Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Je to sila, hnus, brutalni atmosfera a chvilemi je mi i fyzicky nevolno. Lepsi serial tu dlouho nebyl. Btw. cekani na prvniho hrdinu bylo sakra dlouhe!

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Paradni a chladna depka, z ktere nemuzu odtrhnout oci.

Small Crimes (2017)

Fajn thriller s prijemne gradujici atmosferou, super Jamiem, chytre odhalovanou krimi zapletkou a civilni rezii, ktera k tomu celemu fakt sedi. Nejvetsi piha na krase je finale, ktere by slo s trochou vule prece jen vyresit bez deus ex machiny.

Výstřel (1981)

Skvely thriller, kde mi fakt nesedl konec. Nemyslim uplny konec, ten je uzasny. Ale nahanecka v tretim aktu s vlakem, bourackou a ohnostrojem mi prisla fakt hloupa.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Jako cela sezona, i tento dil je zbytecne zbrkly. A to je o to vetsi skoda, ze vesmes se mi konce ruznych pribehovych linek a uzavirani charakterovych oblouku moc libilo.

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Krasna dobova freska roztahujici se na pozadi epickeho ale stale silne osobniho pribehu. Moc pekne, neco takoveho bysme si zaslouzili i u nas.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Jako jo, stredoveka verze Black Hawk Down byla super. Ale zase se budu opakovat a motivace fakt stoji na vode. Scenariste si meli dat vic prostoru na charakterove oblouky a venovat se vic postavam. Vzdyt v predeslych seriich meli toto tak zmaknute!

Leaving Neverland (2019)

Disclaimer: nikdy jsem si sam nepustil Michaeluv track a nehodlam na tom nic menit. A ted k filmum. Prvni dil me docela zasahl. Chvilemi jde o opravdu neprijemne vypraveni a je to dramaticky velmi dobre podane, takze dobry. Pred druhym dilem jsem si trosku pogoogloval a neco precetl. A vzhledem k tomu, ze to, co povidaji, asi neni moc pravda, tak me dvojka uz moc nebavila.

Rammstein: Radio (2019) (hudební videoklip)

Ne tak cool jako predesly Deutschland, ale stale jde o zajimavy mix provokativni ikonografie a lehce kontroverznich obrazu.