Hlavní nádraží (1958)

kviff54 Definitivni dukaz, ze egyptska kinematografie jde mimo me. I tech slabych 73 minut nebylo jednoduche vydrzet. Teatralni porvavani misto dialogu me opravdu nebavilo, hezka kamera nezakryla podivne vyskladany pribeh a nesympatickym postavam jsem nefandil opravdu v nicem. Mozna to je prelomovy film, ale me nema co dat.

Mystify: Michael Hutchence (2019)

kviff54 Od INXS jsem snad ani zadny song neslysel, Michael Hutchence vubec neznam. A film jsem si opravdu uzil. Je to totiz temer neuveritelny pribeh Hollywoodskych rozmeru s silenym a bohuzel tragickym koncem. Kdyz ma filmar takoveto tema, tezko natoci bidu. A vskutku to Lowenstein zvladl. Micha dobove a soukrome zabery s rozhovorama a kresli uceleny obrazek zajimave a jedinecne osobnosti. Kdybych se dozvedel i neco vic o jeho kapele, mozna bych sel s hodnocenim jeste vic.

Spalovač mrtvol (1968)

kviff54 Absolutni klasika v restaurovane verzi v plnem sale na velkem platne? Sign me up! Tady je skoda slov. Lepsi filmy se musi hledat mikroskopem.

Zabíjení (2018)

kviff54 Takto pri sobotnim dopoledni mi Zan opravdu sedl. Nejsem fanda shaky cam, ale v zelenem feudalnim japonsku vytvari zajimavy kontrast k tradicim. Je to fajn pohled na samurajske tema, ktere jsem mel vzdycky rad, a z kterym, kdyz tak nad tim premyslim, se opravdu pytel neroztrhl. Jen houst.

Paměť – zrod Vetřelce (2019)

kviff54 Finally, some good fucking movie. Vetrelec je moje srdcovka, takze kazdy dokument, kazde making of zabery hltam s temer nekritickou vasni. Oproti treba Beast Within se Philippe venuje hlavne zrodu premisy a scenare u O'Bannona s tim, ze se dostane samozrejme i na Gigera a Scotta. Takze dostaneme zase trosicku jiny pohled na klasiku a ja tleskam.

Návrat marnotratného syna (1976) odpad!

kviff54 Tento film opravdu neni pro me. Egyptsky Bollywood v nejhorsim slova smyslu: strasni herci, hrozne vypraveny a pro me nezazivny pribeh, odpudive pisnicky a ten nejkrvavejsi konec? To bych se vysmal. Tohle byla fakt spatna volba.

Tak pravila Pauline Kael (2018)

kviff54 Prvni film ve varech a hned dokument o filmove kriticce? Premisa me rozhodne nadsenim nenaplnuje. Mluvici hlavy ok, co jineho, ze? Zabery z kritizovanych filmu jsou super a alespon na chvili narusi nudu. Kdyz ale vypravi, jak potopila Blade Runnera, zacinam na dobro ztracet o film zajem. Nejsem cilovka, nekdo si What She Said muze uzit, ja ne.