasy prvky, které film totálně zkazily, ale co mohlo být dobré je drama stránka. Kdyby se na ni autor více soustředil, mohl natočit kvalitní snímek o odvracené stránce slavných teenagerů, ale to tu vůbec nevyšlo. Ani konec mě nějak neoslovil, ale film mi vyloženě nevadil, ovšem není ani průměrný, takže jinak hodnotit nemůžu. Jsem docela zklamaný, protože od vidění traileru jsem se i celkem těšil.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

První Burtonův film, u kterého jsem šel na průměrné hodnocení a to hned z několika důvodů, protože mi naprosto nesedlo muzikální pojetí filmů a samotný příběh je ze všech burtonovek asi nejslabší. Což je docela škoda, protože se tu vyvedla nádherná hororová atmosféra doplněná skvělými výkony Heleny a Johnnyho, ale ten příběh tu odpustit nemůžu, ten mě vůbec nebavil.

Cedulky (2008)

Skvělý sladký a nesmírně originální film na pár minutek, který toho ve mě nechal více, než kdejaký tříhodinový film a to se tu ani nemluví.

Kód Enigmy (2014)

Bohužel mě Imitation Game příliš neoslovilo. Vévodí mu sice výborný herecký výkon Benedicta a dost slušný podává i Keira, ale příběh mě moc nebavil. Turing je zajímavou osobou, ale na udržení dvou hodin filmu zajímavých to asi není. Nebýt výkonů je to docela slabý film a chtěl jsem dát čtyřku, ale vzhledem k tomu, že jsem se upřímně i nudil, mi to nepřišlo férové oproti filmům, který jsem již dal nadprůměrné hodnocení.

Santův malý pomocník (2015)

V nadcházející vánoční náladě jsem si pustil první vánoční novinku, kterou jsem našel a musím říct, že takovou hloupost už vážně nikdy neudělám. Nebylo to nijak příliš nudné, ale trapné rozhodně a ubohé ještě více. Asi bych tomu něco odpustil, kdyby to mělo trochu vánoční nálady, ale pro mě opravdu Vánoce v létě v Los Angeles, aby filmaři ušetřili nefungují. Příklad toho, jak by se neměli psát scénáře, nechápu, že tohle vůbec vzniklo...

Čaroděj ze země Oz (1939)

Nemůžu uvěřit, že je to přes 70 let starý film. Vizuálně je to geniálně nádherné a nechápu, jak mohli Američani natočit ve studiu takovouhle nádheru, protože většina českých studiových pohádek mi přijde tragická, na výjimky. Ovšem nejen vizuál, i výkony, písně a scénář jsou jednoduše brilantní a vůbec by mě nenapadlo, že by mě tohle tak moc nadchlo.

Zlodějka knih (2013)

Vůbec mi nevadí, že tohle je něco, co už bylo tolikrát ukázáno, protože tohle je ukázáno velmi rozdílným způsobem. Oproti jiným filmům s podobným tématem tenhle nemusí ukazovat utrpení koncentračních táborů, aby jste to s vašimi hrdiny stejně prožívali. A dojímavost je tu něco, co nedovedu vytknout, protože to nebyl ten levný druh dojímavosti. Velmi zručně natočené a velmi strhující, konec mě naprosto sebral. A velké plus za vypravěče, který je vlastně Smrt. Skvělý nápad.

We Are Your Friends (2015)

Docela příjemný film, u kterého jsem velmi ocenil uměleckou stránku. Úžasně udělaný byl stav Colea na drogách a jeho finální vystoupení s kombinací zvuků kolem něj. Ovšem jako příběh je film dost nefunkční a většina postav kompletně nesympatická. Možná ta Zacovo ujde a kdyby Emily nebyla hezká, tak mě taky moc nebaví.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Film je opravdu úžasný, ale začátek je tak nudný a utahaný, že se jedná o jediný důvod, který mi brání dát pět hvězdiček. Nicholsonův herecký um je něco tak dokonalého, že se radši zdržím komentáře a všechny tři dámy sice herecky vedle něj nijak nevynikají, ale jsou velmi pěkným a zábavným doplnění, kterému se herecké kvality také samozřejmě vytknout nedají. Možná by mi nevadilo, kdyby to bylo o kapánek strašidelnější, ale spokojený jsem velmi.

Noci s nepřítelem (1991)

Tohle je průměrné až hanba, ale Julia je Julia a ona tam tu čtvrtou hvězdičku prostě u mě vyčaruje. Atmosféru má film docela slušnou, ale je hodně předvídatelný a nijak objevný, každopádně funkční a se sympatickou hlavní postavou, což je dost důležité.